MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Jest wizualizacja przebudowy sobieszowskiego pałacu

Wiadomości: Sobieszów
Środa, 8 października 2014, 13:53
Aktualizacja: 13:54
Autor: StrimeoTV
Fot. StrimeoTV
Prace przy adaptacji dawnego pałacu Schaffgotschów na Centrum Muzealno–Edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego nabierają tempa. Są już oficjalnie prezentowane wizualizacje obiektów wchodzących w skład kompleksu pałacowego. Budynki mają odzyskać dawną świetność – niektóre już nieistniejące zostaną odbudowane. Te pochodzące z drugiej polówy XX wieku zostaną wyburzone.

Ogłoszenia

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Wiadukty prawie gotowe

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~xyz 8-10-2014 15:50
no oby oby bo dewastacji to ulega budynek teraz już chyba wszystko co można było z niego wynieść zostało wyniesione przez miejscowych "przedsiębiorców" :/
~do xyz 8-10-2014 17:33
Nie przesadzajmy, wynieśli złom, który i tak będzie usuwany. Pałac z wartościowych rzeczy, to był ogołocony zaraz po wojnie.Szkoła rolnicza i jej dawna dyrekcja oraz gospodarstwo , które tu się znajdowało, przez te wszystkie lata dbało o te obiekty i tylko dlatego do dziś jeszcze stoją. Wiele takich pałaców i dworków znikło całkowicie. Faktem jest, że były Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 nie był w stanie utrzymać budynek szkoły i zabudowań gospodarczych.Choć decyzja o przeniesieniu szkoły do Cieplic na pewno mieszkańców zdenerwowała. Szkoda, że ktoś wcześniej sprzedał szkołę leśną a mogli by z powodzeniem te szkoły połączyć. Dziś w tym obiekcje nic się nie dzieję,a była to renomowana szkoła. Młodzież musi do szkół średnich dojeżdżać do Cieplic i Jeleniej Góry.
~xyz 8-10-2014 17:41
ale te szkoły połączono tyle, ze przeniesiono je do pałacu żeby tamten budynek mogl sobie wsm przejąć ( co ciekawe funkcjonował już tam a informacje o przetargu dopiero się pojawiały..) to była prezna szkoła poki była pod ministerstwem a potem miasto wszystko wyprzedało i tyle... szkoda. Sobieszów stracił na wyniesieniu stad szkoł średnich ale w sumie sami tego chcieliśmy to teraz mamy
~do 17:41 8-10-2014 19:57
Masz rację, błędem było, by połączone szkoły pozostały w pałacu, który wymagał tak dużego finansowania. W byłej szkole Leśnej , obydwie szkoły + gimnazjum mogły funkcjonować do dziś. Ciekaw jestem, kto odpowiada za pomysł sprzedania tej szkoły dla WSM ?. Nic to w tej chwili nie zmieni, ale czy czasami odpowiedzialni za to np nie startują w wyborach !
~sobieszowianin 8-10-2014 21:39
Klient.box3 czuwa... Brawo! Połowa komentarzy tradycyjnie jego. Widać że w KPN pracują. Przynajmniej jęzorem na forach, bo z tą prawdziwą pracą to już jest problem. Może by tak KPN (np. rękami forumowych szczekaczek) wyciął przynajmniej te krzaczory, które wyrastają już z murów i rozsadzają ściany, w tym barszcz Sosnowskiego, który odstrasza mieszkańców? To straszne, jak zapuszczony został teren pałacu w ostatnim roku, tj. po oddaniu go KPN. Czy do tego też potrzebne są wizualizacje? A może grube miliony i przetarg z dofinansowaniem UE? Niestety, nawet największe pieniądze i najwspanialsze wizualizacje nie pomogą, gdy pałac ma złego gospodarza. A tak jest - wystarczy popatrzeć, jak wyglądają po pewnym czasie inne inwestycje KPN.
~sobieszowianin 8-10-2014 21:42
Cd. Wystarczy popatrzeć jak wyglądają inne inwestycje KPN: Krokusowa Łąka, która po roku już nie istnieje, trasy nartorolkowe już z dziurami w asfalcie, połamane tablice ścieżek dydaktycznych w górach, śmieci walające się wokół i wszędzie w KPN... Ale na kazdej imprezce samorządowej, otwarciu kolejnej wystawy w Sejmie czy wiejskim festynie muszą być. I pomyśleć że tych próżniaków utrzymujemy z naszych podatków.
~MT 8-10-2014 22:05
