Joanna Badacz mistrzynią świata

Wiadomości: Kontiolahti
Środa, 27 marca 2019, 0:40
Aktualizacja: Środa, 27 marca 2019, 1:07
Po brązowym medalu w sprincie Joanna Badacz (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra) sięgnęła po złoto w biegu indywidualnym podczas Mistrzostw Świata Masters rozgrywanych w fińskim Kontiolahti. W zawodach udział wzięło blisko dwustu sportowców w wieku od 35 do 75 lat.

Joanna Badacz startowała w kategorii K40 obejmującej zawodniczki w przedziale wiekowym 40-45. W czwartkowym sprincie była trzecia, w piątkowej sztafecie (jej partnerką była Brytyjka Dominique Lazanski) piąta, a w niedzielnym biegu indywidualnym sięgnęła po złoto. W biegu na dystansie 7,5km z czterema strzelaniami uzyskała czas 41 minut i 35 sekund. Mimo w sumie siedmiu niecelnych strzałów pokonała Finkę Tuulę Hyttiainen o ponad minutę. Brąz wywalczyła jej rodaczka Ana Koistinen.

Polka w sprincie zajęła dodatkowo wspomniane trzecie miejsce, tracąc do zwyciężczyni nieco ponad minutę. Joanna Badacz, która na co dzień jest dyrektorem w SMS-ie Szklarska Poręba i trenerką MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra spudłowała czterokrotnie. Pierwsze dwa miejsca zajęły reprezentantki Finlandii.