MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jubileuszowe manewry ratownicze – już od jutra

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 16 kwietnia 2013, 8:44
Aktualizacja: 9:01
Autor: Angela
XIV Manewry Ratownicze 2012' – w minionym roku strażacy nie mieli łatwego zadania
Fot. Archiwum
Przez trzy dni (17–19 kwietnia ) 35 ekip strażaków zawodowych, ochotników i ratowników medycznych z całej Polski będzie doskonaliło swoje umiejętności z zakresu udrażniania dróg oddechowych, przywracania oddechu i krążenia. – Są to podstawowe czynności, które na szkoleniach są często pomijane, a w codziennej pracy niezwykle ważne – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.

Organizatorem manewrów ratowniczych jest Komenda Miejska Państwowej Straży pożarnej w Jeleniej Górze. W tym roku będą to już XV manewry, które przebiegną pod kryptonimem ABC. Odbędą się one na terenie powiatu jeleniogórskiego.

- Nie podajemy dokładnej lokalizacji, bo dla ekip to póki co tajemnica – wyjaśnia st. kpt. Andrzej Ciosk. - W tym roku działania nie będą jednak prowadzone w centrum miasta i nie powinno być na drogach żadnych utrudnień. Są to zajęcia przede wszystkim praktyczne, doskonalące umiejętności ratowników. Odbywają się one przez trzy dni, więc dochodzi tu element zmęczenia, a w takich sytuacjach najłatwiej popełnić błąd. Po każdym dniu działania ekip są dokładnie omawiane i analizowane, dzięki temu w realnych działaniach ratownicy są skuteczniejsi i wiedzą, na co muszą zwrócić szczególną uwagę – dodaje st. kpt. Andrzej Ciosk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na stadionie już jasno

Radni KO przeciw kupcom?

Tu też świętowali

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~strażak. 16-04-2013 23:18
Ciekawe dlaczego PSP Lwówek Śląski nie organizuje podobnych ćwiczeń nieroby.
~DLWdostrażak 17-04-2013 12:28
"Ciekawe dlaczego PSP Lwówek Śląski nie organizuje podobnych ćwiczeń nieroby." Co ty za baran jesteś -o co ci kaman??!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przetarg anulowany  

O rozpadających się górach

Finał remontu

Wypadek przy baniakach  

Jubileusze małżeńskie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
870
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%