MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Jeszcze w styczniu są na Zabobrzu wolne miejsca na rehabilitację finansowaną przez NFZ

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 stycznia 2013, 6:33
Aktualizacja: Sobota, 5 stycznia 2013, 9:40
Autor: Mea
Fot. Mea
Centrum Rehabilitacji K.K. Wiśniewscy przy ul. Moniuszki w Jeleniej Górze podpisało kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na zabiegi rehabilitacyjne w 2013 r. – Mamy wolne miejsca jeszcze w styczniu, a czas rozpoczęcia rehabilitacji jest bardzo ważny. Im szybciej tym lepiej dla pacjenta – podkreślił Krzysztof Wiśniewski, fizjoterapeuta i współwłaściciel Centrum Rehabilitacji K.K. Wiśniewscy.

Katarzyna i Krzysztof Wiśniewscy w 2007 r. otworzyli działalność fizjoterapeutyczną w Podgórzynie. Od marca 2012 r. Centrum Rehabilitacji działa na ul. Moniuszki w Jeleniej Górze. – Udało nam się podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na rehabilitację pacjentów na rok 2013. Miesięcznie możemy przyjąć na rehabilitację około 100 pacjentów, z których każdy ma zaordynowane 2-3 zabiegi w serii 10 zabiegów. Gwarantujemy nie tylko fachową rehabilitację, ale również dodatkową poradę, gdzie znaleźć specjalistów, wypożyczyć sprzęt ortopedyczny i w razie potrzeby nauczyć dodatkowych ćwiczeń – powiedział Krzysztof Wiśniewski.

Na podstawie skierowania od lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalistów placówka oferuje różnorodne zabiegi refundowane przez NFZ. -Świadczymy usługi z zakresu fizykoterapii ambulatoryjnej takie jak: laser, magnetototron, ultradźwięki, krioterapię miejscową, tens, diadynamik, fonoferezy, szeroką gamę leczenia prądami, lampą sollux, czy lampą biotrom – mówił Krzysztof Wiśniewski.
- Laser jest jakby miejscową tabletką działającą przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Najczęściej pacjentów bolą kręgosłupy, stawy kolanowe i biodrowe, czyli elementy naszego ciała, które wykorzystywane są w codziennym funkcjonowaniu do poruszania, dlatego przy ich terapii bardzo ważne są ćwiczenia ruchowe, które są głównym procesem usprawniania – zaznaczyła Katarzyna Wiśniewska.

Oprócz zabiegów fizykalnych w centrum można skorzystać również z refundowanej przez NFZ –kinezyterapii, czyli usprawniania ruchowego w postaci indywidualnych ćwiczeń z terapeutą. Mogą być one stosowane w różnych jednostkach chorobowych: ortopedycznych, neurologicznych, kardiologicznych, onkologicznych, po zabiegach operacyjnych, w terapii przeciwobrzękowej, w ginekologii u kobiety w ciąży, po zabiegach ginekologicznych itp. - Stosujemy tradycyjne ćwiczenia w odciążeniu przy pomocy kabiny UGUL , a dodatkowo nowoczesne elementy terapii i sprzętów które przyśpieszają proces powrotu do zdrowia. Gabinet wyposażony jest w rotory, stół do ćwiczeń dłoni, rowery stacjonarny, bieżnia, trenażer-orbiter, piłki i taśmy Thera-Band, podoskop, platformę sensomotoryczną, szyny do ćwiczeń biernych stawu kolanowego i biodrowego CNP i inne – dodaje Katarzyna Wiśniewska.

Centrum Rehabilitacji małżeństwa Wiśniewskich, którzy posiadają wiele certyfikatów z dodatkowych technik rehabilitacyjnych uznanych w medycynie jest jedyne w Jeleniej Górze posiadające w ofercie tak bogaty zakres terapii manualnych, którą wprowadzają do kinezyterapii. – Chodzi o ruch nie tylko pacjenta, ale również ćwiczenia wspomagane przez ruch terapeuty, uciskanie pewnych punktów na ciele, ułożenie pacjenta w danej pozycji, rozluźnienie konkretnych mięśni, czy też wprowadzenie igły w odpowiednie miejsce. Człowiek jest łańcuchem powiązanych ze sobą tkanek. Często ból kolana, czy biodra wynika ze schorzenia powstałego w innym miejscu. Dlatego nie koncentrujemy się jedynie na miejscu bólu, ale sprawdzamy całe ciało, by przynieść ulgę pacjentowi, który ma wykonywane wszystkie zabiegi w jednej sali i przez jednego terapeutę, co pozwala na dokładne śledzenie procesu zdrowienia pacjenta i postęp w stosowanej terapii – powiedziała Katarzyna Wiśniewska.

