MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jubileusz na "Dwójkę"

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 19 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 19 maja 2006, 22:58
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Sześćdziesięciolecie istnienia obchodzi Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego. Placówka połączyła obchody z pięcioleciem jednej z firm ubezpieczeniowych działających w stolicy Karkonoszy.

Idea szczytna, ponieważ firma obiecała, że wyremontuje jedną z klas popularnej „dwójki” i zadba o jej wyposażenie. Niech się miasto cieszy, że ma takiego współpracownika i sponsora. Zawsze to sześć tysięcy złotych mniej dla skromnego budżetu jeleniogórskiej oświaty.

SP nr 2 jest bodaj najstarszą, działającą od 1946 roku, podstawówką w mieście. Przed 1945 rokiem było to liceum dla dziewcząt z dobrych domów, o czym świadczą płaskorzeźby przedstawiające dziewczynki nad portalem szkolnych drzwi.

Polskości szkole nadał jej pierwszy powojenny kierownik Leopold Wójtowicz. „Dwójka” od lat cieszy się renomą wśród jeleniogórzan. Ma poszerzony program nauki muzyki. Uczniowie mogą też się wspinać pod opieką doświadczonej kadry po ściance imitującej skałki zamontowanej w sali gimnastycznej.

Jest ona za mała, aby wszystkich uczniów pomieścić. Dlatego młodzi ludzie chodzą na spacery do hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy Skłodowskiej-Curie, aby tam nadrabiać programowe zaległości lekcji wychowania fizycznego.

Jubileusz miły. Szacunek i brawa dla nauczycieli, wychowawców i uczniów.
Szkoda, że szkoła nie zorganizowała imprezy w pięknej, secesyjnej auli zabytkowego budynku przy ulicy Armii Krajowej (z niezgrabną przybudówką), tylko w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Przykro, że nie zaprosiła absolwentów, choćby poprzez wcześniejsze powiadomienie o wydarzeniu w lokalnych mediach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na poranku działo się!

Smaki młodzieżowej kuchni... kresowej

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~*anita 20-05-2006 12:14
Jestem absolwentką tej szkoły. Szóstą klasę skończyłam tam w tamtym roku. Ale szcerze mówiąć wydaję mi się, że nic w związku z tym jubileuszem nie zorganizowano. Nawet w tamtym roku "wiosna w dwójce" była "głośniejsza" ;/
~VaY 20-05-2006 14:37
No właśnie. O jubileuszu można było szerzej poinformować chociażby absolwentów oraz zorganicowac go w auli szkolnej, lub choć część...
~ola 21-05-2006 11:20
Kto chodził do "Dwójki" wie, że aula może pomieścić najwyżej sto osób. A co z resztą gości?
~domiś 21-05-2006 23:06
to był super występ wszystko dbyło się w kwadracie przy ul bankowej a nie w auli było bardzo dużo osób m.in.prezydent miasta i absolwenci śpiewał tam chór szkony tańczyły rózxne klasy np 6c lub 5c był mni pokaz mody piosenki wykonane przez klasy np 3a to trwało ponad 2 godz i było zajefajniem na koniec wszyscy którzy występowali śpiewali razem WAKACJE moim zdaniem było nawert fajnie ale było zbyt duszno i troche nudno

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głosy za strajkiem?

Miłośnicy zabytków na swoim kolejnym zlocie

Kończy się referendum strajkowe

Młodzież z Lema dzieciom

Zbiórka krwi u Franciszkanów

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
182
Tak
54%
Jest dobrze, jak jest
16%
Nie
27%
Nie mam zdania
2%