MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Jest zainteresowanie Nowoczesną

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 25 sierpnia 2015, 9:52
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2015, 8:20
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Pierwsze otwarte spotkanie sympatyków Nowoczesnej Ryszarda Petru odbyło się wczoraj (24.08) w sali konferencyjnej restauracji Relax przy ul. 1 Maja. Wzięło w nim udział przeszło 40 osób, co przy obecnym zniechęceniu społeczeństwa do polityki może robić wrażenie.

Podczas spotkania przedstawiono osoby, które od początku tworzą w Jeleniej Górze struktury stowarzyszenia znanego ekonomisty. Choć miejsca na liście kandydatów do Sejmu nie są jeszcze ustalone, to pewniakiem na pozycję nr 2 ma być koordynator jeleniogórski Nowoczesnej Grzegorz Stankiewicz. Zgromadzeni mieli okazję zapoznać się pokrótce z pozostałymi jeleniogórzanami, których zobaczymy w jesiennych wyborach – w sumie może to być 5-7 osób. Wśród nich jest radny Konrad Sikora – absolwent Szkoły Liderów. - Bardzo długo zastanawiałem się, czy warto wziąć udział w tych wyborach. Na dzień dzisiejszy jestem przekonany, że warto. W tworzącym się ruchu oddolnym widać potencjał i dziwne zachowania wokół – z jednej strony mamy dość duże zainteresowanie wokół samej idei, z drugiej strony widzimy nieproporcjonalną ilość krytyki i „hejtu”, która jest wylewana na to przedsięwzięcie – podkreśla Konrad Sikora.

Jestem przekonany, że społeczeństwo jest zmęczone tym wszystkim co dzieje się wokół. Patrzy do przodu, a nie w tył. Dosyć już dyskusji na temat Solidarności, dosyć dyskusji na temat Smoleńska, ponieważ to w żaden sposób nie zmienia losów tego miasta, regionu, województwa, kraju na najbliższe lata – dodał radny z ramienia Obywatelskiego Dolnego Śląska zapowiadając, że Nowoczesna będzie rozmawiać tylko merytorycznie - bez emocji i populizmu.

Ponadto Jelenią Górę na liście kandydatów mają reprezentować m.in. Stanisław Sudoł, Natalia Zatka, Katarzyna Samulska czy Monika Ankudowicz. Na spotkaniu przybyli sympatycy mieli okazję zadawać pytania przedstawicielom Nowoczesnej, mówiono też o zbliżającym się referendum 6 września, w którym stowarzyszenie opowiada się za wprowadzeniem Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, przeciwko finansowaniu partii politycznych z budżetu oraz za rozstrzyganiem wątpliwości na korzyść podatnika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Serca pełne nakrętek

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Komentarze (113) Dodaj komentarz

~niezależna 25-08-2015 10:13
...życzę powodzenia - popieram wszystkich przeciwników PIS-u...
~wonpo 25-08-2015 10:14
,,Ile osób zdaje sobie sprawę, że mediami w Polsce rządzi z 5-7 osób? Jaki problem ich przekupić, zblatować lub zastraszyć? Jaki problem znaleźć 100-200 osób które stanowią człon ciągle powtarzających się mord w telewizorni? \ A ci ludzie to fanatyczni wyznawcy żyjący z tego procederu: kogo dziwi fakt, że przez 8 lat pokazywali swoje uśmiechnięte, zadowolone i szczęśliwe mordy sprawiając wrażenie, że tak właśnie wygląda prawdziwa Polska? Najprostsza socjotechnika: najbardziej rozpoznawalna i ciągle powtarzana grupa ludzi ustawicznie powtarza jak jest dobrze i wspaniale. Miliony bezmyślnie będą ich małpować, kilka następnych nie odważy się zaprzeczyć z obawy wyjścia na idiotów,,
~no tomamy 25-08-2015 10:18
Prezes do tyłu ,Petru do przodu.A pregra ten drugi ,bo pierwszego trzymają za zadek purpuraty.
~wowa 25-08-2015 10:27
To ten sam sudoł co we wrocku za kołnierz nie wylewał??
~ 25-08-2015 10:36
Następne pasożytnictwo ze sposobem na swoje próżniacze życie.
~wiesiu 25-08-2015 10:52
To obleśna Unia Wolności tylko pod zmienioną nazwą, twór wybrańców z Czerskiej.
~do niezalezna 25-08-2015 10:55
a ja zycze powodzenia wszystkim ktorzy sa przeciwnikiem PIS, PO, SLD, Nowoczesznej Polski ( bo przeciez to politycy ktorzy zrobili transfer z innych partii, a poza tym mala partia balcerowicza, Twoj Ruch, Kukizowcow bo przeciez tez wystepuja tam osoby ze starych ukladow. nie dajmy sie zmanipulowac!!!
~Jajcarz techniczny 25-08-2015 10:57
Żałosne
~wiesiu 25-08-2015 11:33
Zdjęcia powinny być podpisane bo jak przegrają będą próbowali dostać się do innych partii albo znowu zmienią nazwę.
~zaciekawiona 25-08-2015 11:35
'Program Nowoczesna współtworzyli obywatele. To oni, a nie politycy są najlepszymi ekspertami – bo wiedzą, jak naprawdę żyje się w Polsce, czego brakuje i co trzeba zmienić " . I takie właśnie było też wczorajsze spotkanie , tak jak u większości moje podejście było bardzo sceptyczne patrząc na przekazy medialne , spodziewałam się tam spotkać bufonów z wysokich sfer a tu miła niespodzianka, sami fajni ludzie , ludzie pracy którzy mają dość okradania społeczeństwa i chcą z tym coś zrobić. Przyczepiono jakąś dziwną łatkę tej nowej formacji zupełnie bezpodstawnie . Sądzę że należy dać im szansę a podziękować wszystkim tym co przez ostatnie 20 lat okradali Polskę i Polaków . Osobiście zachęcam do bliższego zapoznania się "nie taki diabeł straszny " :) Miłego dnia wszystkim :)
~... 25-08-2015 11:50
NowoczerskaPL To kabaretowa inicjatywa sytych przebierańców, którzy chcą udawać głos zbuntowanego i skrzywdzonego pokolenia. Trudno o bardziej tanią i prymitywną maskaradę niż pan Petru - bankowy lobbysta w roli rzecznika i herolda pokolenia oszukanego przez banki. To naprawdę śmieszne. -- Jacek Kurski
~zenek1977 25-08-2015 12:16
Ludzie jaka Nowoczesna PL. To jest chwytająca się brzytwy PO. TO są ci sami złodzieje tylko POd inną nazwą. NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ !!!
