MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jubileusz w tyrolskich klimatach

Wiadomości: REGION
Środa, 19 sierpnia 2009, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: Ola
Fot. Organizator
W miniony weekend austriackie Stowarzyszenie KIF (Kultur Inititive Fügen) obchodziło 20–lecie. Powiat jeleniogórski współpracuje z Austriakami promując utalentowanych mieszkańców i waloru Kotliny Jeleniogórskiej. Na uroczystość w Austrii został zaproszony wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego, Marek Mikrut, który przekazał list gratuacyjny zaprzyjaźnionemu Stowarzyszeniu.

W imieniu przewodniczącego Zbigniewa Jakiela oraz całej rady M. Mikrut przekazał na ręce prezesa KIF, Aloisa Eberhartera, list gratuacyjny. - Chcieliśmy podziękować za naszą wieloletnią współpracę oraz promocję naszego regionu w Austrii – mówi samorządowiec.

KIF to stowarzyszenie o charakterze kulturalnym, zrzeszające artystów plastyków, muzyków i literatów. - Wzajemne relacje powiatu jeleniogórskiego i Austriaków zaczęły się na dobre rozwijać od 1998 roku, kiedy w Mysłakowicach otwarto Dom Tyrolski – wspomina Mikrut. Przed dwoma laty, aż 130-osobowa delegacja z Zillertal odwiedziła nasz region z okazji 170. rocznicy przybycia w Karkonosze ewangelików z Tyrolu.

Wizyta w miniony weekend pozwoliła również na promocję jeleniogórskich muzyków, utalentowanych braci, Adama i Marka Mikulskich. Ich Guitar Duo uświetniło uroczystość otwarcia wystawy jubileuszowej. Jeleniogórzanie zagrali ponadto specjalny koncert w jednym z luksusowych hoteli w Fügen. - Wspólnie z muzykami odbyliśmy wiele spotkań, na których rozdawaliśmy materiały promocyjne naszego regionu – opowiada Marek Mikrut.

Ponadto, przy okazji tego wyjazdu, przekazano prace plastyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kowarach. Te prace przykuły uwagę Tyrolczyków podczas ich zeszłorocznej wizyty w powiecie jeleniogórskim (m.in. w Kowarach) i zaproponowali organizację wystawy w Austrii - mówi wiceprzewodniczący Rady Powiatu. Najprawdopodobniej jesienią, dzieła dzieci z wyróżnionej szkoły zostaną wystawione przez zaprzyjaźnione KIF.
Młodym reprezentantom naszego regionu już życzymy entuzjastycznego odbioru ich talentów!

Czytaj również

Powiat się promował

Rekordowy zlot harcerzy

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Rumburk 19-08-2009 11:05
Gratulujemy promocji Jeleniej Gory , szkoda, ze imprezy nam sie nalozyly, moze innym razem spotkamy sie w Alpach przy dzwiekach gitary i skrzypiec
~Rumburk 19-08-2009 11:05
Gratulujemy promocji Jeleniej Gory , szkoda, ze imprezy nam sie nalozyly, moze innym razem spotkamy sie w Alpach przy dzwiekach gitary i skrzypiec
~Anna1 19-08-2009 19:03
Następne super działanie ! Jak zwykle Pan myśli również o naszej uzdolnionej młodzieży. Gratuluję!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Listy eurokandydatów

Kłopoty zdrowotne królowej Marysieńki

Rajd zdewastował las?

Remont szkoły zgodnie z planem

Atrakcje na Dzień Dziecka w Piechowicach

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
455
Tak
32%
Nie
62%
Nie mam zdania
5%