Zalogowanych: 12

Liga Centralna: Jest przełamanie. Wyszarpujemy zwycięstwo!

Sobota, 17 lutego 2024, 23:09
Aktualizacja: 23:09
Szczypiornistki MKS-u Vitamineo Jelenia Góra mogą zapomnieć już o serii trzech porażek z rzędu. W sobotni wieczór w hali przy ulicy Złotniczej drużyna prowadzona przez trenerkę Dilrabo Samadovą pokonały po prawdziwym dreszczowcu zespół Enea Piłka Ręczna Poznań.

Pojedynek od samego początku był szalenie zacięty. Co prawda obie drużyny grały zrywami, potrafiły znaleźć się na 2-3 bramkowym prowadzeniu, to finalnie rywalki zawsze błyskawicznie odpowiadały. Tak było choćby w 9. minucie meczu. Jeleniogórzanki po trafieniu Marty Mazurkiewicz wyszły na prowadzenie 7:4. Dosłownie dwie minuty później był już remis 7:7, a następnie nawet 8:7 dla przyjezdnych. Wynik do przerwy (17:15 dla przeciwniczek) gwarantował emocje w drugich 30 minutach.

W drugą część gry nasze piłkarki ręczne weszły po prostu źle. Szybko zrobiło się 20:15 dla poznanianek, lecz gospodynie nie zamierzały dawać za wygraną Mozolnie odrabiały straty i w końcu na kwadrans przed końcem rywalizacji znów mieliśmy remis, tym razem 23:23. Do samego końca starcia prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Jeszcze w 50. minucie było 27:25 dla wyżej notowanych w tabeli przedstawicielek klubu z Wielkopolski, by cztery minuty później z przodu były podopieczne trenerski Samadovej (29:27). W końcówce więcej zimnej krwi zachowały nasze zawodniczki. Najpierw do wyrównania 32:32 doprowadziła Marta Mazurkiewicz, a później gola na wagę zwycięstwa zanotowała Joanna Załoga (33:32).

MKS Vitamineo Jelenia Góra - Enea Piłka Ręczna Poznań 33:32 (15:17)

MKS: Wierzbicka, Grabka - Mazurkiewicz (7), Bielecka (6), Morozenko (4), Oreszczuk (4), Jarosz (4), Załoga (4), Piotrowska (3), Gałuszka (1).

Enea : Przebierała, Berent, Rzeczycka, Shliukhtina (10), Kasprowiak (5), Sowa (4), Wasiak (3), Boryń (3), Grzona (3), I. Wosińska (2), L. Wosińska (2).