~niezależna 25-08-2015 12:20
...a cóż można powiedzieć o J.Kurskim człowieku o twarzy czopka, który ostatnio zawstydził producentów wazeliny...
~........... 25-08-2015 12:35
Wszystkie zmiany wywołują reakcje emocjonalne, gdyż kojarzą się z zagrożeniem i budzą lęk ,obawy ale i niosą nadzieję na lepsze jutro. Dlatego też zachowania ludzi wobec zmian są rożne : z jednej strony pojawia się pragnienie zmiany, z drugiej opór wobec jej wprowadzania co przekłada się na działania .A działania są różne ,najczęstsze z nich to podawanie nieprawdy,manipulowanie ludźmi poprzez media oraz wiele innych . Przez ostanie 20 lat manipulowano ludźmi i co mamy ??? Czas w końcu na zmiany bo nas zaorają i posadzą ziemniaki !!!! Państwo to nic innego jak duża firma którą należy właściwie zarządzać i Petru to potrafi !!!!
~koniu 25-08-2015 12:42
Ale jaja Sudol rządzi na ryneczku Zabobrze chcial sie załapać z Zawiła , nie wyszło nastepnie z Platforma nie wyszło teraz do nowoczesnej próbuje. Pan Lukaniuk Norbert mieszkaniec Wroclawia bo tam mieszka a w Jelonce tylko czasami przebywa i myśli ze jest wielkim myslicielem i działaczem m.in. w SP 11 jako Przewodniczacy jakieś smiesznej Rady Szkoły w której nic nie robi, Pani Monika Ankudowicz z Radia Złote Przeboje i wiele innych nieudaczników. Ale hitem jest Sikora Konrad wychowanek Pana Sajnoga . Dostał sie na stołek na plecach Platformy i teraz wielkie panisko. Ta śmieszna jego Splodzielnia ...... .gdyby nie mówiono Panu Sikorze co ma robic to by sie rozleciala. Tragedia , dla jelonki nowoczesna to zdrajca, handlarz, mysliciel dziennikarka czy coś tam. Normalnie jak u energię.
~jelonek . tutejszy 25-08-2015 12:45
Co to jest. Pan Sudol wszystkich z ryneczku przygonil. Lukaniuk i inni którzy nie mogą sie załapać na stołek to teraz tu sie znaleźli ?
~goral 25-08-2015 12:58
Boże chron to Państwo. Panie Sudol to teraz na całym ryneczku beda plakaty nowoczesnej? Z tego co pamietam jeszcze w ostatnich wyborach samorzadowych kolaborowal Pan z PO w swojej budce- gabinecie. Panie Lukaniuk krzyczy Pan ze nie bedzie WR nami rządził a Pan gdzie mieszka? A juz zdrajcami to sie brzydze totalnie , najpierw Sajnog wywinal psikusa Platformie teraz Sikora nasz lider polityczny który zbawi Jelonke , śmiechu warte . towarzystwo. Myślałem ze zobacze w tym towarzystwie jeszcze jednego asa radnego niejakiego Iwanca ale nie widzę. Chyba ćwiczy na swoich firmach na placu. A tak a propo turek na placu czy Straż Miejska sprawdza co sie tam dzieje po 22.00 Bo słyszałem ze ćwiczą tam piwosze i dziewuszki które chcą przeżyć coś mocniejszego w te wakacje. Nie wiem co sie dzieje .
~tyran 25-08-2015 13:04
Zostawcie Iwanca, on sam nie wie co zrobic czy z Zawiła ,czy z Papajem czy z nowoczesną. Jedno chłopak wie kto da wiecej tam pójdzie. Jak dostanie szansę na stanowisko Dyrektora to tam poleci , horagiewka zwa go na Zabobrzu
~` 25-08-2015 13:06
Trupowi w chłodni do paluszka przyczepiono nową karteczkę niestety zaczyna to wszystko cuchnąć.
~@12:35 25-08-2015 13:15
Coż to za marketingowy bełkot. "Wszystkie zmiany wywołują reakcje emocjonalne, gdyż kojarzą się z zagrożeniem i budzą lęk ,obawy ale i niosą nadzieję na lepsze jutro." Jedyna zmiana w NowoczerskiejPL to zmiana nazwy, to stara dobrze znana Unia Wolności. "Państwo to nic innego jak duża firma którą należy właściwie zarządzać i Petru to potrafi !!!!" Tak potrafi jak z frankiem Petru uspokajał frankowiczów, sam przewalutował kredyt http://www.fakt.pl/polityka/ryszard-petru-nie-ostrzegl-frankowiczow-przed-katastrofa,artykuly,559980.html
~zofija 25-08-2015 13:15
Sudoł najwiekszy kretacz i oszust. Ciekawe gdzie jeszcze pojdzie za kasa?
~braciak 25-08-2015 13:18
Panie Sudoł nigdzie juz Pana nie chca!! Pcha sie chłop na siłe wszedzie, ma nadzieje ze załapie sie gdzies, wkoncu i przytuli troche grosza.
~jankoo 25-08-2015 13:24
Iwaniec przed wyborami zrobił wielka impreze dla młodych, teraz sie juz nie udziela, bo ma swój ciepły stołek radnego. Polecam przyjsc zobaczyc co sie dzieje na siłowni, która wyszła z jego inicjatywy. Nie powiem pomysł był dobry, ale lokalizacja w 100% nie trafiona. Nie dosc ze dzieci wspinaja sie po tym, siedza na samej górze na rurach tylko patrzec, aż któremus stanie sie krzywda. Druga rzecz to "ćwiczacy" którzy przeklinaja przy dzieciach, potrafi zejsc sie tam towarzystwo z piwem i laskami, którym próbója zaimponowac swoim d...lizmem
~marysia555 25-08-2015 13:28
Sudoł kasanowa juz sam nie wie gdzie ma sie zaczepic. Gdzie nie próbowal to wszedzie nie wychodziło. Jeszcze troche to bedzie musiał uciekać stad, tak jak z Wrocławia.
