MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

JK Oyama Karate kończy bardzo udany sezon

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 24 czerwca 2014, 14:56
Aktualizacja: 18:55
Autor: MDvR
Fot. użyczone
W ostatnich dniach czerwca Jeleniogórski Klub Oyama kierowany przez shihan’a Rafała Majdę (5 dan) podsumował bardzo udany sezon szkoleniowo–sportowy. Oprócz wielu medali zdobytych w zawodach rangi mistrzostw kraju i Pucharu Polski, zawodach regionalnych i klubowych, stypendiów otrzymanych od prezydenta Jeleniej Góry, udziału licznej grupy zawodników w seminariach szkoleniowych i innych ważnych wydarzeń, dodatkowo większość zawodników i członków klubu podniosło swoje kwalifikacje zdobywając kolejne stopnie w trakcie egzaminów.

W egzaminach kończących sezon wzięło udział ponad 200 osób z różnych grup i sekcji klubu. I tak najpierw w Kamiennej Górze 12 czerwca do testu przystąpiło około 100 uczniów z grup początkujących i średniozaawansowanych. Dzień później sześcioro zaawansowanych zawodników JKO w Krakowie pomyślnie przeszło test techniki i walki (10 x 2 min.) na brązowe pasy. Na koniec w głównej sali (Dojo) Klubu „Hufiec”, 21 czerwca w dwóch grupach do testów przystąpiło kolejne ponad 100 osób. Najpierw dzieci (białe, niebieskie i żółte pasy), a następnie młodzież i dorośli (10-3 kyu), z których spora część zdawała na wyższe stopnie z testem walki włącznie, w którym musieli zaliczyć oprócz części technicznej walki ze zmieniającymi się partnerami - 5 lub 8 walk x 2 min. Niestety 12 osób musi ponownie przystąpić do egzaminu poprawkowego.

W najbliższym czasie bardzo duża grupa zawodników (ponad 100 osób) wyjeżdża na XVII Letni Obóz Oyama Karate i Aikido do Bukowiny Tatrzańskiej (06-16 lipca)

22 i 23 listopada Jeleniogórski Klub Oyama będzie z kolei organizatorem i gospodarzem XV Pucharu Polski w Oyama Karate „OYAMA TOP” (walki), w którym wystartuje około 400 zawodników z całej Polski oraz goście z Kanady.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rajd zdewastował las?

Chcą wyjaśnić wszelkie wątpliwości

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~:-) 24-06-2014 16:52
I to jest Klub !!! OSU! Pozdrowienia dla trenera i zawodników!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

200 pieczątek w 24 godziny

Pobiegli do Kotła Łomniczki

Srebro Julka w stolicy Czech!

Dużo serca i ciepła w schronisku dla zwierząt

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
65
Tak
31%
Nie
66%
Nie mam zdania
3%