MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeszcze można zapisać się na Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC’2012

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 13:16
Aktualizacja: 13:17
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Do 15 kwietnia przedłużony został termin zapisów na tegoroczne Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC’2012, które odbędą się 11 i 12 maja na jeleniogórskim Placu Ratuszowym.

Targi odbędą się już po raz 14., a każdy z wystawców może wziąć w nich udział bezpłatnie, dzięki pozyskaniu przez Powiat Jeleniogórski środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: Inwestujemy w waszą przyszłość, w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Sakosonia 2007-2013 na Projekt „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku” i włączeniu targów do tego projektu. W ubiegłym roku impreza przyciągnęła ponad 100 wystawców i bardzo wielu gości.

- Do 15 kwietnia przyjmujemy jeszcze zapisy do tegorocznego TOURTECU. Zainteresowanie jest dosyć duże, gdyż zgłosiło się już ponad 60 wystawców z całej Polski m.in. z Mazur, znad Bałtyku itp., a także z Czech, Niemiec i Holandii. Czekamy jeszcze na potwierdzenie obecności Belgów, którzy krzewią kulturę walońską, a ponieważ na naszych terenach w trzech miastach - Szklarska Poręba, Lwówek Śląski i Kowary - są bractwa walońskie, będzie można zobaczyć jak wyglądał niegdyś chrzest waloński i inne ciekawe obrzędy. Imprezie towarzyszyć będzie Ogólnopolska Giełda Wydawnictw Turystycznych, której współorganizatorem jest Książnica Karkonoska. Zaprezentujemy nasze najnowsze wydawnictwo, które przygotowaliśmy wraz z Łużycami Górnymi „Przewodnik po Karkonoszach i Łużycach Górnych” – poinformował Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu.

Jak w ubiegłym roku Plac Ratuszowy zapełni się wystawcami, którzy będą zgromadzeni w tematycznych uliczkach powstanie m.in. uliczka karkonoska, niemiecka, czeska, produktu regionalnego itd. Prócz atrakcyjnych ofert turystycznych będzie można obejrzeć i zakupić oryginalną biżuterię jablonecką, Fundacja Ducha Gór zaprezentuje tradycyjne wypieki, przetwory i nie tylko.

Nie zabraknie występów artystycznych regionalnych zespołów tj. Gościniec, czy Wrzosy, a także występów dzieci z piechowickiego przedszkola. Tym razem wraz z regionalnym zespołem Karkonosze zaśpiewa zespół z Bambergu. Zespoły, które chciałyby wystąpić podczas targów, mogą się jeszcze zgłaszać do organizatora. Dla wystawców przewidziano dodatkową atrakcję w postaci lotów szybowcem nad Jelenią Górą.

O TOURTECU’ 2012 można już przeczytać w dwumiesięczniku „Rynek Podróży”, gdzie opisane są walory Karkonoszy i Łużyc Górnych: „Tylko na targach TOURTEC wielowiekowe tradycje wędrowania, magicznych miejsc oraz relaksu w przyjaznych hotelach i Spa łączy jeden cel – oferowanie ciekawego i atrakcyjnego wypoczynku”.

Warto podkreślić, że w tym roku, za targi zorganizowane w 2011 r. TOURTEC zajął 9 miejsce w rankingu przeprowadzonym przez dwumiesięcznik „Rynek Podróży”. W całej Polsce podobnych imprez odbywa się ok. 100.