~..... 25-08-2015 13:50
Marudery maja nadzieje że kościół im da .... pracę ,zarobki a najlepiej jeszcze zapomogę żeby do roboty nie chodzić .Przykro mi mam złą wiadomość kościół tylko bierze :p Przez lata jak ćmy głosowali na tych których media kreowały potem narzekali i opluwali .....Czas cofnąć się do jaskini i rozpalić ognisko albo przestańcie biadolić i narzekać i ruszcie do przodu ,wywalcie starych wyjadaczy i dajcie szanse NOWEMU .....
~zwolennik zmian 25-08-2015 14:00
Brawo Nowocześni !!!! Wreście ktoś kto myśli jak ten bałagan naprawić !!! Powodzenia !!!
~@13:50 25-08-2015 14:02
NOWE NOWE NOWE :D Założyciele nowoczesnej to: Andrzej Olechowski, były założyciel Platformy Obywatelskiej, Leszek Balcerowicz (pracował w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR), Ryszard Petru uczeń Balcerowicza.
~ 25-08-2015 14:06
Brawo nowocześni !!!!! Wreście ktoś kto ma pomysł jak ten bałagan posprzątać i zacząć stawiać kraj na nogi ....Bez klera i dawania kasy na nalewki nierobą ....Super i Powodzenia !!!!
~Magdalena 25-08-2015 14:06
Drodzy anonimowi komentatorzy! To smutne mieć świadomość, że tworzycie społeczność Jeleniej Góry....
~jc 25-08-2015 14:10
Przeczytałem Wasze komentarze, nie jestem z Jeleniej więc nie jestem uczuciowo zaangażowany w to co napisano. Powiem tylko tak, jeśli takie nastroje są w większości jeleniogórzan, to się nie dziwię, że jest źle. Nic samo się nie zrobi, nic samo się nie zbuduje, miejsca pracy same też się nie pojawią, to wszystko muszą zrobić ludzie i to ludzie spośród Was, a tu wali się w czambuł tych, którym jeszcze się coś chce… Na hasłach zburzmy wszystko, a potem się zobaczy czy walki z systemem nie zbuduje się lepszych warunków, można się tylko cofnąć w rozwoju. Nowoczesna jako jedna z niewielu mówi o rozwoju, nowych miejscach pracy, ekonomii i tym ludziom warto dać szansę, bo to są ludzie spośród Was i to Wy powinniście ich popierać. Bzdura że ktoś da po 500 zł, bo potem drugą ręką zabierze i tyle
~tyran 25-08-2015 14:13
Zostawcie Iwanca, on sam nie wie co zrobic czy z Zawiła ,czy z Papajem czy z nowoczesną. Jedno chłopak wie kto da wiecej tam pójdzie. Jak dostanie szansę na stanowisko Dyrektora to tam poleci , horagiewka zwa go na Zabobrzu
~Hihi 25-08-2015 14:21
Staś stary oszust ...również matrymonialny :)
~ 25-08-2015 14:32
na tym zebraniu w wiekszej czesci to nie jeleniogorzanie - to wolontariat wozony przez Petru od zebrania do zebrania - aby nie gadal do pustej sali- to nie sa jeleniogorzanie -
~Sudoł 25-08-2015 14:36
Pozdrawiam wszystkich wypisywaczy bredni na mój temat :-) Przypominam jednak że internet wbrew pozorom nie jest anonimowy i takie opluwanie bez przyczyny może okazać się, że nie jest bezkarne. Jednak miło mi że o mnie pamiętacie i jak już musicie to prawdę piszcie. Bo na kasanowę wcale się nie gniewam,ale że pijak i złodziej to juz naprawdę bardzo słabo. Z góry dziękuję. Na wczorajszym spotkaniu byli ludzie z JG, na kontach których są sukcesy i którzy swoim dotychczasowym dorobkiem mogą się tylko pochwalić, a nie partyjne znaczki. Dlatego postanowiłem tę inicjatywę wesprzeć i życzę jej jak najlepiej. A te zajadłe wpisy, nie tylko na mój temat, świadczą o trafności decyzji. No bo kto się boi nowoczesności? :-) Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich Nowoczesnych serdecznie.
~michałł 25-08-2015 14:39
Petru to ściema Polacy nie dajcie się nabrać to plecy Olechowskiego MASONA wrogiego Polakom,szukają skrzydeł wszyscy ktorzy brali udzial przez ostatnie 26 lat w okradaniu Polaków
~mix 25-08-2015 14:50
Przecież ci nowocześni w dużym stopniu to popłuczyny po dawnej Unii Wolności, a jeszcze wcześniej Unii Demokratycznej i Kongresie Liberalno Demokratycznym, partiach kojarzonych ze złodziejską prywatyzacją lat dziewięćdziesiątych.
~ 25-08-2015 14:50
na listach beda przedsiebiorcy z bozej laski - interesy im nie ida to gdzie szukac pieniedzy - ano w polityce na nasz koszt - dosc nieudacznikow tego typu- nie dajcie sie ludzie nabierac- skoro nie umieli urzadzic sie na swoim to sie chca brac do urzadzania nam zycia za nasze podatki- dosc - a tak pytanie do P. Sudola- to ilu tych jeleniogorzan bylo ? Pan , trzy panie zainteresowane takze stolkiem i kto jeszcze ?
~Tuiteraz 25-08-2015 14:54
Pan Sikora kiedyś zaczynał z podkulonym ogonem.W Radzie Cieplic był nieaktywny i miał w głębokim poważaniu sprawy Cieplic i ich mieszkańców.Kiedy psim swędem udało mu się dostać do RM całkowicie się odwrócił od społeczeństwa patrząc tylko na swoje sprawy.Już jest typowym karierowiczem i lawirantem, a dwutygodniowa szkoła liderów chyba nie wiele go nauczyła bo co się można nauczyć w kilka dni i niech mnie nazwie hejterem, ale uważam ,że to typowy karierowicz który kręci się tam gdzie może coś skorzystać.
