MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Jest pomoc dla powodzian, będzie most dla kierowców

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Środa, 11 lipca 2012, 9:13
Aktualizacja: Czwartek, 12 lipca 2012, 7:04
Autor: Angela
Fot. Czytelnik
Miasto otrzymało pierwszą transzę pieniędzy dla poszkodowanych nawałnicą, która przeszła przez region w czwartek (5.07) i rozpoczęło wypłacanie zasiłków. Od dzisiaj mają również ruszyć roboty przy rozbiórce zniszczonych mostów w Maciejowej. Tymczasowy most ma być przejezdny w przyszłym tygodniu.

Pieniądze przeznaczone na zasiłki losowe dla poszkodowanych mieszkańców Maciejowej pochodzą z Województwa Dolnośląskiego.
– Z kwoty 700 tys. zł o którą wystąpiliśmy – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry – otrzymaliśmy pierwszą transzę, 160 tys. zł z Wydziału Polityki Społecznej DUW. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest przygotowany do uruchomienia wypłat, ma zebraną i zweryfikowaną sumę wniosków mieszkańców poszkodowanych w wyniku przyboru wód - dodał.

Jednocześnie Miejski Zarząd Dróg i Mostów prowadzi rozmowy z potencjalnymi wykonawcami rozbiórki mostów, ustala jaka kwota będzie potrzebna na ten cel. Prace mają się rozpocząć od mostu na drodze krajowej nr 3.

- W poniedziałek z kolei prezydent Jeleniej Góry prowadził rozmowy z dowódcami jednostki saperskiej, która podjęła się montażu mostu, jaki miasto otrzyma z Agencji Rezerw Materiałowych przy Ministerstwie Gospodarki. Prace prowadzić będzie wyspecjalizowana w takich robotach jednostka saperska z Inowrocławia – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. - Rozpoczną się one w przyszłym tygodniu, tuż po zakończeniu czyszczenia koryta rzeki z resztek zwalonych do wody resztek asfaltu, itp.

Trwają końcowe już prace przy szacowaniu strat. Szczegółowy raport ma być gotowy jeszcze w tym tygodniu.
– Prowadzimy tę inwentaryzację wnikliwie, bo chociaż główne szkody wystąpiły w obszarze Maciejowej, to jednak na terenie całego miasta ten deszcz spowodował także inne straty, w tym budynkach oświaty, na kilku ulicach, szczególnie dotkliwe na drogach leśnych w zarządzie miasta oraz drogach rolniczych. Przed końcem tygodnia przekażemy szczegółowy raport ze strat, wraz z dokumentacją fotograficzną – zapewniał prezydent Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Marszałek Sejmu w Kowarach

