Jelenia Góra: Juniorki Finepharmu w półfinale Mistrzostw Polski

Niedziela, 7 lutego 2010, 14:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 lutego 2010, 23:34
Autor: arec
Młode zawodniczki MKS Finepharmu Jelenia Góra postawiły kropkę nad „i”, ogrywając dziś drużynę ze Szczecina. MKS wygrał wszystkie mecze w swojej grupie i pewnie awansował do półfinału.

Bardziej doświadczona drużyna Kusego Szczecin postawiła zdecydowanie trudniejsze warunki niż Zorza Kowalów we wczorajszym meczu. Mimo to Finepharm od początku kontrolował przebieg gry. W krótkim czasie podopieczne Mirosława Urama wypracowały trzy, czteropunktową przewagę, którą utrzymywały przez całą pierwszą połowę. Dziś jeleniogórzanki mniej grały długimi piłkami w kontrataku, więcej akcji budowały poprzez atak pozycyjny. Do przerwy na tablicy widniał wynik 16:12.

Drugą połowę obydwie drużyny rozpoczęły skuteczną grą w obronie. Dobrze spisywały się obydwie bramkarki. Stopniowo jednak Finepharm powiększał przewagę, dzięki rzutom z 9 metrów i szybkim akcjom ze skrzydła. Ostatecznie jeleniogórzanki pewnie wygrały 32:20.

- Wywalczyliśmy zasłużony awans do półfinału. W dalszej części rozgrywek faworytem jest obecny Mistrz Polski MTS Kwidyń. My jesteśmy cichym, czarnym koniem tych mistrzostw – powiedział po meczu trener Mirosław Uram.

W drugim meczu grupy B Zgoda Ruda Śląska pokonała Zorzę Kowalów 34:12. Zawodniczki z Rudy Śląskiej, zajmując drugie miejsce w tabeli także awansowały do półfinału. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Agnieszkę Biernat ze Zgody.

Rozgrywki półfinałowe w grupie I, do której trafił Finepharm, odbędą się w dniach 19-21 lutego w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze.

MKS Finepharm Jelenia Góra – Kusy Szczecin 32:20 (16:12) (16:8)

Finepharm: Pałysa, Demuth 3, Sawicka 1, Murczak 2, Latuszek 9, Bielecka 3, Pawliszak 5, Bieńko 8, Konarzewska 1