~wiesiu 25-08-2015 15:00
Zmiana nazwy to był dobry pomysł ale w czasach gdy nie było internetu lub nie był jeszcze tak powszechny. Wtedy to co docierało do społeczeństwa zależało od TVP i mediów rządowych. Teaz ludzie mają dostęp do sieci i mogą się łatwo przekonać, że nowoczesna to po prostu PO po zmianie nazwy.
~... 25-08-2015 15:08
NowoczesnaPL, za 4 lata UczciwaPL, za 4 lata PostepowaPL, za 4 lata ElegenckaPL, za 4 lata FajniutkaPL...
~ 25-08-2015 15:10
Następczyni POnowoczesnemu chcą nas szarych czesać aż do kości.
~mix 25-08-2015 15:11
Czy Nowoczesna będzie tak nowoczesna jak Balcerowicz i Olechowski w latach dziewięćdziesiątych?Jeśli tak to ja za taką nowoczesność "bardzo dziękuję".
~arni 25-08-2015 15:13
Dużo tych komentarzy......niektóre śmieszne inne głupawe :-) Ta Nowoczesna chyba stanowi spore zagrożenie że tylu ludzi jest napastliwych :-).ludzie z Nowoczesnej nie dajcie się bo widac po tych komentach że rzadzacy tym miastem zaczynaja sie obawiac ze ludzie pojda z wami nie z nimi hahaha
~niezależna 25-08-2015 15:14
... najważniejsze, że odcinają się od klerykalno-zacofanej Polski ...jedna partia katotalibów wystarczy...
~Sudoł 25-08-2015 15:16
Była pełna sala. Pełna tych którzy z powodzeniem prowadzą swoje firmy, niektóre z nich wygrały ogólnopolski ranking w swojej kategorii. Wcale nie muszą nigdzie się pchać na "stołki". Zapewniam. Szkoda tylko, że zamiast cieszyć się z tego, że komuś zależy żeby było lepiej i chcą się tą swoją praktyczną wiedzą podzielić, robią wszystko żeby było po "staremu". Ja doskonale wiem jakiego wsparcia potrzebują firmy rodzinne w JG, żeby się mogły rozwijać i czego potrzeba młodym by mogli tutaj swoje firmy zakładać, a nie tułać się po Europie. Z efektów swojej pracy jestem dumny i wstydzić się nie muszę. I nigdy nie należałem do UW, UD czy Kongresu i nigdy nie wziąłem nawet grosza z publicznych pieniędzy. I dalej jestem przeciwny dotowaniu z budżetu partii politycznych.
~POLAKmały 25-08-2015 15:25
Mały błąd: prawidłowa nazwa ugrupowania to: NOWOCZERSKA.PL lub NOWOCZESNA.PO w skrócie "WSI".
~@nizalezna 25-08-2015 15:28
lepsi katolicy niż zoofile i n...le z LGBTQ
~Rico 25-08-2015 15:51
2,5 miliona Polaków za granicą , następne 1,5 mln szykuje się do wyjazdu po skończeniu szkół w tym 48% tzw. młodzieży ''Y'' b.dobrze wykształconych specjalistów , znających nie język obcy tylko języki obce.Wyjeżdżali za chlebem nasi dziadowie,rodzice,my ,nasze dzieci,teraz nasze wnuki.O przepraszam ,wnuki już tam są !
~mix 25-08-2015 16:13
@Sudoł Pan do UW, UD czy KLD nie należał, ale Leszek Balcerowicz jeden z założycieli Nowoczesnej był liderem UW, a Ryszard Petru jego doradcą pod koniec lat dziewięćdziesiątych.Czasy kiedy u władzy był Balcerowicz nie kojarzą się większości polakom zbyt dobrze.Dlaczego Balcerowicz nie był tak nowoczesny jak chce być teraz, kiedy rządził?Był przecież wicepremierem i ministrem finansów.
~POLAKmały 25-08-2015 16:32
Mały błąd: prawidłowa nazwa ugrupowania to: NOWOCZERSKA.PL lub NOWOCZESNA.PO w skrócie "WSI".
~taka prawda 25-08-2015 16:40
NowoCzerska.PL http://tinyurl.com/osvzt2d
~obserwaor 25-08-2015 17:14
Czy Pan Sikora został oddelegowany z PO do Nowoczesnej ? Chciałbym poznać osiagnięcia Pana Sudioła, oczywiście poza inwestycjami na ryneczku które są ze środków kupców i za które oprócz pensji wypłaca sobie 10% prowizji, więc nie dziwota że plany są coraz większe. Kupcy jak na razie nie mogą się dowiedzieć iile zarabia Pan Prezes wraz z prowizjami,księgowa i w czyich rękach jest wiekszość udziałów spólki. Rada Nadzorcza też nie ma tej wiedzy, może audyciik dopiero odpowie.
~piotr50 25-08-2015 17:26
Mnie nie dziwi że w największym po Wilanowie skupisku lemingów w Polsce jest duże zainteresowanie tymi cwaniakami. Slepa nienawiść do PIS-u odbiera niektórym jasność widzenia.
~halv 25-08-2015 17:39
W jednym z odcinków serialu "Alternatywy 4" Anioł zaprezentował śpiewaczce piosenkę, która się kończy "Oooo, mój Boże". I tyle mego komentarza do tej fotorelacji. P.S. Powala na kolana zdj. nr 4 - nowi wybrańcy Narodu? Biedny ten Naród.
~@piotr50 25-08-2015 17:57
Nie ma żadnego zainteresowania. Oni tą grupkę podobno wożą na wszystkie spotkania w całej Polsce.
