MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Jeszcze będzie przepięknie…

Wiadomości: KOWARY
Czwartek, 25 lutego 2010, 8:35
Aktualizacja: 17:02
Autor: Ania
Kowary mają coraz większą szansę na pozyskanie dofinansowania na rewitalizację przestrzeni publicznej w centrum. Projekt przeszedł już ocenę formalną.

Samorządowcy z Kowar starają się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt musi przejść jeszcze ocenę merytoryczną, w ramach której sprawdzą go eksperci.

Jeżeli wszystko zakończy się pomyślnie, zostanie przeprowadzona rewitalizacja przestrzeni publicznej w centrum. Będzie to tzw. etap pierwszy– Obejmie on odnowienie przestrzeni od odcinka przy ulicy 1 Maja, poprzez ulicę Górniczą, aż do końca ulicy Pocztowej – mówi Bartosz Lipiński, kierownik Biura Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Kowarach. Koszt tej inwestycji wyniesie około czterech milionów złotych.

W Kowarach planowane jest także powstanie w budynku B Urzędu Miasta Centrum Integracji i Tradycji Miasta, promenada nad rzeką oraz w obiekcie przejętym przez miasto i Szkołę Podstawową nr 1 od PTTK Centrum Wczesnej Profilaktyki Zdrowotnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamienili przejście w parking

Odpust na Śnieżce

Pożegnania w starostwie

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~mim 25-02-2010 9:33
A jeszcze piękniej będzie: w okolicy dawnego hotelu Przywodzie i nieczynnego od wielu lat kąpieliska miejskiego, na ul. Wejskiej i na Podgórzu, na całym osiedlu Wichrowa Równia. Dla urzędujacych władz najważniejszy jest oczywiście Ratusz i Starówka. Ale warto pamiętac ,że na tym nie kończą się granice miasta!
~olo 25-02-2010 17:13
w Kowarach to jest pięknie na Wiejskiej
dolnoślązak 25-02-2010 22:30
"Rewitlizacja przestrzeni publicznej". Podoba mi się ten "nowo - twór".
dolnoślązak 25-02-2010 22:50
"Centrum Integracji i Tradycji Miasta", "Centrum Wczesnej Profilaktyki Zdrowotnej". Takie pomysły może mieć tylko "SZUWAREK" B.Lipiński. Ja proponuję jeszcze: Centrum Późnej Profilaktyki Zdrowotnej, Centrum Integracji Społeczności Polsko-Romskiej, Centrum Turystycznej Integracji Mysłakowicko- Kowarsko-Karpackiej Na Rzecz Rewitalizacji XIX-wiecznego Traktu Kolejowego.
dolnoślązak 25-02-2010 23:03
Panie "SZUWARKU" żeby tworzyć takie wirualno-papierowe Centra nie trzeba być kierownikiem biura promocji i rozwoju Urzędu Miejskiego w Kowarach. Wszak to nie Urząd Miejski w Kowarach ma się rozwijać - lecz KOWARY miasto z tradycjami. Grzejesz pan posadkę nie wnosząc nic, kompletnie nic na rzecz promocji i rozwoju tego uroczego miasteczka w Kotlinie Jeleniogórskiej. Dziwię się, że samorządowcy jeszcze panu nie podziękowali i decydują się nadal płacić panu jakieś pieniądze z budżetu niebogatego miasta.
~mim 25-02-2010 23:43
Jestem mile zaskoczony ,że~ dolnoslazak tak dobrze zna realia kowarskie. Panu od promocji już raz samorzadowcy podziekowali, ale w Jeleniej Górze. Kowary to miasto przyjazne wszystkim takim ,którzy nie lubią się przepracowywać, bo to szkodzi zdrowiu. Tutaj każdy może się szybciej wylansować, niż w tej niewdzięcznej Jelonce - no i nie nabawi się ani wrzodów żołądka ani nerwicy. Żyć nie umierać w tych pięknych Kowarach!
~Doloresdora 5-03-2010 8:02
Bedzie Pięknie niech tylko sie ciepło zrobi ulice, murki pełne romow, Stare ruiny po Fabryce Filców Technicznych przy ulicy Wiejskiej ale sie usmialam ze bedzie pięknie w Kowarach tylko w ktorym zyciu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Stanowisko T4B Ekotechnologie ws. modernizacji oczyszczalni w Mysłakowicach (sprostowanie)

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Klasyki zjechały do Kowar

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
499
Tak
40%
Nie
55%
Nie wiem
6%