Zalogowanych: 15

Wrocław: Juniorki KPR–u mistrzyniami Dolnego Śląska!

Niedziela, 30 listopada 2014, 14:09
Aktualizacja: 15:39
Juniorki KPR–u Jelenia Góra wywalczyły we Wrocławiu cenne zwycięstwo pokonując miejscowy UKS Handball–28 29:27. Dzięki wygranej nasze szczypiornistki zapewniły sobie mistrzostwo na Dolnym Śląsku!

Podopieczne Krzysztofa Szymkowa po remisie na własnym parkiecie z Zagłębiem Lubin pojechały do stolicy Dolnego Śląska z mocnym nastawieniem na zwycięstwo i nie przeliczyły się. W pierwszej połowie porannego spotkania we Wrocławiu wyrównana walka trwała do 13. minuty, kiedy to na tablicy wyników było 6:5 dla miejscowych. Następnie trzy gole z rzędu zdobyły jeleniogórzanki i było już 6:8. W kolejnych minutach KPR dominował na parkiecie, czego efektem była przewaga 6 bramek (8:14 w 27. minucie), jednak przed przerwą UKS Handball-28 zdołał poprawić swój dorobek o dwa trafienia.

Po zmianie stron wydawało się, że przyjezdne kontrolują przebieg meczu, ale od 46. minuty, kiedy to na tablicy wyników było 19:23, miejscowe postarały się o dodatkowe emocje. Wrocławianki w ciągu trzech minut zdobyły cztery gole z rzędu doprowadzając do remisu! Wojnę nerwów wygrały jednak nasze szczypiornistki, które odskoczyły ponownie na 24:27 i do ostatniej syreny nie pozwoliły rywalkom na zbyt wiele. Ostatecznie UKS Handball-28 przegrał z KPR-em Jelenia Góra 27:29.

Zwycięstwo w ostatniej kolejce zapewniło jeleniogórzankom pierwsze miejsce w lidze dolnośląskiej juniorek i awans do 1/8 Mistrzostw Polski, które odbędą się w dn. 23-25 stycznia 2015 r.

UKS Handball-28 Wrocław – KPR Jelenia Góra 27:29 (10:14)