~Sudoł 25-08-2015 18:10
Do ~ obserwaor. Jeśli chcesz poznać to przejedź się np. na Florę czy na Cieplice zarządzane przez miasto to zobaczysz osiągnięcia. To po pierwsze. Po drugie audyt zewnętrzny był i został przyjęty bez uwag. Po trzecie jak zauważyłeś inwestycje ze środków własnych czyli bez dotacji. Po czwarte Spółka jest rzetelnym płatnikiem wszystkich zobowiązań wobec miasta, Skarbu Państwa, ZUSu i wszystkich współpracujących z nami firm. Po piąte firma cały czas się rozwija. Po szóste jak byś zechciał wiedzieć to wystarczy wejść na stronę KRSu i byś wiedział wszystko o udziałowcach. To moje. A Twoje?
~Ja 25-08-2015 18:17
40 osób to dużo? Nie bądźcie śmieszni.
~Sudoł 25-08-2015 18:18
A wpis o wypłatę to już żenada pełna. Niejednokrotnie na Walnym podawane są wysokości zarobków jeśli to kogoś interesuje. I na zakończenie na ostatnim Walnym dostałem 100% absolutorium. Czy naprawdę uważasz że kupcy z Zabobrza to głupki jakieś? Lepiej zajmij się zarobkami w Spółkach Skarbu Państwa, a nie w prywatnej firmie. Będzie lepszy pożytek..
~sd 25-08-2015 18:31
Wabik na sieroty po PO, nastraszone PISem i nie mające ze sobą co zrobić... Jak chcecie głosować na tych cwaniaczków z nowoczesnej, to lepiej siedźcie w domu...
~osmiornica32 25-08-2015 20:12
To liberałowie doprowadzili Polskę do ruiny i jesli ktoś jeszcze na nich zagłosuje to jest głupi.Chcecie liberalnej polityki pracy po12 godzin bez stałej umowy i przerwy na wyjście do wychodka za 1200 zl na miesiąc,służby zdrowia za kase i zostawienia ludzi samych ze wszystkimi problemami.Chcecie kraju gdzie silni beda wyzyskiwali i pogardzali słabszymi to głosujcie na liberałów.
~ręce opadają 25-08-2015 20:56
Do wszytskich tych, któym nic nie pasuje....Może skoro wszyscy są źli, to sami się weźcie za robotę. Was nic nie zadowoli. Posłuchajcie troche ze zrozumieniem. Jako jedynym Petru mówi rozsądnie, potrafi liczyc i ma jaja wystarczajace na to, zeby nie obiecywać gruszek na wierzbie i nie obiecywać tego wszystkiego co ludzie chcieliby dostać za darmo...ale nie dostaną - bo tak się nie da.
~@osmiornica 25-08-2015 20:57
Liberałowie to uproszczenie. Żeby zrozumieć kto i dlaczego doprowadził do upadku polskiego przemysłu i przejął nasz ogromny majątek trzeba się zainteresować kim był Żyd Soros, którego plan realizował Balcerowicz, co się tak naprawdę stało podczas Okrągłego Stołu, kto z kim zawarł tam pakt, trzeba przyjrzeć się bliżej takim ludziom jak Mazowiecki, Gieremek, Michnik ( np. czy byli to Polacy czy Żydzi?) Wiele odpowiedzi na te pytania można znaleść w książce http://multibook.pl/pl/p/Marian-Miszalski-Zydowskie-lobby-polityczne-w-Polsce/5710
~Iwo 25-08-2015 21:04
Niech próbują. Należy im się też współczucie bo to w większości oszukane przez propagandę i zagubione sieroty po skompromitowanych rządach PO !!!
~MF 25-08-2015 21:12
Byłam uczestnikiem spotkania ....po pierwsze nikt nikogo na spotkanie nie przywoził ,po drugie różnicę w zarządzaniu ryneczkami widać gołym okiem -na innych ryneczkach jest ten sam system zarządzania a jednak tam żadnych zmian nie widać a na zabobrzu są widoczne "gołym" okiem, po trzecie chcecie dalej płacić miliony na konkordat , utrzymanie kościołów i wysokich emerytur dla klerów , to głosujcie dalej na PIS .... Ludzie uciekają za granicę za chlebem bo w Polska jest źle zarządzana i brakuje w niej możliwości utrzymania rodziny , Nowoczesna ma pomysł jak to zmienić tylko trzeba dać tym młodym i wykształconym ludziom szansę..... i nie mają oni nic wspólnego ani z PO ani z innymi bzdurami tu opisywanymi .
~@MF 25-08-2015 21:23
To wszystko teorie spiskowe i bzdury. A teraz drogie lemmingi przelejcie pieniążki na nasze konta.
~do 21:23 25-08-2015 21:42
Poczytaj dobrze program bo sam przelewasz swoje pieniądze codziennie na bzdurne spoty wyborcze ,konkordat i zapasionych klerów z czym Nowocześni chcą skończyć i przekazać te pieniądze na rozwój .Zachęcam do lektury i pozdrawiam w ten piękny wieczór :)
~Krzynio 25-08-2015 21:54
Było to pierwsze spotkanie sympatyków i kandydatów a nie odpowiadają chyba tylko za gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz
~@Krzynio 25-08-2015 22:03
Wierzysz, że Nowoczesna to nowa partia? Nowoczesna ma swoje korzenie w Unii Wolności i PO, układzie okrągłostołowym, PZPR. Została stworzona przez te same osoby - Olechowski, Balcerowicz, Szechter, Petru ( asystent Frasyniuka) https://www.facebook.com/KORWiN.Debica/photos/a.602016379899333.1073741828.502549139846058/675493925884911/?type=1&hc_location=ufi
~do 22:03 25-08-2015 22:21
A jakiś krok do przodu ???...historię bardzo lubię ale bardziej interesuje mnie jutro .... Zawsze możesz założyć własną partię bez złej przeszłości i złych nauczycieli taką nieskazitelną i nie rozumiem dlaczego jej jeszcze nie ma ?? :p
~@22:21 25-08-2015 22:28
Jest PiS. Partia, która nie zmienia co wybory nazwy, jest prosocjalna i posiadająca bardzo silne zaplecze intelektualne. Jedynym zarzutem wobec PiS może być konserwatyzm w sferze obyczajowej ale mi to akurat nie przeszkadza.