Oprócz fizykoterapii i kinezyterapii można skorzystać również z refundowanych przez NFZ masaży wykonywanych różnymi technikami, w tym również masaż bańką chińską.
Ważne jest też psychologiczne podejście do pacjenta. – Czasami wystarczy uświadomić komuś, że problem leży w nim samym i wystarczy kilka ćwiczeń dziennie lub zmiana pewnych nawyków przy zwykłych domowych czynnościach, by polepszyć swój stan – powiedziała fizjoterapeutka.

Niestety NFZ przeznacza niewiele pieniędzy na rehabilitację, która w Polsce nie jest jeszcze tak popularna, jak na zachodzie. Dlatego też państwo Wiśniewscy oferują bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne- diagnostyczne z propozycję usprawnienia. Ponadto w usługach komercyjnych, czyli odpłatnych posiadają terapie specjalistyczne m.in. terapię manualną w modelu holistycznym wd. Rakowskiego, terapię manualną wd. Acermana, czy też McKenziego, osteopatię strukturalną i chiropraktykę, koncepcję usprawnienia PNF, neuromobilizacje, reenergizację techniką tkanek miękkich, pracę na systemach powięziowych.

Nowością są techniki oklejania taśmami, czyli kinesiology taping, które wspomagają mięśnie i stawy w różnych dolegliwościach, które cieczą się bardzo dużą popularnością u sportowców i ludzi aktywnych fizycznie. Na zabiegi komercyjne właściciele oferują 5% rabatu dla emerytów i rencistów, 10% dla stałych klientów oraz rabaty przy serii zabiegów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ćwierć wieku Teatru Maska

"Leniuchem" do kolei na Kopę

Od 7 lat nie działa winda w Muzeum Przyrodniczym!  

