MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Jubileusz 35–lecia Karkonoskiego Klubu Olimpijczyka

Wiadomości: Region
Czwartek, 25 kwietnia 2013, 8:27
Aktualizacja: 8:32
Autor: msit
Fot. Organizator
W niedzielę (21 kwietnia) odbyła się uroczysta inauguracja „Dni Olimpijczyka 2013” w Karpaczu, zorganizowana przez Karkonoski Klub Olimpijczyka (KKOl.), działający przy Muzeum Sportu i Turystyki, we współpracy z Urzędem Miejskim w Karpaczu. Wzięli w niej udział sportowcy – olimpijczycy, zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi oraz zaproszeni goście.

Po odczytaniu „Apelu Olimpijskiego” nastąpiło uroczyste wręczenie Karkonoskiego Klubu Olimpijczyka, obchodzącemu w tym roku XXXV-lecie, złotego medalu „Za zasługi dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego”, przyznanego w uznaniu zasług przez Polski Komitet Olimpijski. Został on wręczony Andrzejowi Żyle przedstawicielowi KKOl. i Zbigniewowi Kulikowi dyrektorowi Muzeum Sportu i Turystyki. Następnie uroczyście otwarto urządzaną przez ostatnie dwa lata witrynę olimpijską w Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie eksponowany jest medal z I Nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w Atenach z 1896 r. oraz kolekcja medali olimpijskich z zimowych igrzysk olimpijskich (1936 – 2010). Dokonali tego sportowcy - olimpijczycy z Karpacza; Ryszard Witke, Andrzej Kozik i Andrzej Żyła.

Specjalnym gościem na tej uroczystości była Renata Mauer – Różańska, polska strzelczyni, specjalistka w strzelaniu z karabinu pneumatycznego i karabinu kulowego, dwukrotna mistrzyni olimpijska, trzykrotna medalistka mistrzostw świata, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski i Europy. Wybrana ona została w 1996 r.w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski. Ta wybitna polska olimpijka, przedstawiała swoją długoletnią karierę sportową, która trwa do dnia dzisiejszego. Warto też wiedzieć, iż o medale olimpijskie walczyła ona w Barcelonie, Atlancie, Sydney i Atenach. A dzisiaj wykłada na AWF we Wrocławiu i w Dolnośląskiej Szkole Wyższej oraz pełni wiele ważnych funkcji społecznych.

Renata Mauer – Różańska uczyniła też dużą niespodziankę przekazując do zbiorów muzealnych w Karpaczu koszulkę polskiego zawodnika z XXVII Igrzysk Olimpijskich w Sydney 2000 r. wraz ze swoim autografem. Dla obecnych na tym spotkaniu dużym doznaniem było oglądanie w swoich rękach oryginalnego złotego medalu olimpijskiego!

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust Krzeszowski

Obieżyświat w Lwówku

Śmierć na żwirowni

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~misi 25-04-2013 12:15
przepraszam a kto o tym wiedział,a przepraszam impreza zamknięta, fajnie!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Walczyli o Puchar Wójta

KSWiK odpowiedziało na zarzuty byłego wykonawcy  

Dachowanie w Radomierzu

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Pożegnania w starostwie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1093
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%