~obserwator 1 25-08-2015 22:55
Fakt kupcy sa robieni w balona, a na walnym nie słyszeli ani o audycie, ani nie dowiedzieli się o wynagrodzeniu, tym bardziej o prowizji od wydawanych środków, naprawde niezły pomysł premiowanie siebie za wydawanie pieniędzy, Pan prezes tworzy jednoosobowy zarząd i robi co chce przy radzie nadzorczrej która sam sobie dobiera. a parcie do władzy ma olbrzynie nie ma chyba partii do której by nie startował, nowoczesna bedzie miała pożytek. tylko jak długo ?
~do 22:28 25-08-2015 22:58
Co do strony socjalnej to jak najbardziej zgadzam się i popieram ,co do strony "obyczajowej" ... nie ....osobiście mi przeszkadza panoszenie się darmozjadów klerów za nasze ciężko wypracowane pieniądze ,budowania następnych świątyni opatrzności , blokowanie nauki i rozwoju , opowiadaniu pierdół np. o in vitro oraz ukrywanie p...lów i innych mało pobożnych spraw o których wszyscy doskonale wiedzą szczególnie na małych wioskach.....przykładów jest bezliku i to wszystko dzieje się za pieniądze podatników ,osobiście wole aby te pieniądze wsparły dogorywającą np. służbę zdrowia , głodujące dzieci lub poszły na inne bardziej potrzebne sprawy których w naszym kraju nie brakuje ......
~30 25-08-2015 23:05
Balcerowicz musi odejść, a z nim jego piesek Petru
~Anna Obserwuje 25-08-2015 23:33
Wszyscy politycy milczą tylo p. Stanisław S. wypowiada się i broni swego dobrego imienia. Trochę to dziwne jak na polityka. Zgodnie z przysłowiem "tylko winny się tlumaczy".... Czyżby było coś na rzeczy?
~do 23:05 26-08-2015 0:01
A jakiś konkretny argument ? Co do Balcerowicza nie rozumieją, a jednak kojarzą ze złem. W tamtych czasach Polska była bankrutem, dlatego zmiany były konieczne .Plan stanowił początek zmiany gospodarki socjalistycznej na gospodarkę rynkową,nad którym pracował cały sztab ludzi . Plusy tych reform to głównie :obniżenie inflacji,uporanie się z deficytem budżetowym,zmiana gospodarki,prywatyzacja i rozwój prywatnych przedsiębiorstw,pojawienie się prywatnej własności ,polepszenie jakości towarów, produktów i życia społecznego,umocnienie waluty polskiego złotego, uruchomienie handlu zagranicznego,ustabilizowanie budżetu.MINUSY:gwałtowny wzrost bezrobocia, likwidacja miejsc pracy,spadek stopy.Choć sama mam wiele obiekcji co do sposobu przeprowadzenia reform, to jednak do skutków jej braku już nie
~do 23:05 26-08-2015 0:06
i niestety dzisiejszy nasz dług ciągnie nas w otchłań....za chwilę nie będzie miał kto tego spłacać ,super nowoczesnej gospodarki, jeszcze długo mieć nie będziemy, bo firmy nie maja na to pieniędzy , inwestują z reguły najwyżej w nowoczesne maszyny a nie w badania. Więc robimy produkty dobre, ale nie nowoczesne. A KRUS, ZUS, przed emerytury i emerytury za chwilę nie będzie miał kto opłacić i co wtedy ???
~ 26-08-2015 0:17
Ciekawe czy w tym zblatowanym jeleniogórskim grajdole znajdzie się choć jeden odważny prokurator,który zajmie się tzw.działaczem tfu,społecznym Sikorą.a warto by zacząć od sprawdzenia finansów w schroniskach dla bezdomnych,sp-ni patron,wyjaśnić przyczynę śmierci kierownika schroniska Aleksandra!oj nazbierało by się tego,nazbierało!
~kontra 26-08-2015 1:25
po takich wydypowiedziach gdybym byl na miejscu lokaja balcera pojechalbym na urlop w bieszczady
~dsfv 26-08-2015 8:08
To nie hejt panie Sikora - ludzie już otworzyli oczy i nie są takimi głupkami, żeby w szalupie ratunkowej PO upatrywać jakiejkolwiek szansy. Udało się dwa razy - KLD, UW i AWS. Ale trzeci raz już się nie uda. Trzeba wymyślić coś nowego, albo utonie i PO i jej szalupa ratunkowa
~Ondrj 26-08-2015 8:16
Twór będący kołem ratunkowym dla wszystkich szczurów uciekających z PO . Na dno z tym. Społeczeństwo nie da się aż tak bezczelnie robić w konia.
~ 26-08-2015 8:51
Juz wiem ze Sudol sie nie nadaje - prostak , cwaniak i jak domniewywam z wypowiedzi innych osob - arogancki nie szanujacy ludzi z nim wspolpracujacych- skoro dzis sie tak zachowuje to co by bylo gdyby taki dostal troche wiecej wladzy- o nie ! Panie Sudol -takich to my juz mamy i wiecej nam nie potrzeba- to juz wole tych zlodziei co sie juz nachapali i teraz zaczna myslec o narodzie co juz widac po uchwalanych w tempie blyskawicznym ustawach. . Panie Sudol wez pan pare lekcji z dobrego wychowania i nie awanturuj sie na forum Jelonki- to nie godne ,,męża stanu" a przeciez bardzo sie panu marzy to stanowisko - acha skoro wszystkim idzie dobrze w interesach to niech tam zostaną ,mają na chlebek
~michałł 26-08-2015 9:11
katolik reprezentuje wartości czlowiecze milość i dlatego tak Islam,Judaizm zwalcza chsześcijanizm to religie nienawiści ,a oni pod wymyslanymi szyldami wymieniają sie aby utrzymać władze i golić naiwnych Polaków Petru to nikt inny jak zmieniona postać PO ukryty za szafą Olechowski,Tusk Buzek i wielu innych obcych okupantów
~~ 26-08-2015 10:14
Czytam niektóre komentarze i całe szczęście że mamy demokrację. Każdy ma prawo do swoich przekonań i dobrze. To oblewanie ludzi pomyjami świadczy tylko o kulturze komentatorów. Uważasz że Nowoczesna jest bee bo ma inny program to po prostu nie głosuj. Czasy jednomyślności narodu i partii się skończyły na szczęście, bo w tych czasach za inny pogląd szło się przed pluton egzekucyjny, a teraz można iść na wybory i wybrać kogo chcesz. Niestety i z tym jest problem patrząc na frekwencję. A wpis że teraz ci co się nachapali zaczną myśleć o narodzie to mistrzostwo świata! Wojna polsko-polska trwa. Tylko po co?