Ogłoszenia

Czytaj również

PiS ujawnił listy kandydatów

Zmiana orgnizacji ruchu w Ścięgnach

Samotnie na Mount Everest

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~ 2-04-2012 16:40
Muzeum szkła będzie???
~andi2007 2-04-2012 16:53
A tak ku ścisłości -brak mi informacji gdzie można się zgłosić do zapisów. Proszę o adres biura.
goscniedzielny 2-04-2012 20:26
Jak na bezpłatne targi, to faktycznie zainteresowanie miejscami jest niesamowite. Nie ma nikt ochoty przyjeżdżać do Jeleniej Góry i sprzedawać naszym mieszkańcom imprez turystycznych? Oooo... czyżby nie tylko jeleniogórzanie mieli wrażenie, że portfele tutejszych potencjalnych odbiorców ofert są puste?
~jaz 2-04-2012 20:42
Nie ma co oferować. No ale postkomunistyczne pogaduchy na rynku to rytuał.
~rodo 2-04-2012 21:41
Widać, iż Pan Dzierzba wierzy że wszyscy w Euroregionie a już na pewno w Jeleniogórskim Powiecie wiedzą że on to TOURTEC, bo przecież gdzie " Komitet" miał i ma siedzibę wszyscy wiedzą
~ 3-04-2012 8:18
Takie targi, to powinny byc w Szklarskiej lub Karpaczu, a nie w tym zapyziałym grajdole:)
~Jeloneczka 3-04-2012 9:30
do ~ - :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
~Marcin73 3-04-2012 10:37
Proszę się nie dziwić niewielkiemu zainteresowaniu Turteciem ze strony lokalnych firm, fundacji i stowarzyszeń. Moim zdaniem kontakt z urzędnikami zajmującymi się promocją, kulturą, sportem, i w końcu "dialogiem społecznym" to zwyczajna strata czasu. O dziwo inne wydziały urzędu miasta, z punktem obsługi interesantów - jako najlepszym tego przykładem, potrafią pracować na rzecz miasta i mieszkańców oraz inwestorów (moje uznanie również dla architektury i geodezji). Pozdrawiam serdecznie - Marcin Kaflik "Ciepliczanin"
~Ortya 3-04-2012 11:16
W jeleniej, to targi niewolników można zrobić:) Np. nabory do galerii ,biedronek, teskowych klimatów etc. Tak jak niegdyś na placach w Afryce bywało, ludzi spędzić i niech pracodawcy z tych Biedronek wychodzą i wybierają spośród jeleniogórzan:) Patronat medialny obejmie kochający nas wszystkich prezydent Zawila:) Wraz z Papajem , muzeum szkła i cała masą doradców. i marzą od każdego niewolnika dla urzędu miasta będzie:)
~ 3-04-2012 12:18
trzeba się kontaktować ze starostwem powiatowym lub wejsć na stronę tourtecu, wystarczy w google wpisać i wszystko jest ;)
~Ciepliczanka 3-04-2012 17:50
Marcin Kaflik, a ty jaki masz kontakt z mieszkańcami, poza wypisywaniem głupot w internecie? Byłeś choć raz na tych targach? Widać nie, bo byś zobaczył, że zainteresowanie targami jest duże, a nawet bardzo duże. Odwiedzających jest mnóstwo, wystawców też jak na targi regionalne w tak małym mieście. Zresztą statystyki wszystko mówią: 9. miejsce w Polsce, na kilkadziesiąt imprez targowych. Nie oczekuj, że w Jeleniej Górze powstaną targi na miarę targów turystycznych w Poznaniu czy Berlinie. Najłatwiej to siąść, nic nie robić i narzekać, zamiast cieszyć się, że mamy w J.G. tak udaną imprezę turystyczną. Twój wpis kojarzy mi się z odwracaniem uwagi na innych od własnej nieudolności. Tutaj mamy jakieś efekty działań, w przypadku twoim i twojego towarzystwa efektów nie ma żadnych!
~Marcin73 3-04-2012 19:57
Gdybyś, ach gdybyś potrafiła się podpisać "Ciepliczanko". Nie potrafisz. Wstydzisz się. I wcale Ci się nie dziwię. Nie piszę słowa o Turtecu - tylko o zgłoszeniach chętnych do Turtecu. Rok temu było 100 wystawców - teraz 60. Oczywiście z tym nie możesz polemizować, więc wypisujesz jakieś pierdoły pod którymi oczywiście się nie podpiszesz. Pozdrawiam ciepło i świątecznie - Marcin Kaflik "Ciepliczanin"
~do Marcin73 3-04-2012 20:50
Bredzisz jak potłuczony chłopie. Mamy jeszcze ponad miesiąc do targów, a przeważnie zainteresowani zgłaszają się w ostatniej chwili. Więc twój wpis o 60 wystawcach w tym roku to same bzdury, wynikające z ZEROWEJ znajomości realiów. Jeszcze zarzucasz innym, że piszą pierdoły, albo się nie podpisują (w komentarzach 99% czytelników się nie podpisuje - jak ci się nie podoba, to zwyczajnie nie bierz udziału w forum). Takie dyskredytowanie forumowicza nie ze względu na to, co napisał, ale czy się podpisał, świadczy tylko jak najgorzej o tobie. Czepiasz się nicków i innych pierdół, bo zwyczajnie nie masz do czego innego się przyczepić. A Ciepliczanka napisała prawdę: jesteś zwykłym forumowym trollem, który dużo kłapie dziobem na forum, a nic nie robi.
