MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeszcze jeden „biały orlik” przed zimą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 15 października 2011, 8:39
Aktualizacja: 8:40
Autor: RED
Sukces frekwencyjny sztucznego lodowiska działającego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych sprawił, że samorząd jest zdecydowany na utworzenie jeszcze jednego takiego obiektu.

Jak podaje komunikat Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, kolejny „biały orlik” ma powstać jeszcze przed zimą. Bazą do takiego lodowiska jest już istniejący zespół boisk, a takie – poza ZSOiT – działają przy szkołach podstawowych nr 6 (w Cieplicach) i 13.

Skąd pieniądze? W urzędzie trwają prace nad przygotowaniem projektu budżetu Jeleniej Góry na przyszły rok, ale także nad korektami zapisów budżetowych, które umożliwią przygotowania do działań jeszcze u schyłku roku 2011.

– Z pewnością znajdzie się tam wiele szczegółowo planowanych kwot na adaptację „Pałacyku” na ODK – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry. – Chcemy też poddać głębokiej analizie najpilniejsze potrzeby Zabobrza, w tym szczególnie – Zabobrza III. Infrastrukturę tej części miasta trzeba pilnie uzupełnić, zarówno o obiekty sportowe (boisko ogólnodostępne, ale raczej nie w systemie „orlika”), czy przedszkole.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na Kilińskiego bezpieczniej

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Biskup odwiedził osadzonych

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 15-10-2011 9:30
Boisko szkoły nr 13 to idealne miejsce na duże lodowisko. Zeszłej zimy korzystaliśmy z lodowisk przy MDK i na Zabobrzu. Gdyby powstało przy 13stce mielibyśmy jeszcze bliżej:)
~wiem_C 15-10-2011 9:45
Może tu a może tu? co za bzdety wiadomo już że na 13-tce będzie bo zezwoleń i przydziału energii nie załatwia się w godzinkę. Powiedzieli że tu albo tu bo w Cieplicach w tym roku pewnie znowu nie bedzie lodowiska i nie chcą żeby się ludzie denerwowali. kurort cholera syf i nieudane pomysły. pozdrawiam człowiek z Cieplic
~jaa kiss 15-10-2011 16:06
bez gadania powinien być w Cieplicach. Sypialnia Zabobrze już ma
~hala 15-10-2011 17:26
W Cieplicach to młodzież już naprawdę nie ma gdzie iść.Pomyślcie trochę o nas.
~Moniaoo7 15-10-2011 21:17
Żeby tylko koło 13 zrobili byłoby supeeerr :] mam tylko kilka kroczków i fajny by był widok na orlika ;P
paweljo 16-10-2011 0:13
Użytkownik 22.09.2011 miasto jelenia góra zwróciło się do Tauron Dystrybucja S.A. o wydanie warunków technicznych dla przyłączenia sztucznego lodowiska przy ul. Piotra Skargi 19 (szkoła numer 13) 03.10.2011 Tauron wyraził zgodę i wydał takie warunki. Jak widać wszystko jeszcze przed wyborami. Tylko cicho sza bo by się mieszkańcy Cieplic i Sobieszowa mogli obrazić i niewłaściwie zagłosować a przecież kobieta z ch.. musi do sejmu. Uff udało się ale i tak ściemniamy dalej. Odwagi panie prezydencie nie bój się powiedz, że w Cieplicach w tym roku znowu dzieci będą się ślizgać na stawie w parku (przy obecnych cenach biletów mało kto wybierze się z Cieplic do miasta na łyżwy). pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Dobra zmiana” na parkingach  

Rok koalicji Bezpartyjnych Samorządowców z Prawem i Sprawiedliwością

Rok niespełnionych obietnic

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Kiermasz świąteczny u "Krasnala Hałabały"

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
905
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%