MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Językowo w Dwójce

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 4 października 2018, 6:14
Aktualizacja: Sobota, 6 października 2018, 7:35
Autor: AG–Dudek
Fot. Użyczone
"Kultury języków, języki kultur" – to tegoroczne hasło, pod którym Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze zorganizowała Europejski Dzień Języków. Były konkursy, quizy językowe, prelekcje dotyczące wiedzy o kulturze i językach Europy. Szkoła w tym dniu zamieniła się w kolorową, międzynarodową arenę kultur, języków i smaków.
- W obchody Europejskiego Dnia Języków nasza szkoła włącza się od lat - mówi Agnieszka Krusicka, organizatorka akcji. - W tym roku szkolnym postawiliśmy jednak na czynne uczestnictwo i zaangażowanie wszystkich naszych uczniów. Po raz pierwszy do gimnazjalistów przyłączyły się klasy siódme i ósme szkoły podstawowej, które w przyszłości będą kontynuować tradycje swoich starszych kolegów. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i zadowoleni, co było widać na przerwach - dodaje.

Nauczyciele języków obcych przygotowali wiele ciekawych konkursów, np.: Escape room, Jaki słyszysz język, Bitwa na słówka, konkurs na najpiękniejsze stoisko. Na lekcjach języków obcych odbywały się quizy lub prelekcje dotyczące wiedzy o kulturze i językach Europy.

Każda klasa przygotowała kolorowy collage dotyczący wcześniej wylosowanego kraju oraz stoisko ze specjałami kuchni prezentowanego kraju. Uczniowie samodzielnie, bądź z pomocą rodziców, wyszukiwali informacje dotyczące kultury, kuchni, tradycyjnych strojów oraz znanych przedstawicieli danego kraju. Następnie prezentowali je na stoisku swojej klasy. Było bardzo ciekawie, a przede wszystkim pysznie. Nie obyło się bez muzyki i tańców w rytm klasycznych przebojów międzynarodowych.

- Poprzez organizowanie obchodów Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny chcemy pokazać młodzieży, że uczenie się języków innych narodów pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekraczać różnice kulturowe, jest też atutem na dzisiejszym rynku pracy. Większość naszych uczniów uczy się języka angielskiego, który chętniej wybierają młodzi ludzie, ale na naszym terenie sporo firm w gastronomii i hotelarstwie jest z niemieckim kapitałem, więc to język niemiecki jest najbardziej pożądany. Można niewiele umieć, ale znając język z pewnością młodzi ludzie znajdą dobrze płatną pracę, w której pracodawcy chętnie doszkolą ich zawodowo. Cały czas powtarzamy to naszym uczniom, którzy szczególnie w starszych klasach świadomie zaczynają brać ten argument pod uwagę przy nauce języka - dodaje Agnieszka Krusicka.

Potwierdza to Aleksander Rerich, uczeń klasy 3 a, z oddziału gimnazjalnego, który był bardzo zaangażowany w promowanie Europejskiego Dnia Języków w swojej szkole.
|
- Umiejętność porozumiewania się w obcym języku jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne - mówi. - Sam jestem w jakieś części Włochem i Niemcem, mam rodzinę zagranicą, więc mi nauka obcych języków przychodzi naturalnie. Niemieckim władam bez problemu, a włoskiego zamierzam się douczać. Znajomość języków to przepustka nie tylko do dobrej pracy, ale i bezproblemowego podróżowania po świecie czy zagranicznych studiów – podkreśla nastolatek.

Twoja reakcja na artykuł?

11
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
19%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~nice 4-10-2018 6:45
no wszystko ładnie pięknie ale stoisko Naszych sąsiadów zza miedzy jakieś takie skromniutkie mimo to...:P
~Gość 4-10-2018 10:06
Super pomysł.
~paradise 4-10-2018 13:01
Brawo młodzież! Świetny pomysł!
~no 4-10-2018 13:20
Ten dzień, był zawsze organizowany przez Gimnazjum nr !, a nie przez Szkołę Podstawową nr 2
~Idą 4-10-2018 19:12
Obecnie Gimn. nr1i SP2 to jedna szkoła. Najważniejsze, że impreza się udała i brali w niej udział wszyscy uczniowie.
~Ann 4-10-2018 20:59
Brawo GIMNAZJUM NR 1 😊 Jak co roku świetna impreza.
~Radek19 4-10-2018 21:09
Gratulacje Gim1! Jak zawsze świetna współpraca wielu osób dała super efekty! Tylko szkoda że już odchodzi do przeszłości.... pozdrawiam panie od języków!
~Anna M. 16-10-2018 20:32
A co na to dyrekcja SP 2 ? z inicjatywą czy bez ?
~ 24-10-2018 9:36
Ale w Giełdzie Zawodów nie brali udziału...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pożegnanie starszaków

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
200
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%