MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jubileuszowe dywany kwiatowe na Bankowej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 27 maja 2008, 18:30
Aktualizacja: 21:40
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Biało–czerwone begonie i kolorowe bratki będą cieszyć oko przechodniów na deptaku w śródmieściu Jeleniej Góry. We wtorek pracownicy zieleni miejskiej jubileuszowo przystroili tę część stolicy Karkonoszy.

Dywany kwiatowe powstały na klombach w rejonie skrzyżowania Bankowej z Sudecką. Barwne wzory z roślin układano dziś. To jedna z dekoracji miasta związana z obchodzonym w tym roku jubileuszem 900-lecia założenia Jeleniej Góry.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które odpowiada za estetykę Jeleniej Góry, ma nadzieję, że begonie i inne rośliny nie staną się łupem złodziei – jak to często przy takich okazjach bywa.

Dzięki kwiatom ładniej będzie nie tylko w centrum Jeleniej Góry. Stowarzyszenie Miłośników Sobieszowa ogłosiło konkurs na najładniej ukwieconą posesję w dzielnicy pod Chojnikiem. Na przełomie maja i czerwca zgłoszenia oceni specjalna komisja, a wyniki zostaną ogłoszone podczas Dni Sobieszowa zaplanowanych w połowie nadchodzącego miesiąca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nabór wniosków na wymianę pieców

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Areszt za ucieczkę

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~mysza 27-05-2008 19:22
owszem ładnie jest ale do czasu bo przyjdą wandale i poniszczą wsztko tak jak to robią w całej jeleniej cos sie wyremotuje a i tak na drugi dzien jest zdewastowane :( aż żal sie potem na to patrzec
~seee 27-05-2008 21:04
"Biało–czerwone begonie i kolorowe bratki będą cieszyć oko przechodniów na deptaku w śródmieściu Jeleniej Góry" , o ile się komuś w nocy , nie spodobają :)
piipi 27-05-2008 21:11
..pamietam Pomnik Chwaly Zolnierzom Radzieckim..a inaczej "Iwana".. a on rowniez "lubial" kwiatki bialo-czerwone.
~szkoda begonii 27-05-2008 21:43
jak się nie zamontuje najpierw monitoringu, to połowę rozkradną, połowę zniszczą, a resztę psy osikają aż do uschnęcia
HankaOdRumcajsa 27-05-2008 23:40
Służby się spiąć powinny i przypilnować kwiatków...
~Rozczarowany 28-05-2008 10:38
Brawa dla Miłośników Stowarzyszenia Sobieszów.Ciekawy konkurs ,dzięki temu może mieszkańcy zaczną bardziej dbać o swoje ogrody i otoczenie. Zyskamy na tym wszyscy my patrzący i przebywający w pięknym otoczeniu i ci co dbają o te ogrody / satysfakcja z docenienia ich pracy oraz możliwości wygrania przy okazji jakieś nagrody./ A do MPGK mam propozycje w innych miastach rośliny przed posadzeniem są pryskane specjalną farbą ,która po odpowiednim naświetleniu świeci./ nie szkodzi ona rośliną/. Dzięki temu pracownicy sprawdzający handlujących na bazarach wychwytują złodziej klombów. Dlatego jak pojedzie się np: do Otmuchowa człowiek czuje się jak w kwiatowym raju.W Jeleniej też tak może być tylko musimy się nauczyć dbania o dobro nas wszystkich.
~piechowice 28-05-2008 17:53
o ile mnie pamięć nie myli.... Jakiś czas temu..mianowicie na początku kwietnia ?? Były juz sadzone takie kwiatki;) czyżby Cieszyły Oko na tyle że zostały... "PRZesadzone" ?? :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Obchody jubileuszu 60–lecia Towarzystwa Karkonoskiego

Przetarg rozstrzygnięty

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Dalszy ciąg Senioraliów 2019  

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
690
Tak
14%
Nie
66%
Nie wiem
20%