MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Jubileuszowy 70. Tour de Pologne UCI World Tour coraz bliżej

Wiadomości: Włochy/ Polska
Środa, 10 lipca 2013, 19:36
Aktualizacja: 19:38
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Największe góry w historii wyścigu, najlepsi kolarze świata z 19 zespołów zawodowych, „z ziemi włoskiej do Polski” i szlakiem Jana Pawła II – 70. Tour de Pologne UCI World Tour będzie wyjątkowy! Po raz pierwszy wyścig wystartuje za granicą Polski i będzie obfitował w kilka nowości regulaminowych.

Jubileuszowy, 70. Tour de Pologne odbędzie się między 27 lipca a 3 sierpnia. Tegoroczny wyścig będzie wyjątkowy. Dwa pierwsze etapy zostaną rozegrane we Włoszech - z Rovereto do Madonna di Campiglio oraz z Marilleva Val di Sole do Passo Pordoi.

- Z okazji jubileuszu 70. Tour de Pologne UCI World Tour chciałem przygotować dla fanów kolarstwa coś specjalnego - mówi Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu. - Start z włoskiego Trentino to spełnienie moich marzeń. Dolomity to bardzo ważne miejsce w świecie kolarstwa i dlatego zawsze pragnąłem, choć na chwilę przenieść Tour de Pologne właśnie w te rejony - dodaje Czesław Lang.

Po dniu przerwy kolarzy czeka rywalizacja na polskich trasach. Najpierw peleton przejedzie z Krakowa do Rzeszowa, potem odwiedzi Katowice, Nowy Targ, Zakopane i Bukowinę Tatrzańską, gdzie bazą wyścigu będzie Bukovina Terma Hotel Spa. Rywalizację zakończy blisko 40-kilometrowa jazda indywidualna na czas z Wieliczki do Krakowa, miasta Jana Pawła II, który jest bliski zarówno Polakom, jak i Włochom. W wyścigu wystartuje 19 zespołów zawodowych. Nie zabraknie polskich akcentów. Na trasie pojawi się reprezentacja Polski i grupa CCC Polsat Polkowice.

- Start w Tour de Pologne zapowiedziały gwiazdy światowego peletonu. Jedną z największych będzie Vincenzo Nibali, zwycięzca tegorocznego Giro d'Italia - mówi Czesław Lang. - Warto podkreślić, że tegoroczny TdP rozpocznie się blisko tych samych gór, na których Nibali wywalczył zwycięstwo w wyścigu dookoła Włoch. Kolarze "napisali" w Dolomitach niezapomniany rozdział w historii Giro d'Italia, jestem pewien, że podobnie będzie podczas Tour de Pologne. Wyścig rozpocznie się pod koniec lipca, wierzę, że pogoda w Dolomitach będzie wówczas znacznie lepsza i przyczyni się do rozegrania fantastycznej edycji - dodaje Czesław Lang.

Tour de Pologne 2013 będzie pierwszym wyścigiem z cyklu UCI World Tour, który wcieli w życie pilotażowy projekt, mający na celu zwiększenie atrakcyjności wyścigu. Projekt zwiera nowy system punktowania zawodników, wygrywających premie lotne i premie górskie.

Jubileuszowemu Tour de Pologne będą po raz kolejny towarzyszyły dwie imprezy: dedykowana dzieciom - Nutella Mini Tour de Pologne i wyścig dla wszystkich fanów kolarstwa - Tour de Pologne Amatorów.

Jelonka.com jest Regionalnym Patronem Medialnym 70. Tour de Pologne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Będą piękne widoki ze Zbójeckich Skał

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 11-07-2013 17:22
O podjeździe na Orlinek to już raczej chyba można zapomnieć. Pamiętam jeszcze zapewnienia, że meta TDP będzie corocznie na przemian, raz w Karpaczu, raz w Zakopanem. Najwyraźniej tamtejsza atmosfera bardziej sprzyja wyścigowi i na dobre uciekli z Jeleniej Góry. Wcale mnie to nie dziwi, wszyscy stąd uciekają. Ostatni etap w JG rozgrywano równolegle z remontem ulicy Szkolnej w mieście. Oczywiście ekipy remontowe nie zdążyły na czas skończyć i kolarze mordowali się po rozwalonym bruku na cienkich szosowych szytkach. Strasznie żal przez to tradycyjne jeleniogórskie dziadostwo...
~dex 12-07-2013 18:09
"patronat regionalny" nad impreza która jest tyle setek km po za JG i która i tak szybko nie wróci na nasz terenie to trochę dziwne... chyba że ktoś stara się po akredytacje prasowa do Włoch na start a to fajna wycieczka :) może portal zainteresuje się innymi wydarzeniami kolarskimi robionymi w mieście przez ludzi z Jeleniej Góry a nie o imprezie zaczynającej się we Włoszech a kończącej w Krakowie a robionej przez Lang Team z Warszawy. Pozdro

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Dobrej zabawy było jak zwykle pod dostatkiem

Janowiczanie znów z medalami

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
822
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%