MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Jubileusz Teatru Odnalezionego

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 17 maja 2015, 7:29
Aktualizacja: 7:32
Autor: Angela
Fot. Archiwum Teatru
Zespół Teatru Odnalezionego oraz dyrekcja jeleniogórskiego Centrum Kultury zapraszają na 10–lecie Teatru Odnalezionego. Jubileuszowa gala oraz wernisaż wystawy fotografii i scenografii z tej okazji odbędzie się w przyszły piątek (22.05) w Galerii „Korytarz” przy ul. Bankowej 28/30 w Jeleniej Górze.

„Próba świadectwa” - 10 lat Teatru Odnalezionego to wystawa fotografii oraz materiałów promocyjnych i realizacyjnych zgromadzonych przez 10 lat funkcjonowania Teatru Odnalezionego. Pośród fotografii znajdziemy duży zbiór zdjęć Marcina Oliva Soto, Łukasza Gromolaka, Roberta Piętki, Katarzyny Kowalskiej i innych, oraz video Marka Straszaka i Macieja Bartkiewicza. Wernisaż zaplanowano na godz. 17.30, natomiast o godz. 19.00 w sali widowiskowej JCK odbędzie się jubileuszowa gala 10-lecia powstania i funkcjonowania Teatru Odnalezionego.

Teatr Odnaleziony działa w Jeleniej Górze od 2008 roku. Znalazł on stałe miejsce w życiu kulturalnym miasta, obok Teatru im. Norwida i Zdrojowego Teatru Animacji. Teatr - poza wystawianiem spektakli repertuarowych - zajmuje się też animacją społeczności lokalnej, prowadząc warsztaty dla młodzieży oraz cykliczne projekty parateatralne z dziećmi z blokowisk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Czyżby Andrzej Duda?

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Ela 17-05-2015 9:10
Super , trzeba na tym być .
~Tosia11 17-05-2015 18:11
Super macie koszulki, ale błagam już tak nie przeklinajcie jak w spektaklu " Święci osiedlowi". Ciekawe co będzie dalej. Powodzenia
~M. Kamiński 17-05-2015 21:57
To wspaniały teatr i lata kapitalnej pracy z młodzieżą. Miasto może być dumne z tego zespołu, wysokiej jakości przedstawień, rokrocznych festiwali i oczywiście reżysera, dzęki którego energii to wszystko zaistniało. Życzę jak najwięcej udanych spektakli w kolejnej dekadzie i wytrwałości, która pozwala mierzyć się z różnymi ograniczeniami; wszyscy ze Sta-Artu i Teatru Odnalezionego jesteście świetni! Pozdrawiam, Miłosz Kamiński

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Nagrody wręczone

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Kino samochodowe w Kamiennej Górze

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
737
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%