MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Jeszcze dzieci, a już przestępcy

Wiadomości: REGION
Czwartek, 16 października 2008, 9:11
Aktualizacja: 9:11
Autor: TEJO
Bez skrupułów włamywali się do samochodów i okradali mieszkańców, w tym najbliższe osoby. Kres działaniu duetu czternastolatka i o dwa lata starszego kolegi położyli policjanci. W sumie wykolejeni nastolatkowie zrabowali przedmioty warte około 9200 złotych.

Złodzieje w krótkich spodenkach nękali Kamienną Górę przez cały wrzesień. Włamywali się do samochodów dziewięć razy. Łupem nieletnich padały radioodtwarzacze, CB-radia, nawigacje satelitarne, i zawartości bagażników tych samochodów (wieża muzyczna, biurko, akumulator i inne przedmioty).

Młodszy z chłopców uciekł z domu. Nie zawahał się też, aby dwa razy okraść własnego ojca. Zabrał mu z samochodu prostownik i CB-radio. Pracownikowi wodociągów ukradł telefon komórkowy, a przygodnemu turyście – aparat fotograficzny.

Obaj nieletni zostali zatrzymani na policyjnej izbie dziecka. Po przesłuchaniach 16-latek został przewieziony do Młodzieżowego Ośrodka Szkolnego a jego młodszy kolega został przekazany ojcu, lecz wkrótce również trafi do podobnego ośrodka.

Sprawa młodocianych przestępców trafi do sądu rodzinnego. Gdyby byli dorośli, to za takie przestępstwo groziło by im nawet 10 lat więzienia. Coraz częściej młodzi ludzie świadomie łamią prawo pewni swojej bezkarności. Rząd pracuje nad znacznym zaostrzeniem przepisów prawa karnego dotyczących nieletnich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Działka nad zabytek?

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (5) Dodaj komentarz

Patol 16-10-2008 10:57
Zaradni zaradni... nie ma cooo. Jak na tak młody wiek to długo działali :d
piipi 16-10-2008 14:16
..widac tutaj,ze dziecko ojca szanuje i jego poczynania..dobrze pojmuje !.
~komentator 16-10-2008 18:25
do piipi - tak prymitywnych i żenujących komentarzy na tym portalu nie pisze nikt inny - tylko właśnie piipi. Wstyd, wstyd, wstyd. Tym bardziej, że zabiera "głos" w każdej sprawie! Żenada!!!
piipi 16-10-2008 19:09
..do - [~Komentator..]...~Wstyd ?..tutaj nie mozna tego wstydu znowu ukryc !!.~Gdzie jest ojciec,ojciec ktory ..MUSI byc dla dzieciatka wzorem, przykladem !.~"Mlodszy z chlopcow uciekl z domu..".DLACZEGO ?.
~Sabath 17-10-2008 22:36
ucieczka z domu mówi tu o patologii,wykorzystywaniu s...xualnym,......itd.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Krwiodawco – nie czekaj, oddaj krew w wakacje!

Drastyczne billboardy

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Spacerownik po Lwówku

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1360
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%