Przejęcie przez KPN uratowało pałac? Niezły dowcip! Raczej było gwoździem do trumny pałacu.Pałac należało sprzedać prywatnemu inwestorowi, tak jak zrobiono z wieloma pałacami w regionie. Idealne miejsce pod centrum hotelowo-konferencyjne - blisko Karkonoszy i centrum Jeleniej Góry, pod samym Chojnikiem,świetnie położony komunikacyjnie (blisko ważnych dróg i z dobrym transportem zbiorowym).A tymczasem oddano pałac za friko Rajowi który teraz nie wie co zrobić z całym terenem. Bez żadnego przetargu. To chyba podpada pod NIK i prokuraturę. Tak wygląda defraudacja majątku miejskiego przez Zawiłę. Może tak samo oddajcie za symboliczną złotówkę inne okoliczne pałace na jakieś nudne muzea - na pewno region od nich rozkwitnie! Popatrzcie jak wyglądają pałace w Wojanowie czy Łomnicy - to jest wzór.
~ 8-10-2014 22:45
dokładnie ! Czy władze miasta choć spróbowały sprzedać pałac prywatnemu inwestorowi ? NIE !! Kolega Zawiła zrobił prezent koledze Rajowi. i miasto ma problem z głowy bo dużo łatwiej oddać gmach za darmo niż rozpisywać przetargi.Ciekawe skąd KPN weźmie te 30 baniek. Pewnie stanie się to samo co z innymi inwestycjami KPN-u -po poczatkowej euforii dyrektor Raj zajmie się innymi "pomysłami",a pałac popadnie w ruinę.Nie wierzę że KPN zrobi z całym terenem coś sensownego .
~do 22:45 9-10-2014 1:52
Od jakiegoś czasu piszesz na forach te same stwierdzenia, przy okazji raz piszesz do mnie, innym razem obrywa się pozostałym mieszkańcom. Wracając do twojego wpisu zastanawia mnie, jaką masz podstawę twierdzić, że nie próbowano znaleźć prywatnego inwestora, czy sam byłeś zainteresowany i Tobie odmówiono zainwestowania w odbudowę tego pałacu? Wypisując wyssane z palca frazesy, tylko się ośmieszasz.Trzeba było korzystać z spotkań jakie dla mieszkańców w tej sprawie organizował właśnie KPN i lokalne stowarzyszenia. Dowiedziałbyś się wszystkiego dokładnie, ponadto prasa i telewizja lokalna na bieżąco o tym informowała i informuję. Po co bić pianę, wystarczy poczekać.
~jackie 9-10-2014 2:14
KPN - za co się nie weźmie, wszystko sрieрrzy. Pomarzyć i powizualizować zawsze można. Jak 10% z tego zostanie zrealizowane to będzie dobrze. Mało kto tak wszystko partaczy jak KPN. wystarczy przejść się i popatrzec jak wyglądają trasy nartorolkowe, gdzie po roku do oddania do użytku już są piekne łaty którymi pozaklejano ubytki w nawierzchni. Niech lepiej biorą się za sprzątanie śmieci na Chojniku a nie zabierają kolejny majątek miastu który potem popada w ruinę.
~do 22:05 9-10-2014 2:20
Czy pewny jesteś, że jeśli pałac przejąłby prywatny inwestor, czy mieszkańcy Sobieszowa i okolicznych miejscowości bez przeszkód mogli by korzystać z niego, czy teren byłby ogrodzony i zamknięty tak jak jest np w Karpnikach, gdzie tylko mają do niego dostęp goście hotelowi, a na pałac można sobie popatrzeć przez bramę. W tej chwili pałac zarządza KPN, a on jest instytucją państwową. Pana Raj jest dyrektorem instytucji, która podlega ministerstwu. Do takiego stanu pałacu jak dziś wygląda nie doprowadził KPN ale, to on może uratować go przed dalszą dewastacją.W zamieszczonym tu nagraniu jest powiedziane, że pałac ma być ogólnie dostępny i służyć nie tylko instytucją KPN ale i społeczności lokalnej.
~obserwatorr 9-10-2014 3:20
Szanowny panie Michale Makowski, rzeczniku KPN: A jaką ty masz podstawę twierdzić, że szukano prywatnego inwestora dla pałacu? Poproszę o link do ogłoszenia o przetargu. Co mają spotkania organizowane przez KPN do faktów (np. takich, że cały teren zarasta krzakami)? Jaki jest koń, każdy widzi, wystarczy przejść się i popatrzyć. Tak samo jak do pałacu w Karpnikach, o którym piszesz kompletne bzdury, że jest on zamknięty, ogrodzony i niedostępny dla postronnych. Byłem w wakacje, nikt mnie nie gonił. Do czego zachęcam wszystkich - pałac po renowacji prezentuje się wspaniale! Czego niestety nie można powiedzieć o pałacu w Sobieszowie.
~obserwatorr 9-10-2014 3:24
I na koniec: bardzo łatwo bić pianę i obrażać innych, gdy pisze się anonimowo. Zorientowani wiedzą, że ów słynny "klient.box.pl", udzielający się w każdym wątku poświęconym Karkonoskiemu Parku Narodowemu, to nikt inny tylko rzecznik KPN. Który jakoś nie ma odwagi zabrać głosu pod własnym nazwiskiem. Znając ciebie będziesz zaprzeczał, ale nie trudno się domyślić pewnych logicznych konkluzji, mianowicie któż miałby interes, aby zaśmiecać (tak, zaśmiecać, bo twoje wpisy zwykle odległe są od merytorycznej dyskusji) wątki poświęcone KPN? Nawet, jak widać, nie możesz spać w nocy i o 2:20 piszesz kolejne komentarze broniące instytucji, w której pracujesz.