~~ 26-08-2015 10:17
Ja tam wolę konkrety niż obiecanki bez pokrycia jak to jest obecnie. Dlatego dam szansę Nowoczesnej
~niezależna 26-08-2015 10:34
...do sympatyków Nowoczesnej - róbcie swoje i miejcie w du..ie krytykę życiowych nieudaczników...a Panu Sudołowi gratuluję umiejętności prowadzenia rzeczowej polemiki...
~niezależna 26-08-2015 10:39
... do sympatyków Nowoczesnej - róbcie swoje i nie zwracajcie uwagi na głosy krytyki ze strony życiowych nieudaczników...a Panu Sudołowi gratuluję umiejętności rzeczowego radzenia sobie z intelektualną miernotą oponentów...
~Sudoł 26-08-2015 11:15
I na zakończenie tej bezsensownej polemiki. Moją intencją nie było się tłumaczenie. Chciałem tylko pokazać jakie podłe jest rzucanie oskarżeń i szkalowanie bez podstaw. Jeżeli ktoś ma wiedzę o tym że Sudoł, Sikora czy Iwaniec mają coś za uszami to powinien niezwłocznie zawiadomić o tym odpowiednie organa. Takim sposobem to każdy na każdego może pleść nieprawdę i wypisywać bzdury. Odpowiedziałem bo grzeczność tego wymaga. Odpowiedziałem też bo nie jestem politykiem. Jestem ojcem i jak większości zależy mi na przyszłości naszych dzieci. Dlatego postanowiłem się zaangażować. Aż tyle i tylko tyle.
~Sudoł 26-08-2015 11:23
A do wielbiciela audytów. Koszt jednego audytu to 10.000 zł. Jeżeli zasponsorujesz to jestem gotów nawet teraz i potem codziennie poddawać się audytom bo nie mam nic do ukrycia. A wydawać pieniądze wolę na Ryneczek niż na zaspokojenie fobii szanownego kolegi/koleżanki. Pozdrawiam serdecznie.
~ 26-08-2015 13:14
Komentarze tragiczne!!! A już najbardziej te pwrsonalne. Dramat. I co najlepsze najbardziej dostaje się tym, którzy starają się zrobić najwięcej dla miasta. Głupie wpisy konkurentów i zazdrośników schowanych za nickami. Na Zabobrzu mówi się coś innego, żeby porównać pracę radnych miejskich i upublicznić co kto zrobił. Tyłki się wam trzęsą przed radnym Piotrem prawda? Koleś jest inny od was i mu się chce nie? Oby tak dalej
~nonono 26-08-2015 13:29
Dwie strony komentarzy raczej przeczą tezie o braku zainteresowania tym ugrupowaniem ;-)
~ 26-08-2015 13:33
Swoją drogą, piękną antykampanię radnym z Zabobrza, a zwłaszcza panu Iwańcowi robi niedoszły radny z Zabobrza pan Obarski ;-) Bardzo mu nie leży że pan Iwaniec odpowiedział na apel młodych i wywalczył park do ćwiczeń a potem naprawę ławek na placu dla dzieci. Za chwile dla dzieci mają tam też wyremontować zameczki do zabawy :-o Jak napisal ktoś wczesniej, najłatwiej kogoś mieszać z błotem a już najlepiej kogoś, kto się układa tylko w sprawach ludzi. Będąc normalnym.
~Obywatel Z 26-08-2015 13:46
Ciekawe gdzie na zdjęciach "widać" KLD, UD, UW? W większości zauważam młodych ludzi. A, że takie a nie inne wpisy, to już sukces nowej siły. Proszę się nie martwić. Ktoś zauważył wasze możliwości i szansę na dobry wynik, stąd atak, często bez żadnych rozsądnych argumentów. Prawdę mówiąc, nawet bym was nie zauważył, gdyby nie próby zdyskredytowania Nowoczesnej, już na starcie. Życzę powodzenia!
~Magdalena 26-08-2015 14:32
Ja się dziwię, że Piotrowi Iwańcowi się chce jeszcze cokolwiek robić dla tego miasta. Mam nadzieję, że energii i odporności na obrzydliwy hejt mu nie zabraknie. Tacy ludzie zmieniają miasto na lepsze. I dają nadzieję, że nie wszyscy są tak beznadziejni, jak autorzy większości komentarzy. Do nowoczesności z pewnością nam bardzo daleko. A szkoda...
~mix 26-08-2015 15:12
Do trzech razy sztuka?Przecież Balcerowicz rządził już 2 razy z wiadomym skutkiem.Ciekawe czy gdyby znowu przyszło mu rządzić to też zacznie od "schładzania gospodarki"?
~Krzynio 26-08-2015 15:30
Było to pierwsze spotkanie sympatyków i kandydatów a nie odpowiadają chyba tylko za gradobicie, trzęsienie ziemi i koklusz
~fan sekty po 26-08-2015 15:41
głosuje na PIS to najmniejsze Zło i gwarancja tego że trochę osób za te grabieże zostanie rozliczonych. Za PIS będzie też więcej miejsca by powstawały normalne i uczciwe Partie które będą mogły z czasem coś innego zaproponować Polsce ale na razie TYLKO PIS może tego POTWORA 8 letniego obalić. Jeżeli PO nie zostanie obalone to nic się w Polsce nie zmieni dopiero jak PO zostanie obalone wtedy można dokonywać kolejnych zmian także na razie niech PIS robi Swoje. pozdrawiam
~ 26-08-2015 16:17
Ha ha ha ha. Jeszcze raz czytam i coraz bardziej się upewniam, że pan Piotr zrobił niechcianego psikusa :-) Wygrał wybory! A do tego wyłaził młodzieży to co chciała i wciągnał w to władze, które znalazły pieniądze, miejsce i wybudowały park. Dwa lata temu proponował to inny radny ale nie dał rady wyłazić i nie chciało mu się zebrać podpisów :-) No i teraz jest nerw ha ha ha ha
~fakty 26-08-2015 21:15
Petru był doradcą Tuska. Petru to Platforma Obywatelska.
