Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 12477

Karpacz: JLSA: Obrońcy tytułu zaczęli od porażki

Piątek, 31 stycznia 2020, 6:06
Wystartowała kolejna edycja Jeleniogórskiej Ligi Siatkówki Amatorów, prowadzonej przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Jeleniej Górze. W spotkaniu 1. kolejki obrońcy tytułu mistrzowskiego – Milanos, przegrali w Karpaczu z debiutującym w rozgrywkach KS–em Jelenia Góra.

Od początku spotkania lepiej radzili sobie goście, którzy debiutują w rozgrywkach TKKF (kilka lat temu klub po tą nazwą brał udział w III lidze siatkówki, jednak niemal w całkowicie innym składzie). Pierwszy set gładko padł łupem przyjezdnych. Na początku drugiej partii lepiej wystartowali miejscowi, jednak z biegiem czasu jeleniogórzanie przejęli inicjatywę i wygrali drugiego seta. W trzeciej partii Milanos nie poddał się i przedłużył nadzieję na końcowy sukces, jednak czwarty set ponownie należał do gości, którzy wygrali ostatecznie 3:1.

Milanos - KS Jelenia Góra 1:3 (18:25, 22:25, 25:19, 21:25)

Milanos: Marcin Szujewski, Andrzej Konopka, Michał Zieliński, Łukasz Zieliński, Paweł Złotkiewicz, Bartosz Wraga, Grażyna Graff, Paweł Gwizdek, Wojciech Kozłowski, Janek Romanik oraz Damian Dub, Oliwier Łukowicz.
KS JG: Bartek Świdziński (kapitan), Paweł Wróbel, Marcin Walentynowicz, Konrad Kurowski, Marcin Florkowski, Sławomir Łuka, Michał Szczygieł, Marek Szczygieł (libero).

W innym spotkaniu 1. kolejki JLSA Statyści Kamienna Góra przegrali u siebie z Bobrem Marciszów 0:3. Mecz Zorki Orle Jelenia Góra z Aquanauticą Kamienna Góra został przełożony na inny termin. Pauzowali Cystersi Krzeszów.