MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Jeszcze o stypendiach dla sportowców

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 16 lutego 2014, 8:07
Aktualizacja: 8:09
Autor: UM
– W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi szczegółów regulaminów przyznawania sportowcom jeleniogórskich stypendiów sportowych z budżetu Miasta, informujemy, iż: protesty przeciwko zasadzie składania wniosków stypendialnych dwukrotnie w roku są niezasadne – pisze w komunikacie rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

- Reguła wynika z faktu, iż specyfika różnych dyscyplin, których zawodnicy otrzymują stypendia jest rozmaita. Jedni kończą sezon w czerwcu, inni z końcem roku, w różnych okresach rozgrywane są też mistrzostwa w tych dyscyplinach, a rezultaty są podstawą przyznawania stypendiów. Budżet z kolei planowany jest na rok kalendarzowy. Rada Miejska uznała, iż w tej sytuacji rzetelnym rozstrzygnięciem będzie półroczny cykl naliczania i wypłacania stypendiów – informuje rzecznik.

- Kąśliwe uwagi ze strony niektórych zawodników, że stypendia są zbyt niskie i uwłaczają statusowi tytułów wynikają często z nieznajomości sprawy. Obecnie systemem stypendialnym w mieście objętych jest 148. zawodników, którzy otrzymują stypendia w różnych wysokościach, w zależności od osiągniętego poziomu sportowego. Najwyższą obecnie (miesięczną) kwotą stypendiów jest 900 zł. Otrzymują ją dwie osoby – kajakarz, brązowy medalista MŚ i zapaśnik, mistrz świata oldboy’ów. Zarówno kwoty wypłat, jak i rytm wypłacania jest determinowany z jednej strony uchwałą Rady Miejskiej, z drugiej możliwościami budżetu – dodaje Cezary Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Drastyczne billboardy

Nadbrzeżna gotowa

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 16-02-2014 12:33
Stypendia, ok, ale powstana dyskusje ze niby dlaczego akurat sportowcy? A co na to studenci i dobrzy uczniowie? Jak przyznawac to kazdej grupie, albo wcale. Stypendia upadlej grupie pilkarzy to bezsens, gdyz pilka nozna w tym kraju to nieporozumienie i wstyd przed rywalami z innych panstw. W mrowisku dwie sprytne mrowki to za malo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Areszt za brutalne pobicie

Promowanie zabytków techniki

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Nietrzeźwa wjechała do rowu

Trwa rozbudowa SOSW

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%