~fakty 26-08-2015 21:16
Petru popierał PO i Komorowskiego
~fakty 26-08-2015 21:18
Petru to lobbysta bankierów
~... 26-08-2015 22:30
26-08-2015 11:15 | ~Sudoł oraz|26-08-2015 10:14 | ~~ | a także: 26-08-2015 10:17 | ~~ |:Wcale nie widać że to wpisy tej samej osoby. Żałosne, w ten sposób tylko się pogrążacie... I proszę nie zgłaszać ich do usunięcia, zarchiwizowane, w razie czego je odtworzymy:) Wyborcy powinni wiedzieć kto chce być wybrany... To jednocześnie odpowiedź pani zadowolonej dlaczego są tu 2 strony wpisów. 3/4 ''zwolenników'' to wy sami! Co do straszenia internautów przypominam że nawet osoby ''oczerniające'' prezydenta RP zostały uniewinnione. Osoby ''publiczne'' lub raczej aspirujące do bycia nimi powinny mieć grubszą skórę. Pan jest dość nieokrzesany jak na osobę która ma aspiracje bycia politykiem...Proszę podać po prostu temu internaucie zarobki o które pytał- przecież chcecie być przejrzyści, prawda? cdn
~... 26-08-2015 22:44
c.d. I proszę nie łączyć mnie z żadną partią- nie jestem zwolennikiem PIS itp. Ale jestem zdecydowanym przeciwnikiem tego co jest teraz dlatego przypominam że Petru jest ekonomistą znanym z tego... że jest znanym. Nie potrafił by przewidzieć nawet swego jutrzejszego obiadu. Już napisano- to trup z zatęchłej szafy- UW, UD Frasyniuka, rada nadzorcza PKP, ''W 2013 był ekspertem i współprowadzącym– wraz z ks. Kazimierzem Sową i Maciejem Ziębą OP– program Mo...lność i etyka czasów kryzysu w stacji religia.tv'' (za Wikipedią). Ale odżegnuje się teraz podobno od kościoła. Kto cokolwiek myśli ten wyciągnie wnioski. A państwo z listy? Chętnie poznam bliżej, proszę się pochwalić dorobkiem zawodowym, finansowym, społecznym. Bo dużo słyszę o tym ale jakoś nie kojarzę a chętnie posłucham. Pozdrawiam.
~maziut 26-08-2015 23:04
Jak brak merytorycznych argumentów, zaczyna się wycieczki ad personam. Żałosne. Tradycyjnie w JG narzeka się, że jest źle, ale jak ktoś próbuje coś, to apiać nie pasuje. Mam wrażenie, że niektórzy urodzili się po to, żeby marudzić, takie jęczybuły bez pomysłu na siebie. Internet wszystko przyjmie, więc śmiało, mam nadzieję, że inicjatywa Nowoczesnej sama się obroni.
~Norbert Łukaniuk 27-08-2015 11:14
Może się Pan przedstawi, Panie komentatorze koniu. Dla Pana Rada Szkoły jest śmieszna a dla 2200 rodziców nie. Ja coś robię społecznie, poświęcając mój czas , a Pan anonimowo opluwa innych. Dlatego uważam, że czas na zmianę, politycznych opluwaczy należy wymienić na przedsiębiorczych i pracowitych ludzi, którzy wiedzą co znaczy ciężka praca. Zdecydowanie łatwiej jest krytykować niż pracować.
~... 27-08-2015 19:36
26-08-2015 23:04 | ~maziut | : Internet wszystko przyjmie więc śmiało- czekamy na program i dotychczasowy dorobek kandydatów.
~Auuu 27-08-2015 20:09
A co tam robi Łukaniuk ??????????
~Krzynio 28-08-2015 9:54
UWAGA: Zrzędy i pesymiści żyją krócej !!!
~michałł 1-09-2015 8:56
TO JEDEN Z NICH Jak Żydzi kolaborowali z Niemcami – ż...owski entuzjazm dla okupantów Polski Żydzi według relacji świadków mówili: — „Już się wasza za rana Polska skończyła” … Przekaz, że Polacy są wspólnikami Niemców, jest zabiegiem świadomym. Ma zasłonić obraz postaw samych Żydów wobec niemieckiego okupanta… Wielu Żydów, dopuściło się zbrodni największej: kolaboracji i współpracy z oprawcami.
~michałł 1-09-2015 10:20
Nowoczesna Polska tacy posługując się w tytule Polska to podlegają karze to manipulowaqnie ludzmi ten pan PETRU plecy masona Olechowskiego szykujący skrzydłą dla uciekających z pod nazwy Po,SLD itp
~michałł 10-09-2015 12:07
zmieniają nazwę ale to ci sami wrogowie Polski
~popioły z Birkenau 11-09-2015 8:33
wystarczy poczytać program nowoczesnej.pl - takie same obietnice jak platformy 8 i 4 lata temu. Drugi raz nie dam się nabrać. ps. a o panu nazwiskiem Soros to polecam wszystkim poczytać, m.in. o jego związkach z kijowskim majdanem. Bardzo ciekawa lektura.
~michałł 13-09-2015 10:22
to kolesie dla Kopacz to ci sami tylko kombinują zmienić szyld Szczyt wyborczej hucpy – Ewa Kopacz ma zadeklarować zniesienie składek na ZUS i NFZ śmiech na sali POLACY glosujmy na Kukiza
~michałł 22-09-2015 15:39
Polacy z Mariupola proszą polski MSZ, by ich ewakuowano. Resort odpowiada: Pomoc jest trudna... Nowoczesna to ONI oBCY sprowadzający syryjskich bandytów a na Polakow 40 rodzin nie ma kasy ,POLACY nie dawajcie się nabierać pseudo-polakom typu Petru,Po ,SLD to cwaniacy z uciętymi pejsami

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiadukty prawie gotowe

Nowy radny w Kowarach

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Wypadek w Radomierzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
806
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%