MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Język angielski nie taki obcy…

Wiadomości: Mysłakowice
Piątek, 27 maja 2016, 7:20
Aktualizacja: 7:22
Autor: Org
Fot. Użyczone/Archiwum Organizatora
Master of Dictation and Spelling Bee Competition to tytuł konkursu znajomości języka angielskiego, którego siódma edycja odbyła się w Gimnazjum w Mysłakowicach. Wzięli w niej udział gimnazjaliści: z Kowar, Łomnicy, Karpacza, Janowic Wielkich, Gimnazjum nr 1 i nr 3 w Jeleniej Górze oraz – rzecz jasna – uczniowie z Gimnazjum w Mysłakowicach. Organizatorem był Jacek Ziarkowski, anglista w Zespole Szkół SPiG w Mysłakowicach.

Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda w języku angielskim. W czasie, gdy uczniowie pisali tekst zaczerpnięty z gazety The Guardian, zaproszeni opiekunowie mieli możliwość w towarzystwie kierownika administracji Gerarda Gałęskiego zwiedzenia wieży pałacu, w którym mieści się szkoła. Następnie, gdy nauczyciele zajmowali się sprawdzaniem napisanych prac, na wieżę udali się uczniowie.

W drugim etapie konkursu uczniowie wzięli udział w tzw. Spelling Bee Competition. Uczniowie mogli zdobyć dodatkowe punkty losując w trzech rundach wyrazy, które mieli przeliterować. Pierwsze miejsce zdobył Adrian Janulewicz z Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze, drugie Dawid Dudzik z Gimnazjum im. Ratowników Górskich w Karpaczu, a trzecie Wiktoria Rekić z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. Wyróżnione zostały: Lena Gudakowska z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, Aleksandra Jaremko z Gimnazjum w Mysłakowicach oraz Jagoda Łukasiewicz z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.

Zwycięzcy mogą się cieszyć z wygranych nagród. Były to wysokiej jakości słuchawki, słowniki, readersy, przenośne głośniki oraz powerbanki.

- Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością pisowni języka angielskiego. Język angielski jest bardzo zawiły, choć moim zdaniem, mniej niż język polski. Pamiętajmy o tym, że w języku angielskim nie mamy typowej „naszej” ortografii. Jest spelling, czyli tzw. pisownia. Słowo „genre” czyta się „żonrłe”, a brytyjskie honour jest różne od amerykańskiego honor. Jestem dumny z osiągnięć uczniów – podsumowuje organizator Jacek Ziarkowski.

Fundatorami nagród byli: Rada Rodziców przy Zespole Szkół SPiG w Mysłakowicach, księgarnia językowa Katarzyna Domagała w Jeleniej Górze oraz Centrum Nauki Języka Angielskiego w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Nie ma rady na wandali?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~koler 27-05-2016 11:35
Bravo Adi:-) Well done Champ!
~Anonimowy 27-05-2016 13:00
No i super! Wiecej takich ludzi z inicjatywa!
~ 28-05-2016 0:25
gratulacje a jednocześnie szkoda że w naszym kraju nie takich nauczycieli od przedmiotów ścisłych
~aaa 31-05-2016 16:41
Rok temu dzięki Panu Ziarkowskiemu dzieci z Mysłakowic spędziły wakacje w Warszawie w hotelu Hilton, brawo Panie Jacku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Dotacja dla szkoły w Sadach Górnych

Głos wicekuratora ws. szkoły w Sosnówce

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
521
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%