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Patrole w Kamiennej Górze

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~osip 11-07-2012 10:01
ciekawe jak będzie wyglądał przejazd przez Wojanów, od 12 lipca kolej zamyka przejazd kolejowy w Wojanowie - remont. Teraz będzie "FAJNIE"
~devilek 11-07-2012 10:09
włąśnie miałem zadać pytanie odnośnie tego, co powyżej !!! co z remontem przejazdu koło dworca w Wojanowie ??? od jutra bedzie zamkniety, czy remont przesunie sie do czasu udrożnienia Maciejowej ??? Jelonko, jest szansa zostać informatorem społeczeństwa i zwiększyć ilość wyświetleń ! potrzebne sa konkretne i z wyprzedzeniem podawane informacje ???
~Verdunkeln 11-07-2012 12:18
w normalnym kraju byłoby to oczywiste, ale dziadki z PKP są przecież najważniejsi, więc nie wiadomo.
~hmmm 11-07-2012 12:56
Codziennie teraz jeżdze przez Jasiową do pracy ...i jak zamkną ten przejazd to już naprawdę będzie masakra + dodatkowe kilometry po dziurach ;( ;( ;( ;( nie wiem jak długo wytrzyma to moje auto ...
~ja do osip 11-07-2012 13:43
Fajnie też było wczoraj. Cały ruch skierowany przez Łomnicę. Podoba mi się też tytuł tego artykułu "kierowcy będą mieli most". Ten most to będziemy mieli wszyscy, bo akurat będzie on służył, tak jak do tej pory, wszystkim. Bo kierowca dowiezie nam np. masełko. I przywiezie Pana X z Wrocławia na obrady.
~filantropi 11-07-2012 13:46
A już myślałem, że Marcin Zawiła, Zofia Czernow, Jerzy Łużniak, Hubert Papaj, Józef Kusiak (który zniknął z Rotary Club), Marek Obrębalski, Józef Sarzyński, Andrzej Grochala, Ireneusz Łojek, Józef Gajewski, Miłosz Sajnog, Anna Ragiel i Kazimierz Piotrowski zrobili osobistą, prywatną zrzutkę na powodzian. Oj chyba nie doczekam się takiej listy na oczy?
~filantropi 11-07-2012 13:47
A już myślałem, że Marcin Zawiła, Zofia Czernow, Jerzy Łużniak, Hubert Papaj, Józef Kusiak (który zniknął z Rotary Club), Marek Obrębalski, Józef Sarzyński, Andrzej Grochala, Ireneusz Łojek, Józef Gajewski, Miłosz Sajnog, Anna Ragiel i Kazimierz Piotrowski zrobili osobistą, prywatną zrzutkę na powodzian. Oj chyba nie doczekam się takiej listy na oczy?
~iwr 11-07-2012 14:57
Panie Czarku W. tak ładnie informuje Pan o czyszczeniu koryta rzeki, hmmmm tylko czy to czyszczenie odbędzie się jak zwykle na odcinku ulicy Wrocławskiej, a może wreszcie przejżeliście i zobaczyliście że Radomierka, płynie również przez inne ulice np przez Trzcińską gdzie zapomniano przeprowadzić w tamtym roku meliorację, bo ponoć nie było potrzeby. (żona śp dziennikarza Gazety Wrocławskiej Macieja W.)
~WR DO FILANT 11-07-2012 15:04
TYLKO JEDEN POLITYK W TYM KRAJU POWODZIANOM DAŁ OD RĘKI PO 1.500 ZŁ W PIECHOWICACH A NAZYWAŁ SIE ANDRZEJ LEPER WIEŚNIAK ALE ŻYCIOWY. RESZTA TO ADMINISTRACJA URZĘDNICZA O WYSOKICH ZAROBKACH I ANI MRUGNA OKIEM NA WIDOK KATKLIZMÓW. SAJNOG POMAGAŁ INNYM NIE WTYM PAŃSTWIE ABSURDÓW GDZIE PRYM WIEDZIE JELENIA GÓRA = JELENIA DZIURA ( NA PEWNO)
~NIEUSUWALNY 11-07-2012 15:07
WŁADZA MA KASĘ ,ZBIERA PODATKI TO JEJ ZASR..NY OBOWIĄZEK POMAGAĆ PO KLĘSKACH ŻYWIOŁOWYCH ALE NIE W POLSCE. BRONISŁAW KOMOROWSKI POWIEDZIAŁ "WODA PRZYSZŁA I WODA ODESZŁA" I TYLE BYŁO POMOCY TO TERAZ NIECH MNIE CMOKNIE WŁADZA W DUPINKĘ I WAM POSZKODOWANYM TEŻ TAK RADZĘ OCKNIJCIE SIĘ SZYBKO Z MARAZMU I NIE CZEKAJCIE NA CZYJĄKOLWIEK POMOC. jA PRZEŻYŁAM TO I WY PRZEŻYJECIE. DACIE RADĘ RATOWAĆ CO SIE JESZCZE DA.WYSUSZYĆ POMALOWAĆ .INNI MAJA GORZEJ. POZDRAWIAM WSZYSTKICH POWODZIAN.
~gg 11-07-2012 16:03
jaki most w Maciejowej nic sie nie dzieje głucho pusto
~@ 10:01~osip 11-07-2012 16:59