~do 3:24 9-10-2014 4:45
Ty znów swoje. Nie wszystkie wpisy są moje, również innych korzystających z tej sieci. Nie jestem pracownikiem KPN-u i nie zaśmiecam forum, tak jak ty to robisz. Niejednokrotnie podpisywałem się , ty niestety nie. Na okrągło powtarzasz jak mantrę o śmieciach, trasach, krokusach i o pałacu. Obrażasz instytucję i bezpośrednio osoby, czy masz świadomość , że za takie bezpodstawne pisanie, można prawnie odpowiedzieć. Bo to nie jest dyskusja, tylko atakowanie. Ja nie straszę, bo zaraz tak napiszesz, piszę tak z uprzejmości.
~Andrew 9-10-2014 7:08
A ja myślałem ze za jakość tras nartorolkowych odpowiedzialny jest wykonawca a nie inwestor.
~michałł 9-10-2014 8:03
to jest robienie jaj z ludzi ,mogą zainwestować 1,5 miliona zl kupa smiechu blazeństwo w wykonaniu awily ale pieniądze na etat dla małżonki to jest i kolesi nic z tego ie wyjdzie
~liczyrzepka 9-10-2014 12:48
Oddać coś KPN-owi to jak wyrzucić w błoto. Wizje zawsze mają piękne. A jak skończą te wizje - wszyscy chyba wiemy po innych "genialnych" projektach KPN. Jak na razie KPN nawet krzaków z terenu pałacu nie jest w stanie wyciąć. Pewnie już organizuje przetarg i czeka aż to zrobi firma zewnętrzna za grube pieniądze. Nie ma chyba gorszego gospodarza niż KPN.
~ 9-10-2014 12:50
A trollem z KPN-u nie ma co się przejmować. Zaśmieca każdy wątek poświęcony KPN (nie tylko na tym portalu), a merytorycznie nigdy nie potrafi odpowiedzieć. I jeszcze rżnie głuрa jakoby on to nie on. Teraz też biedactwo całą noc nie mogło spać i siedziało przed kompem. Najlepiej ignorować tego błazna.
~ 9-10-2014 12:57
Tutaj też "dyskusja" z udziałem pana rzecznika KPN. Oczywiście też anonimowo: http://www.prw.pl/articles/view/33957/Parki-narodowe-dla-narciarzy
~Do 07:08 9-10-2014 13:32
To źle myślałeś. Jak najbardziej odpowiada inwestor, do którego obowiązków należy kontrola tego co robi wykonawca i ostateczne zatwierdzenie prac. No ale jak inwestor nie ma bladego pojęcia o technicznych aspektach inwestycji...
~Duch Gór 9-10-2014 18:32
Trzeba by odkryć wejście do podziemi a te znajdowało się przy schodach do pałacu.
~taka prawda 9-10-2014 20:19
Dać kmiotowi pałac, to zrobi z niego chlew.
~do 18:32 9-10-2014 20:42
Po wojnie, te podziemia były dokładnie zbadane przez zaprzyjaźnioną armię. Zresztą w tamtych czasach wszystkie takie obiekty były plądrowane, wiele rzeczy zostało wywiezione. Krążą opowieści o złotym pociągu i takie tam. Jeśli podziemia istnieją, to fajnie będzie następna atrakcja, tylko aby nie skończyło się tak jak z tymi podziemiami w Jeleniej, gdzie radni swoją decyzją wystraszyli inwestora :(
~ 10-10-2014 1:24
-- jest tam pełno korytarzy w stronę Piechowic, nawet z torami dla pociągu !
~Góral 10-10-2014 1:24
już widzę jak KPN zrobi to wszystko. jak zwykle rozbabrzą, zapuszczą a potem powiedzą że wicie rozumicie, nie mamy pieniędzy,tacy biedni jesteśmy a i tak robimy co możemy. Karkonoski Park Narodowy to największy pasożyt w regionie. przecież tam pracują sami nieudacznicy,ale czemu się dziwić jak podstawowym kryterium zatrudnienia jest pokrewieństwo ?
~do 1:24 12-10-2014 2:14
Masz na to dowody - pytam, bo jeśli to prawda fajna by była atrakcja w regionie :) Człowieku, posiadasz taką informację i się nią nie dzielisz!
~Do 02:14 13-10-2014 0:50
Przejdź się czasem w góry, odklej od kompa, to sam zobaczysz. Widać nawet spać nie możesz, tak stoi ci w gardle to co piszą o twojej firmie. Nie dziwię się, że KPN ma tak fatalną opinię, skoro ma takich pracowników.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remont w remizie

Pracownicy Castoramy pomagają Mikołajowi  

Czytelniczka: drogo i brudno

Bardzo słabe wyniki matur

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
833
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%