MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Jeszcze jest szansa na stypendium dla zdolnych

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 8:25
Aktualizacja: 8:27
Autor: Org
Stypendia Programu „zDolny Śląsk”, każde w kwocie od 2500 zł do 3500 zł rocznie, ufundowane m.in. z dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego, czekają na młodych uzdolnionych Dolnoślązaków. Zostało tylko 10 dni na skompletowanie dokumentów i przesłanie wniosku 29 sierpnia do Fundacji Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu. Nagradzane będą osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe i działalność społeczna.

Szczegółowe zasady XIV edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk” opisane są na stronie internetowej Fundacji Edukacji Międzynarodowej www.zdolnyslask.fem.org.pl w części "aktualny konkurs”. Tam można też pobrać wzór wniosku. Wnioski należy przesłać wyłącznie drogą pocztową na adres Fundacji: ul. Zielińskiego 38, 53-534 Wrocław do 29 sierpnia 2014 roku (decyduje data stempla pocztowego). Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec września.

Konkurs Stypendialny „zDolny Śląsk” organizowany jest od 2002 roku – w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień – przez Fundację Edukacji Międzynarodowej, a finansowany dzięki wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego i pieniędzy Fundacji zebranych z odpisu 1proc. podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W dotychczasowych edycjach konkursu pomoc otrzymało już ponad 1000 dolnośląskich uczniów. Na stypendia wydano ponad 1 200 000 złotych. Od 2007 roku w propagowanie idei konkursu włączyli się tzw. „Poławiacze pereł” – skupione wokół Fundacji Edukacji Międzynarodowej organizacje społeczne z kilku powiatów Dolnego Śląska. Stypendia pomogły laureatom w kontynuacji nauki, osiąganiu kolejnych sukcesów, stanowiły bodziec do dalszego rozwoju i podbudowały wiarę we własne możliwości.

Promowanie działalności społecznej wśród młodzieży ma zasadnicze znaczenie dla tworzenia dolnośląskiego kapitału społecznego. Dlatego przy ocenie kandydatów na stypendystów Programu „zDolny Śląsk” obok osiągnięć czysto naukowych, sportowych czy artystycznych, brane pod uwagę jest także społeczne zaangażowanie młodych Dolnoślązaków - zaangażowanie społeczne to 20 proc. wszystkich punktów w procesie oceny wniosku i często ma decydujące znaczenie podczas przyznawania stypendium. Dodatkowo, już od trzech lat, istnieje dla społeczników osobna kategoria stypendialna, w której nagradzane są wyłącznie osiągnięcia z dziedziny wolontariatu i działalności na rzecz innych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Wakacje czas zacząć!

Pożegnanie starszaków

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~nauczyciel 18-08-2014 18:33
Fundacja Edukacji Międzynarodowej? A co to za twój? Kolejna spółeczka z Wrocławia finansowana z naszych pieniędzy. Ciekawe ile uszczknie przy okazji z tych stypendiów. Pewnie jak zwykle najwięcej stypendiów trafi do Wrocławia. Wrocław to jedna duża wieś gdzie wszyscy znają się jak łyse konie i załatwiają takie sprawy w kuluarach. Pozostałe miasta z oczywistych względów są poszkodowane. A kasę nie dostają najzdolniejsi, tylko z najlepszymi układami. Wiem coś o tym, bo co roku są takie cyrki, i praktycznie ze wszystkimi stypendiami rozdawanymi w "stolycy" województwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Radosna edukacja w przedszkolach

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Wsparcie dla zdalnej nauki

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1417
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%