pisałem w innym artkule, jednak Wszechmocny Korektor usunął post... BARDZO dobrze, że jutro zamykają ten nieszczęsny przejazd w Wojanowie, bo tiry sadzą się tam w kolumnach, choć ciężko wyminąć się tam dwóm osobówkom, to nie jest droga na miarę krajowej trójki, a ostatnio taką się stała, choć są inne oznaczone objazdy..! TYDZIEŃ po lesie będą jeździć )
~imago 11-07-2012 18:44
Przejazd w Wojanowie będzie przejezdny do czasu zamontowania mostu tymczasowego w Maciejowej. Z tego co wiem Starostwo zajęło się już tym poniedziałek.
~Patrito 11-07-2012 19:33
do NIEUSUWALNY- Red Bull rzekł: "Woda ma to do siebie, rze spływa do moża":)
~aaaaaaaaa 11-07-2012 19:55
co sie stalo dzisiaj rano przy Stadionie Miejskim ze strazacy musieli uzyc sorbentu wiem tylko tyle ze na miejscu byly trzy zastepy strazy pozarnej
~do hmmm 11-07-2012 20:56
Po co tak krążysz ? Przy kosciele w Maciejowej jedzież wzdłuż muru potem pare metrów polną drogą i wyskakujesz na Wrocławską. Ewentualnie chodnikiem który ocalał przy moście bo już widziałem jak niektórzy sie przeciskali tym chodnikiem.....
~ 11-07-2012 21:18
Brak myslenia strategicznego naszej wladzy. Jedyny wariant objazdu Maciejowej- wlasnie lomnicka i Wojanowem, Stan tych drog jest skandaliczny ! O czy myslala WLADZA nie majac gotowego projektu utrzymania odpowiedniego standardu tych tras? Fatalny stan objazdu w kazdej chwili moze odciac dojazd do Jel Gory. Przejazd kol w Wojanowie i podjazdy do niego to ruina na maksa, co zatem zostanie jako alternatywny objazd? NIC. Ale Wladza wie ile miesiecznie brac sobie apanazy za bezmozgowie i s...e w stolki oraz aby do przodu. Tutaj trzeba Niemca I jegoZzapobiegliwosci by ta dziure postawic do rangi gospodarnego miasta i okresu 15 lat super rzadzenia. Obecna wladza pakuje na wstecznym biegu i gazie do dechy. Niewiele brakuje do KRAJU RAD. Mamy wiec okres powojenny i tak zostanie na dlugo, dlugo!
rymcycymcy 12-07-2012 0:38
Ciekawe ile da się przelecieć po tym wojskowym mostku ! :) ...czy saperzy przewidzieli również sprawnych kierowców, czy most jest tylko dla drogowych ślimaków ? :)
~wj 12-07-2012 0:55
Czasami żałuje że Niemcy nie pozostali na tym aby utrzymać polskie tereny .... Może byłoby lepiej a myśle że by było gdyż władza niemiecka i nie tylko niemiecka kroi nasz naród z siana jak może a nasz \\\" cudowny\\\"\\\" rząd się temu przyczynia ...... inne kraje moga np Grecja ma kryzys a i tak lepiej stoi od nas zobaczcie na inne kraje UE radza sobie a jednak \\\"niby \\\" my Polacy mamy wiekszy wzrost gospodarki itp . to jest qrwa smieszne !!!! nic innego nie pozostaje jak ogłosić stan wojenny bo za komuny było lepiej bynajmniej rząd tyle siana z Nas podatników nie siorbał !!!!!!!
~do wj 12-07-2012 6:56
Ta władza jest beszczelnie pazerna .Już nie mają co sprzedawać. ZA CO PŁACE SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ JAK NIE MA DARMOWEGO LECZENIA 9 % NA SŁUŻBE ZDROWIA TO NIE W KIJ DMUCHAŁ. W USA OBAMA NIE MOŻE ZMUSIC OBYWATELI DO OPŁACANIA UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO A MY HARACZ PŁACIMY EMERYCI TEŻ. Emerytowi rocznie około 1000 zł skł. zdrowotna a za leczenie kanałowe musi płacić 350 zł prywatnie lub 100 zł za usunięcie zęba to jest oszustwo, oszustwo ka...lii i złodziei . ZNIEŚĆ składki zdrowotne kto chce niech płaci indywidualnie , patrz HISZPANIA .
~do patrito 12-07-2012 7:03
Na pewno woda nie popłynie pod górkę tylko do Bałtyku . najlepsze hasło wyborcze jak" bul" i "woda przypłynęła i odpłynęła" to gafy prezydenta komorowskiego pozostana na zawsze w pamięci Polaków.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Bezpieczne place zabaw

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
469
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%