Jelenia Góra: Juniorki Karkonoszy lepsze od Orła Polkowice

Poniedziałek, 5 listopada 2007, 13:57
Aktualizacja: 14:00
Autor: Łukasz Stawski
W zaległym pojedynku w lidze juniorek koszykarki MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra pokonały Orła Polkowice 85:76.

Jeleniogórzanki przystąpiły do meczu z Orłem bezpośrednio po powrocie z mini obozu treningowego w Borowicach i w ich grze było widać lekkie zmęczenie treningami siłowymi na zgrupowaniu. Pojedynek był wyrównany do polowy II kwarty, kiedy to na tablicy wyników widniał remis po 26. Od tego momentu jeleniogórzanki poprawiły grę w defensywie i dzięki skutecznym kontratakom wypracowały sobie do przerwy 12 punktową przewagę 42:30.

Po zmianie stron Karkonosze kontrolowały przebieg rywalizacji i na kilkanaście sekund przed końcem trzeciej odsłony prowadziły już 60:44. W ostatniej odsłonie goście głównie po celnych rzutach z dystansu zniwelowali straty do siedmiu "Oczek" 68:61. W tym momencie trener Jerzy Gadzimski poprosił o czas, po którym jego zespół uspokoił grę i ostatecznie pewnie wygrał 85:76

MKS – MOS Karkonosze – MKS Orzeł Polkowice 85:76 (22:18,20:12,22:20,21:26)
Karkonosze: Dudek 13,Wójtowicz 0, Fojna 0,Oses 6, Kowalczyk 17, Sawicka 21, Pawlukiewicz 21, Jaworowska 3, Nowicka 4