MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Jubileusz na billboardach – lepiej późno niż wcale

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 3 sierpnia 2008, 13:59
Aktualizacja: 13:59
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dopiero w drugiej połowie roku jubileuszowego pojawiły się wielkie plakaty anonsujące wydarzenia związane z 900–leciem Jeleniej Góry.

Dotyczą wielkiego widowiska historycznego, którego areną już za miesiąc będą wzgórza blisko Dziwiszowa oraz Jarmarku Średniowiecznego organizowanego przez Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Jest drobna nieścisłość. Na afiszu widzimy księcia Bolesława, który w tle ma ruiny zamku Chojnik. Nijak się one wpisują w scenerię zapowiadanego widowiska. Prace nad nim zaczną się już niebawem. Przedsięwzięcie oparte na scenariuszu Ivo Łaborewicza i Jarosława Gromadzkiego reżyseruje Tadeusz Wnuk z Teatru Jeleniogórskiego w asyście Łukasza Dudy. Weźmie w nim udział ponad 100 statystów oraz aktorzy profesjonalni.

A dzięki billboardom końcu przyjezdni dowiedzieli się, że mamy jubileusz! Lepiej późno niż wcale.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pora inwestycji

Senator zachęca do głosowania na maszty

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Mario 3-08-2008 14:33
ale kiczowaty bolesław, kto jest autorem?? wstyd!
~pytanko 3-08-2008 20:14
a gdzie raciczka z reklamy maści na nogi? tak nam się podobała w zeszłym roku
~Malarz 3-08-2008 22:32
Jak kto! Nie wiecie kto jest autorem? Koszałek Opałek oczywiście w przyszłym roku też nam coś miłego wyskrobie, tak byśmy wszyscy poczuli się jak w jelenim raju:) Może zamiast raciczki jakiś zadek? Kto wie...
~Trybolit 3-08-2008 22:37
Ja tak patrzę i się dziwię,że tu wszystko jest takie WIELKIE. WIELKIE 900 lecie! WIELKIE WIDOWISKO HISTORYCZNE! WIELCY ORGANIZATORZY.Tylko kto robi tak kiczowate imprezy i bilbordy? WIELCY..., A MOŻE ARCY WIELCY NADLUDZIE.
~meloman 3-08-2008 22:42
To nie jest ta reklama o której myślicie, to jest nasz lokalny prezent w postaci opery "Złoto Bobru" na polach będzie przecież opera wnuczek Wagnera ją wyreżyserował, będzie się działo. Cedynia i Grunwald w jednym. Tenorzy, alty i barytony na polach Zabobrza i Dziwiszowa po prostu piękny umysł.
Riposta 4-08-2008 10:41
Malkontenci, Malkontenci, Malkontenci, Malkontenci, Mal... jakie miasto, jaka kasa, takie obchody! Bez przesady Krakowem to nie jesteśmy!
~re do riposta 5-08-2008 9:14
Kto jest autorem plakatu? Proszę się ujawnić.Przyznać do swojej pracy. Malkontenci najłatwiej jest tak powiedzieć, najłatwiej jest chodzić prostymi schematami, ktoś krytykuje, bo tylko to potrafi robić,być ciągle niezadowolonym.Ale taki sposób myślenia jest głupotą. wystarczy spojrzeć na ten szkaradny plakat i już wszystko jest jasne.Kto go wykonał? Osobiście plakat jestem w stanie zrobic w ciągu jednego dnia, są komputery, programy graficzne, a jak ktos trzaska maszkary i tandetne imprezy to już tak ma "wysoko" ustawioną poprzeczkę,że nie tylko "Krakowem" nigdy nie będziemy, ale raczej miastem legend ,mitów, bajek..., bo to są mieszkańcy wyobraźni ludzi, którzy robią te imprezy. Pochwał można posłuchać w TV Dami, tam zawsze chwalą, nawet najgorszą tandetę i mówią powoli z akcentem kresowym,żeby wszystko było jasne, a posady niektórzy dostali jak zawsze po znajomości, stąd ta biesiadność ponad wszystko, jak na biesiadzie rodzinnej,weselu rodzinnym czy stypie. Komuna promowała kulturę biesiadną i ludową, w Jeleniej dzieje się to samo, znam temat z autopsji, a nie z mitów o Karkonoszu i jego krasnoludkach administracyjnych, kreślących w mózgach ludzkich kulturalne bazgroły. Vel - Riposta pewnie pracuje w sektorze,albo się udziela mocno... Wobec tego proponuję: wystawcie ten plakat w BWA Jelenia Góra może się zgodzą pokazać, skoro jest taki piękny,albo wyślijcie na jakiś konkurs międzynarodowy czy ogólnopolski,żeby Was tam mocno pochwalili i wzmocnili ambicjonalnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Ulica Krakowska gotowa

Odkrycia w kościele

70 drzewek na jubileusz 70–lecia PTTK

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
191
Tak
39%
Nie
52%
Nie wiem
9%