~Dariusz 3-04-2012 21:21
Panie Marcinie proszę łaskawie nie podpisywać się "Ciepliczanin ". Cieplice wstydzą sie, że mają takiego Ciepliczanina, jak pan. Nie jest pan żadnym reprezentantem Cieplic.
~Marcin73 3-04-2012 21:38
Panie Dariuszu Niepodpisany - które Cieplice? Bo z tymi porządnymi i pracowitymi rozumiem się bardzo dobrze. Pozdrawiam ponownie - Marcin Kaflik "Ciepliczanin"
goscniedzielny 3-04-2012 22:02
a co się stanie jak nie daj Boże, zemrze jedyny redaktor - Jan Wysokiński, jakże poważnego pisma pt "Rynek Podróży", z Ożarowa Mazowieckiego?? nie będzie mógł już robić rankingów targów? i niezwykle interesujących analiz rynku? Widać są jeszcze na świecie ludzie którzy się nabierają na takie pisemka, które przede wszystkim oferują miejsce na reklamę... 90% treści, to teksty sponsorowane, albo przeedytowane materiały promocyjne. jelonka.com ma podobnie, ale w jelonce pracuje kilku redaktorów... to kilkaset procent więcej, niż w tym "profesjonalnym dwumiesięczniku turystycznym", który nie ma nawet nadanego ISSN :)
Riposta 3-04-2012 23:09
Nie było mnie tu ruski rok...a tu żadnych zmian. Sfrustrowani zazdrośnicy? malkontenci? a może nieudacznicy dyskredytują wszelkie działania - nie ważne przez kogo organizowane - zmierzające do wyrwania z marazmu Miasto i promocję regionu. Nie ma tu nikogo kto powiedziałby - wiecie, mam taki pomysł, mogę zrobić to i to, potrafię coś, zapraszam do dyskusji - nie, potępiacie w czambuł działania o których nie macie pojęcia, albo zazdrość was zżera, że to nie wasz pomysł. Gościuniedzielny, grzmisz że biją dzwony, ale z którego kierunku, czy to dzwony kościele, a może straży pożarnej, a może z wieżyczki Samotni - każdy dzwoni w innej sprawie Gościu... a ty larum podnosisz, że redaktor zemrze. Otóż przyjmij do wiadomości, że są jeszcze ludzie uczciwi, którzy rzetelnie pracują. Pokaż co potrafisz!
Riposta 3-04-2012 23:23
cd. Gościu jesteś nieźle zorientowany, więc z branży i co? Srasz we własne gniazdo? Masz takie prawo, oczywiście. Myślisz, że na guanie coś dobrego wyrośnie? Nie wyrośnie. Nie obrażaj więc Wystawców Tourtecu, którzy przyjadą do Jeleniej Góry z regionów oddalonych o setki czy tysiąc kilometrów czy kilku kilometrów. Nie obrażaj ich! Nie obrażaj ludzi, dla których będzie to jedyna okazja, żeby poznać oferty turystyczne bezpośrednio u ich wytwórców, którzy szukają nowych, ciekawych miejsc wypoczynku. Co do organizatorów - cóż rób co chcesz - w końcu to Twoja wrażliwość i wiedza o nich. Myślę, że oni dadzą sobie radę, a jak będą dociekliwi to i z Tobą porozmawiają i może coś lepszego wspólnie wymyślicie. Tymczasem wszystkim życzę Wesołych Świąt i wyczyszczenia zakamarków własnych dusz :D
~też ciepliczanin 4-04-2012 0:09
Panie Marcinie Kaflik, trzeba mieć naprawdę tupet, żeby na krytykę wykłócać się, że racja jest po mojej stronie. Gdyby miał pan choć trochę przyzwoitości, robiłby pan swoje a ocenę pozostawił innym. Zgodnie ze starą, mądra prawdą, że najtrudniej ocenić obiektywnie samego siebie. Pan reaguje na krytykę alergią - jak większość tych, którzy nic nie robią. A gdy inni plują, mówi, że pada deszcz. Kogo chce pan przekonać? Mieszkańców Cieplic? Akurat wszyscy wiedzą, że pan nic nie zrobił dla naszej dzielnicy, a jedyna pana aktywność sprowadza się do wpisywania głupawych komentarzy na forach jeleniogórskich. Siebie? To może jedyny pana sukces, bo tylko pan wierzy w to, co pisze. Kończ waść, wstydu oszczędź, pańskie wpisy pełne buty i zacietrzewienia są zwyczajnie niesmaczne! Panu już dziękujemy!
goscniedzielny 4-04-2012 0:26
