MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Jubileuszowa inauguracja

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 6 października 2018, 7:11
Aktualizacja: Niedziela, 7 października 2018, 7:46
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W auli Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbyła się 50. inauguracja roku akademickiego. W programie uroczystości znalazły się m.in. przemówienia władz uczelni, immatrykulacja, wykład inauguracyjny oraz część artystyczna.

Obchody 50-lecia jeleniogórskiego wydziału rozpoczęły się w poniedziałek (1.10) od wystawy na Placu Ratuszowym, którą można oglądać do 14 października. Wczoraj (5.10) przyszedł czas na 50. inaugurację roku akademickiego. Ponadto w sali gimnastycznej otwarto kolejną wystawę, która prezentuje różne eksponaty z półwiecznej działalności wrocławskiej uczelni w Jeleniej Górze.

To dla nas wielkie wydarzenie. Przez 50 lat nasze mury opuściło około 17 tysięcy absolwentów - podkreśliła Elżbieta Sobczak, dziekan WEZiT UE. - Zaczynaliśmy w małej siedzibie, w dawnym budynku arsenału (obecnie DODN). Na początku było niewielu pracowników, wspomagali nas naukowcy z macierzystej uczelni oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego i z Warszawy. z czasem kadra się rozwijała, a dzisiaj całkowicie zabezpieczamy studia, prowadzimy studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie. Mamy też Uniwersytet III Wieku w Bolesławcu. Mieliśmy szereg pozytywnych akredytacji na kierunkach. W 2013 roku zdobyliśmy nagrodę na najlepsze programy kształcenia wygrywając milion złotych. Mamy pełnię praw akademickich - możemy robić doktorat, habilitację oraz występować z wnioskiem o profesurę - dodała Elżbieta Sobczak.
Działalność wydziału jeleniogórskiego jest dla nas bardzo ważna. Wydaje się, że dotychczasowe zasługi wydziału wiążą się głównie z tym, że pojawiły się bliskie relacje z miejscowym biznesem, władzami, a na rynku pracy jesteśmy znaczącym miejscem kształcenia kadry i zależy nam na tym, aby to kontynuować - powiedział Andrzej Kaleta, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który zapewnia, że uczelnia przygotowuje się na zmiany ustawowe w szkolnictwie wyższym. - Musimy tak to zrobić, aby stworzyć tu kierunki dla jeleniogórzan i mieszkańców okolicy, a z drugiej strony działalność dydaktyczną powiązać z nauką, czyli nasi pracownicy ulokowani w Jeleniej Górze będą funkcjonowali w strukturach całej uczelni. W nowych warunkach nie możemy utrzymywać wydziału jeleniogórskiego, natomiast będzie to filia dydaktyczna w Jeleniej Górze - dodał rektor wrocławskiej uczelni.

W ramach obchodów 50-lecia planowana jest organizacja wielu wydarzeń takich, jak: otwarte wykłady, spotkania z interesującymi ludźmi, warsztaty, a całość zostanie zwieńczona we wrześniu przyszłego roku, kiedy to ma się odbyć uroczysta gala w Filharmonii Dolnośląskiej oraz bal wydziału. Zostaną zaproszeni byli i obecni pracownicy, doktoranci, absolwenci i studenci.

W nowym roku akademickim uczelnia będzie kształcić około 800 osób, w tym niemal 300 to wynik tegorocznej rekrutacji.

Twoja reakcja na artykuł?

7
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Pociągi wrócą na linię Gryfów–Mirsk–Świeradów

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Kapitalna wiadomość w sprawie linii kolejowej do Karpacza i Kowar!

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~MarciSZ 6-10-2018 11:13
fanie, że są studenci i mamy trzy wyższe uczelnie, bo to jest rzeczywista przyszłość, nadzieja kadrowa i wizerunek tego miasta
~anonim3 6-10-2018 12:18
W mieście nie dostrzega się roli uczelni wyższych.Stawiają się w lancach na imprezach.Ze stoickim spokojem patrzą na zmianę samodzielnego dobrze funkcjonującego wydziału na filię dydaktyczną.W ciągu wielu lat żaden Prezydent nie wspierał rozwoju uczelni w mieście .Pozostaniemy pustą wyspą, bez młodych aktywnych i chętnych do zmian obecnego marazmu w mieście ludzi.A może o to władzy chodzi.
~ale JAJA 6-10-2018 15:17
Wrotniewski siedzi kolo Zawiły - a Zawiła kolo Wrotniewskiego i się nie pogryźli hahahaha
~Widac 6-10-2018 18:06
No trzeba im oddać że studentki mają bardzo urodziwe ...piękne dziewczyny na zdjęciach!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kowary liczą straty po nawałnicy

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Trwa rozbudowa SOSW

Spotkali się z Beatą Kempą

Kiedy zegar wróci na "Majówkę"?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1289
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%