MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jest problem ze śmieciami?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 11 maja 2018, 13:29
Aktualizacja: 13:47
Autor: Jelonka.com & TV Dami
Zbliża się czas upałów. To pora, kiedy zalegające w kubłach i kontenerach śmieci stają się nie tylko problemem estetycznym. Czy Jelenia Góra jest sprawnie oczyszczana z odpadów komunalnych? O to zapytaliśmy mieszkańców miasta w programie „Maraton subiektywności”.

Sonda

Jelenia Góra jest sprawnie oczyszczana z odpadów komunalnych?

Oddanych
głosów
299
Tak
26%
Nie zawsze
40%
Nie
34%

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Miasto ma dbać o giełdę?  

Flora to przeszłość?  

Wielkie sprzątanie – dołącz do tej akcji!

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 13-05-2018 0:33
Pie..... na zmiana podwyżka emerytury 20 złoty wody 30 żl, wałek na dwóch prezesów i pis !!
~VOGEL 14-05-2018 10:54
Kogo tutaj uczyć? Tych co idą ulicą , ścieżką parkową czy po prostu po trawniku i rzucają za siebie wszystko co mają zbędne w rękach? Jak takiego półgłówka nauczyć porządku? Osobiście widziałem jak nastolatka szła Bankową, miała pustą butelką po coli i zamiast podejść 20 metrów dalej i wrzucić do śmietnika wepchała ją za skrzynkę elektryczną. Jak nauczyć takie krówsko porządku? Łapy jej wyrwać? Walnąć w durny łeb? Czy może rodzicom dowalić mandat za zaśmiecanie ulicy?
~Ada 14-05-2018 11:57
Moim zdaniem - jest za mało pracowników. Niech więźniowie sprzątają. NA coś się przydadzą, a nie siedzieć i odpoczywać. Po drugie KARY na wyrzucanie śmieci, butelek , puszek, petów itd. KARA - społeczne sprzątanie ulic! W parkach, na placach zabaw i lasach jest pełno śmieci. To jest PRZERAŻAJĄCE! Uważam, że ci co sprzątają to nie trzeba ich edukować,a Ci co nie sprzątają to pewnie wcale nie będą chcieli się edukować.
~Ada 14-05-2018 12:00
A dla tych co nie sprzątają po swoich pupilkach - kara w postaci sprzątania psich odchodów. Co do KOSZY! Są brudne, poniszczone i nieestetyczne. Zajmują za dużo miejsca na chodnikach. Jeden dużu, obok mały, wygląda to tragicznie! Za wzór czystego miasta stawiam na OPOLE.
~m 16-05-2018 11:06
A decyzja UM, żeby najpierw zabrać pojemniki na odpady sortowane, a potem powiadomić firmy zarządzające, że teraz każdy domek/każda wspólnota ma wybrać lokalizację prywatnych kontenerów we własnym zakresie? W efekcie mieszkańcy domków jednorodzinnych wynoszą worki z sortowanymi odpadami w miejsce, gdzie kontenery stały. Polityka informacyjna pełną gębą!
~No, tak 21-05-2018 11:12
Problem wyrzucanych butelek i puszek można rozwiązać w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że wprowadzi się kaucję, jak w Niemczech i nie tylko. Problem z wyrzucanymi butelkami i puszkami zniknie w mgnieniu oka. Pojemniki na kaucję oddawane są do sklepów - dostajesz gotówkę w kasie za okazaniem kwitu, który drukuje automat po przyjęciu pojemników na kaucję lub kwota zostanie potrącona z kwoty za zakupy. W ten sposób dorabiają dzieci, dorośli, osoby biedne. Chodzą wokół stadionów, gdzie jest mecz, na imprezy masowe... Nawet, gdy ktoś wyrzuci butelkę, czy puszkę, długo nie poleży. Inny pozytywny aspekt to recykling. Szklane butelki są używane ponownie kilka razy. Uszkodzone trafiają do stłuczki, gdzie są przetapiane na nowe.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tu też ryzykują życie?

Protest oświaty

Nazwa powiatu do zmiany?  

Jak spędzimy święta?  

Co z tą ulicą Ptasią?  

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
776
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%