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~ 4-01-2013 7:42
kiedy podamy Polskę do sądu za to że nie zapewnia swoim własnym obywatelom właściwej rehabilitacji i leczenia przez cały rok - PYTAM SIĘ KIEDY I JAK TO ZROBIĆ
~ 4-01-2013 7:52
dlaczego NFZ ma wydzielane pieniądze od rządu POLSKIEGO na kontrakty - chce aby nikt nie musiał się martwić o leczenie czy rehabilitacje - podpisali kontrakt tylko na około 100 osób, a w jeleniej i okolicach potrzeba pewnie ze dwa razy więcej dlaczego rząd wydziela NFZ-tom pieniądze na rehabilitacje i leczenie - KIEDY RZĄD POLSKI PRZESTANIE WRESZCIE WYDZIELAĆ PIENIĄDZE NA REHABILITACJE I LECZENIE. DOBRZE ŻE CHOĆ TYLE UDAŁO SIĘ UZYSKAĆ OD PAZERNEGO NFZ i RZĄDU POLSKIEGO a może to już nie polski rząd i nie zależy im na polskich obywatelach - oj tatko ale my trafili to już chyba nie jest polska
~!!!! 4-01-2013 8:35
http://poznajpolske.onet.pl/gallery/przemiana-uzdrowiska-ciechocinek-wizualizacje-term-ciechocinek,968.html
~mama Toka 4-01-2013 9:32
Ja boleję, że nfz nie dał pieniędzy na żeromskiegi na dzieci. Z moim niemowlakiem chodzę teraz do Pani Marzeny do Rehabilitacji Dzieci i Dorosłych w Dziwiszowie, dobrze,że został ktoś kto ma przystępne ceny
~ 4-01-2013 9:51
ja po zabiegach gorzej sie mam niz przed- najlepsza rehabilitacja jest aktywne zycie - a nie siedzenie na dupie przez caly dzien i wsluchiwanie sie czy cos boli a jak boli to szczescie takiego zallewa bo ma o czym pogadac z sasiadka czy przypadkowo spotkanym znajomym na ulicy - a rusz dupsko jeden z drugim i rob cokolwiek zamiataj schylaj sie podnos i rob to raznym krokiem a nie czlap jakbys mial za chwile upasc to i chory nie bedziesz i zabiegi nie beda potrzebne, a tym jak widac cos kiepsko z iteresem skoro taki dlugi artykul walnela jelonka com
~Fialo 4-01-2013 9:54
Głowa model :)
~Artur S. 4-01-2013 10:29
Polecam wszystkim tę rehabilitacje, ja korzystałem w zeszłym roku z ich usług jeszcze gdy nie mieli kontraktu z NFZ i jestem zadowolony z wyników, dodatkowo bardzo ludzkie i miłe podejście Pani Kasi i Paulinki na pewno pomaga w rehabilitacji.
~ 4-01-2013 10:42
DO CENTRUM REHABILITACJI K.K WIŚNIEWSCY proszę o informację czy prowadzona jest również rehabilitacja kobiet po amputacjach piersi w związku z nowotworem tzw."amazonek"?
~J_J 4-01-2013 12:31
Polecam CENTRUM REHABILITACJI K.K WIŚNIEWSCY, sprawdziłam na własnym zdrowiu. Profesjonalne i indywidualne podejście do pacjenta, nowoczesne gabinety, przyjemna i fachowa obsługa. Polecam i życzę powodzenia w rozwijaniu firmy :)
~ 4-01-2013 14:30
i co z tego że polecacie - PROBLEM JEST TAKI ŻE NFZ WRAZ Z RZĄDEM OGRANICZAJĄ POLAKOM DOSTĘP DO DARMOWEGO LECZENIA I REHABILITACJI - KIEDY WRESZCIE W POLSCE LUDZIE BĘDĄ MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ TEGO ŻE SĄ ROBIENI W JAJO - PŁACĄ UBEZPIECZENIE I NIC TEGO NIE MAJĄ, CZYŻBY TO BYŁA ZMOWA PRYWATNYCH KLINIK KTÓRE BYĆ MOŻE LOBBUJĄ ABY WSZYSTKO BYŁO JUŻ PRYWATNE - TO OK NIECH BĘDZIE ALE JAK PŁACE UBEZPIECZENIE TO CHCĘ JUŻ NIC NIGDZIE WIĘCEJ NIE PŁACIĆ - KIEDY WRESZCIE KTOŚ ZROBI ZBIOROWY POZEW PRZECIW NFZ I RZĄDZĄCYM W KTÓRYM UJMIE SIĘ ZAGROŻENIE ŻYCIA POPRZEZ NIE WYSTARCZAJĄCE KONTRAKTY Z NFZ NA LECZENIE I REHABILITACJE
~Kryptoreklam 4-01-2013 15:21
To jelonka sie wzięła za artykuły reklamowe?
~Robin S. 4-01-2013 15:48
Pozdrawiam kolege ze zdjęć i życzę powodzenia w pomaganiu ludziom potrzebującym rehabilitacji.
~rumcajs54 4-01-2013 16:49
Jeszcze w styczniu (...) czy "W styczniu są jeszcze ..."
~reha 4-01-2013 18:29
Gratulacje dla Wiśniewskich za cierpliwość i upór w walce z NFZ. życzę dużo pacjentów i doskonałych efektów w ich usprawnianiu. Tworzą profesjonalny i pracowity team. pozdrawiam
~OLA 4-01-2013 18:38
Napiszcie prosze -w ktörym to jest miejcu ? NIE ZNAM DOKLADNIE ZABOBRZA .DZIEKUJE POZDRAWIAM
CН.W.D.P. 4-01-2013 18:51
OLA, TEŻ CIĘ POZDRAWIAM!! I ŻYCZĘ W NOWYM ROKU OPANOWANIA NIE TYLKO TOPOGRAFII ZABOBRZA, ALE TAKŻE UMIEJĘTNOŚCI POSŁUGIWANIA SIĘ KOMPUTEREM, A W SZCZEGÓLNOŚCI WYSZUKIWARKĄ FIRMY Google...
~Pacjent72 4-01-2013 18:59
Wspaniałe podejście do człowieka, bardzo fachowo udzielane zabiegi i wiele innych superlatyw dla małżeństwa K.K. Wiśniewskich - polecam wszystkim, którzy potrzebują pomocy rehabilitacyjnej.
~ 4-01-2013 19:15
Polecam serdecznie zabiegi wykonywane Przez panią Kasię Paulinkę i panią Madzię.Fachowa pomoc połączona z serdecznością dają rewelacyjne wyniki.Pozdrawiam serdecznie Małgosia z Podgórzyna.
~mim 5-01-2013 0:31
Do : Ola - przy Moniuszki naprzeciw wieżowca nr 5 / z tyłu Kauflandu/.
~mano mano 7-01-2013 11:21
wg a nie wd, i Ackermana-no ale standard w pisaniu jelonkowych artykułów pozdrawiam kolegów po fachu-masażysta
~kbnsb 7-01-2013 17:11
A czy może ktoś podać jakiś numer telefonu do tej przychodni ?? Bo nie ma żadnego kontaktu.. z góry dziękuje
~mm 11-01-2013 13:49
797 598 860 lub 508 170 675 Moniuszki 3a/5a. Dzwoniłam tam dzisiaj .W przyszłym tygodniu (w czwartek lub piątek będą zapisy) na koniec lutego. Pozdrawiam :)
~ 22-02-2013 12:18
dziwne byłem tam z moją narzeczoną w grudniu 2012 i chcieli ją zapisać na 2013 wrzesień i nie wiem ocb że się teraz tak chwalą wolnymi miejscami

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Jarmark Staroci był skromniejszy tym razem...

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Centrum po remoncie

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
354
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%