MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jubileusz w tyrolskich klimatach

Wiadomości: REGION
Środa, 19 sierpnia 2009, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: Ola
Fot. Organizator
W miniony weekend austriackie Stowarzyszenie KIF (Kultur Inititive Fügen) obchodziło 20–lecie. Powiat jeleniogórski współpracuje z Austriakami promując utalentowanych mieszkańców i waloru Kotliny Jeleniogórskiej. Na uroczystość w Austrii został zaproszony wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego, Marek Mikrut, który przekazał list gratuacyjny zaprzyjaźnionemu Stowarzyszeniu.

W imieniu przewodniczącego Zbigniewa Jakiela oraz całej rady M. Mikrut przekazał na ręce prezesa KIF, Aloisa Eberhartera, list gratuacyjny. - Chcieliśmy podziękować za naszą wieloletnią współpracę oraz promocję naszego regionu w Austrii – mówi samorządowiec.

KIF to stowarzyszenie o charakterze kulturalnym, zrzeszające artystów plastyków, muzyków i literatów. - Wzajemne relacje powiatu jeleniogórskiego i Austriaków zaczęły się na dobre rozwijać od 1998 roku, kiedy w Mysłakowicach otwarto Dom Tyrolski – wspomina Mikrut. Przed dwoma laty, aż 130-osobowa delegacja z Zillertal odwiedziła nasz region z okazji 170. rocznicy przybycia w Karkonosze ewangelików z Tyrolu.

Wizyta w miniony weekend pozwoliła również na promocję jeleniogórskich muzyków, utalentowanych braci, Adama i Marka Mikulskich. Ich Guitar Duo uświetniło uroczystość otwarcia wystawy jubileuszowej. Jeleniogórzanie zagrali ponadto specjalny koncert w jednym z luksusowych hoteli w Fügen. - Wspólnie z muzykami odbyliśmy wiele spotkań, na których rozdawaliśmy materiały promocyjne naszego regionu – opowiada Marek Mikrut.

Ponadto, przy okazji tego wyjazdu, przekazano prace plastyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kowarach. Te prace przykuły uwagę Tyrolczyków podczas ich zeszłorocznej wizyty w powiecie jeleniogórskim (m.in. w Kowarach) i zaproponowali organizację wystawy w Austrii - mówi wiceprzewodniczący Rady Powiatu. Najprawdopodobniej jesienią, dzieła dzieci z wyróżnionej szkoły zostaną wystawione przez zaprzyjaźnione KIF.
Młodym reprezentantom naszego regionu już życzymy entuzjastycznego odbioru ich talentów!

Ogłoszenia

Czytaj również

Tłumy we dworze

95 lat Lasów Państwowych  

Równowaga między kulturą a naturą

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Rumburk 19-08-2009 11:05
Gratulujemy promocji Jeleniej Gory , szkoda, ze imprezy nam sie nalozyly, moze innym razem spotkamy sie w Alpach przy dzwiekach gitary i skrzypiec
~Rumburk 19-08-2009 11:05
Gratulujemy promocji Jeleniej Gory , szkoda, ze imprezy nam sie nalozyly, moze innym razem spotkamy sie w Alpach przy dzwiekach gitary i skrzypiec
~Anna1 19-08-2009 19:03
Następne super działanie ! Jak zwykle Pan myśli również o naszej uzdolnionej młodzieży. Gratuluję!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Awaria tablic na przystankach MZK

Stop marginalizacji średnich miast

Wybory: Zwycięstwo PiS

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Kto do Senatu?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
637
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%