Jelenia Góra/Kraj: JK Oyama czwartym klubem w Polsce

Czwartek, 8 stycznia 2015, 15:02
Aktualizacja: 15:04
W ogłoszonym corocznym Rankingu Najlepszych Sportowców i Klubów Oyama Polskiej Federacji Karate za 2014 rok, Jeleniogórski Klub Oyama uplasował się w czołówce najlepszych klubów w Polsce.

W rywalizacji indywidualnej docenionych zostało dwóch zawodników JKO. W kategorii juniorów do 18 lat Adam Serek i Robert Łaskawiec zostali wyróżnieni za zdobycie złotych medali w XIX Mistrzostwach Polski Oyama Karate, które odbyły się w kwietniu w Andrychowie oraz w XV Pucharze Polski „OYAMA TOP” w listopadzie w Jeleniej Górze. Zawodnicy są również złotymi medalistami turniejów regionalnych i strefowych nie punktowanych w rankingu OYAMA PFK. Natomiast w kategorii klubów Jeleniogórski Klub Oyama Karate uplasował się na wysokim 4. miejscu w Polsce. Do 3. lokaty zabrakło dosłownie kilku punktów. Instruktorem obu zawodników jest shihan Rafał Majda (5 dan).

W rywalizacji sportowej w 2014 roku wzięło udział ponad 40 klubów zrzeszonych w Oyama Polskiej Federacji Karate. Nagrodzonych i wyróżnionych wybrano spośród rekordowej liczby prawie 300 finalistów międzynarodowych i ogólnopolskich zawodów sportowych.