~Riposta, nikogo nie obrażam, może warto czasem popatrzeć na to jaka jest specyfika tych targów. Tutaj przyjeżdżają wystawcy, nie po to by poznać region jeleniogórski, i nawiązywać z miejscową bracią hotelarską, ale po to by tu sprzedać usługi swoich hotelarzy gastronomów etc. Więc proszę tylko o jedno, nie mówcie o tej imprezie jako o tej, która promuje nasz region, na niej nie sprzedaje się miejsc w okolicznych hotelach, nie sprzedaje się okolicznych atrakcji... może i miejscowi notable tak by chcieli, lecz nie po to przyjeżdżają tu wystawcy, by kupować, tylko po to by sprzedawać, a klientem natomiast ma być Kowalski, z Jeleniej Góry lub okolic. I co daje się odczuć, wystawcy nie oczekują na targach tłumów z miejscowego hotelarza, tylko prawdziwych klientów z portfelami pełnymi kasy.
~ 4-04-2012 9:00
To,że do Jeleniej przyjeżdżają, na targi, to dobrze, ale jest i druga sprawa, te targi już trochę trwają i nie sa na pewno zasługą obecnej władzy. Gości szanujmy, nie mają nic bowiem wspólnego z naszym grajdołkiem, natomiast władze rozliczajmy za regres jaki panuje w tym mieście w rozlicznych sferach zycia miasta, w tym i w turystyce. Efekt jest taki,że imprezy idą siła napędową z lat ubiegłych, toczą się jak wagony po torach bez lokomotywy i wytracają prędkość ,bo władza nie ma siły motorycznej i przełożenia na pęd, kompetencji i chyba jest zblokowana przez populizmy i układy, które są w tej dziedzinie wszechpotężne, także jak ktoś napisał same pomysły, a ludzie ich mają wiele tu nic nie dadzą,bo realizować je mogą jedynie ludzie z klucza. Dlatego jelenia pada i jest w regresie!
Riposta 4-04-2012 9:29
Gościuniedzielny, w wielu kwestiach masz trochę "skrzywione" poglądy na gospodarkę turystyczną ;) Totalnie jednak mylisz się twierdząc, że wystawcy przyjeżdżając tu nie poznają terenu. Otóż poznają i wysyłają tu wycieczki, przyjeżdżają indywidualnie. A targi? Kto jak kto, ale Ty ~gościu powinieneś wiedzieć, że na targach nie sprzedaje się i nie kupuje atrakcji. Od tego są giełdy ofert i jeżeli kiedykolwiek nasza branża turystyczna porozumie się między sobą i uzna, że taka giełda będzie potrzebna to myślę, że znajdą się też chętni, żeby taką inicjatywę zrealizować. Tymczasem pochodź, porozmawiaj z wystawcami Tourtecu i podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami. A do 04-04-2012 09:00 | ~ powiem tylko - Jelenia Góra nie jest wyjątkowym miastem, upada CAŁA Polska powiatowa. Przemyśl to :/
~zorientowany 4-04-2012 12:47
90% wystawców to są podjeleniogórskie gminy, więc trudno narzekać, że wystawcy nie poznają naszego regionu, skoro już go znają. I taki jest cel targów - promocja terenów po trzech stronach granicy lokalnej ludności. Z tego targi wywiązują się znakomicie, o czym świadczy choćby olbrzymia frekwencja i zaliczenie targów w poczet największych w Polsce. Nie wiem, czy którekolewiek inne miasto w Polsce tej wielkości mogłoby się pochwalić tak dużymi targami turystycznymi. Od poznawania okolic Jeleniej Góry przez mieszkańców innych regionów są targi w innych miastach (Poznań, Wrocław, Warszawa, Katowice, Berlin, Praga, Brno) i tam też zawsze nasz region ma stoisko (i to całkiem "wypasione"). Zarzuty "gościa niedzielnego" są więc całkowicie od rzeczy, wynikające z zupełnej nieznajomości tematu.
Riposta 4-04-2012 18:25
http://tourtec.pl/wystawcy.html ...............~zorientowany, naucz się liczyć procenty ;))))))
~zetkaf 4-04-2012 20:17
"stan na 05.04.2012" (!!!). Riposta, to ty naucz się czytać, trollu.
Riposta 4-04-2012 20:23
O! Zaczęły się inwektywy! Jak brakuje siły argumentu używa się argumentu siły... nie ze mną... EOT
~zetkaf 4-04-2012 22:38
To po co kłamiesz, trollu? Sam widzisz, że twoje "argumenty" są g... warte.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mandaty pod "garnizonem"

Odchudzam się, ale nie chudnę

Kandydaci PO

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Seniorzy filmowcami

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
611
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%