MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

JLB 2012: W piątek poznamy odpowiedzi na wszystkie pytania

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 19 kwietnia 2012, 19:43
Aktualizacja: 0:44
Autor: red.
Fot. Tomasz Raczyński
IX edycja Jeleniogórskiej Ligi Biznesu zbliża się do końca. Prawie przez dwa miesiące 16 zespołów, ponad 250 piłkarzy amatorów walczyło o tytuł tych najlepszych – mistrzów Jeleniogórskiej Ligi Biznesu 2012. Kto zdobędzie mistrzowską koronę na kolejny rok? Kto będzie cieszył się z wygranej, a kto będzie musiał przełknąć gorycz porażki, gdy sukces był już na wyciągnięcie ręki?

Wszystko rozstrzygnie się już w piątkowy wieczór, 23 kwietnia, w hali sportowej MOS-u przy ul. Złotniczej. O godzinie 19.00 jako pierwsi na boisko wybiegną zawodnicy drużyn FC Temida-Lambert i JF Plast-CM, którzy będą walczyli w tzw. „małym finale”, a stawką meczu będzie najniższy – trzeci stopień podium. Po poniedziałkowych, przegranych półfinałach, bardziej zawiedzeni byli niewątpliwie piłkarze Temidy, którzy liczyli na awans do wielkiego finału. Niemniej jednak nie potrafili swoich ambicji udokumentować na boisku i musieli pogodzić się z porażką w meczu z Dolfamexem. Miejmy nadzieję, że do piątku otrząsną się po przegranej i wraz z ekipą JF Plast-CM stworzą ciekawe widowisko w ostatnim meczu.

Ich rywale po sensacyjnych wygranych w I rundzie play-off oraz w ćwierćfinale, w meczu półfinałowym zagrali wyraźne słabiej. Czy był to jedynie słabszy dzień, czy niedoświadczony beniaminek stracił już swój impet i zadowoli się czwartym miejscem w debiucie? Doświadczenie z poprzednich edycji JLB wskazuje, że wszystkie zespoły walczą w lidze do końca, wierzymy więc, że zespół ze Staniszowa także postara się udowodnić, iż nie znalazł się w tych finałach przypadkowo.

W wielkim finale o godzinie 19.50 zagrają Dolfamex i KEMPF Kowary. Z perspektywy całego turnieju można stwierdzić, że są to dwie najrówniej grające drużyny i całkiem zasłużenie zagrają o tytuł mistrzowski. Dolfamex to zespół bardzo wyrównany. Kapitan zespołu Radek Kogut – utworzył w tym roku drużynę, która po 8 latach występów w JLB ma wreszcie szansę na zdobycie głównego trofeum. Mecze fazy pucharowej potwierdziły, że mieszanka rutyny z młodością oraz konsekwencja w grze mogą być kluczem do końcowego sukcesu. Czy tak się stanie? Odpowiedź na to pytanie poznamy w piątek.

Rywalem Dolfamexu będzie KEMPF Kowary. Drużyna z Kowar to podobnie jak JF Plast-CM debiutant w JLB. Jednak przez wielu zawodników i kibiców już od początku turnieju wskazywani byli jako kandydat do gry o najwyższe miejsca. Zespół ten ma w swoich szeregach kilku zawodników, którzy pokazali już, że w piłkę grać potrafią, jednak dla nikogo, kto interesuje się bliżej tegorocznym turniejem nie jest tajemnicą, że gra KEMPF’a opiera się przede wszystkim na grze jej lidera – Sebastiana Szujewskiego. 25 bramek strzelonych w 9 meczach mówi samo za siebie. Bez dobrej gry tego zawodnika ekipa z Kowar na pewno nie osiągnęłaby takiego sukcesu. Czy także w meczu finałowym Sebastian Szujewski będzie potrafił przechylić szalę zwycięstwa na stronę swojego zespołu?

Zapraszamy w piątkowy wieczór wszystkich kibiców piłki oraz sympatyków Jeleniogórskiej Ligi Biznesu, a przede wszystkim piłkarzy z zespołów uczestniczących w tegorocznym turnieju do hali sportowej przy ul. Złotniczej od godz. 19.00. Gwarantujemy, że będziecie świadkami niezapomnianych piłkarskich emocji.

(Organizator)

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wieczorem Orlik podejmie Ślęzę

Powalczyli, ale ciągle bez punktów...

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Porządki przy cmentarzu

Zwycięstwo nad Miedzią

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Przy Lubańskiej pierwszy mecz po remoncie

Bolesny powrót do Podgórzyna

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
974
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%