REWAL: Juniorki Finepharm Carlos wicemistrzyniami Polski

Niedziela, 2 marca 2008, 16:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 marca 2008, 16:59
Autor: JEN, ROB
Srebrny medal wywalczyły juniorki Finepharm Carlos w zakończonych w niedzielę mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej. Do obronienia wywalczonego przed rokiem złotego medalu zabrakło niewiele.

W tych zawodach rywalizowało ze sobą osiem drużyn podzielonych na dwie grupy: W pierwszej były: Finepharm Carlos Jelenia Góra, Jutrzenka Płock, Beskid Nowy Sącz i KSS Kielce. W drugiej: Truso Elbląg, AZS AWFiS Gdańsk, Sambor Tczew oraz Pogoń Handball Szczecin.
Nasze dziewczyny poradziły sobie w rozgrywkach grupowych bardzo dobrze. Wygrały zdecydowanie pierwszy mecz, pomęczyły się trochę z KSS Kielce, ale rozgromiły potem w ostatnim, trzecim Jutrzenkę Płock.

Potem rozgromiły w meczu o ścisły finał Sambora Tczew 34:22 i w finale zmierzyły się z drużyną AZS AWFiS Gdańsk, która również wygrała trzy mecze w swojej grupie i walkę o ścisły finał z KSS Kielce 38:21.
W meczu finałowym nasze dziewczyny przegrały z faworytkami, choć walczyły uparcie o zwycięstwa do końcowej syreny kończącej to spotkanie.

Walka o złoto, można powiedzieć, rozstrzygnęła się w pierwszej połowie przegranej przez jeleniogórzanki 13:19. potem trudno im było odrobić tę stratę.
W drugiej połowie jeleniogórzanki dwukrotnie doszły rywalki na jedną bramkę. – Kiedy powinniśmy rzucić gola na remis, to gdańszczanki zdobywały gole i „odjeżdżały” – powiedział nam trener Dariusz Jarosz.

Jednak przyznać należy juniorki Finepharm Carlos odniosły i tak duży sukces, bo przecież z zespołu, który w ubiegłym roku zdobył mistrzostwa kraju odeszło kilka podstawowych zawodniczek, które obecnie są w składzie kadry młodzieżowej: Monika Maliczkiewicz, Marta Dąbrowska, Agnieszka Kocela oraz Anna Stanisławiszyn i Magdalena Łoniewska.

Finał: AZS AWFiS Gdańsk - Finepharm Carlos – 31:27 (19:13)
Finepharm: Szalek, Baranowska, Kozłowska – Kobzar 10, Buklarewicz 7, Konsur 4, Tajerle 2, Muras 2, M. Łoniewska i Rykaczewska po 1.