MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Jest pomoc dla bezrobotnych nauczycieli

Wiadomości: Region
Piątek, 23 maja 2014, 9:05
Aktualizacja: 9:08
Autor: Org
Fot. Organizator
Rusza nabór do bezpłatnego projektu dla bezrobotnych nauczycieli, realizowanego przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy we Wrocławiu. Uczestnictwo w projekcie „Aktywizacja zawodowa pracowników sektora oświaty na dolnośląskim rynku pracy” jest bezpłatne!

Projekt jest skierowany do pracujących kiedyś lub zamieszkujących na terenie województwa dolnośląskiego pracowników sektora oświaty, którzy utracili pracę w sektorze oświaty po 31.12.2012r. (w tym osoby zatrudnione na czas określony/zastępstwo), przewidzianych do zwolnienia (znajdujących się w okresie wypowiedzenia stosunku pracy lub stosunku służbowego lub poinformowanych przez pracodawcę o zamiarze nieprzedłużenia przez niego stosunku pracy lub stosunku służbowego) oraz zagrożonych zwolnieniem – zatrudnionych u pracodawców należących do sektora oświaty, którzy mogą pozostać bez zatrudnienia z powodu procesów związanych z likwidacją, przekształceniem placówki oświatowej.

Na jaką formę wsparcia mogą liczyć? Poradnictwo zawodowe (indywidualne i grupowe), szkolenia zawodowe, poradnictwo psychologiczne, szkolenia i doradztwo indywidualne, związane z zakładaniem działalności gospodarczej, dotacje na uruchomienie działalności gospodarczej do 40 tys. zł, wsparcie pomostowe w okresie prowadzenia działalności gospodarczej (do 12 miesięcy), doradztwo biznesowe, związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, jednorazowe dodatki relokacyjne na wsparcie uzyskania zatrudnienia poza miejscem zamieszkania, pośrednictwo pracy, staże i praktyki zawodowe oraz studia podyplomowe.

Chętni mogą się zgłaszać do biuro projektu: Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy Filia we Wrocławiu, al. Armii Krajowej 54, 50-541 Wrocław, pokój 10, tel. 71/ 39 74 170, 174, 177, e-mail: biuroprojektu@dwup.pl.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.aktywizacja.dwup.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Policjanci u harcerzy

Projekt pętli rowerowej

Przestrzega przed glifosatem

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~anonim777 23-05-2014 10:02
Nie chcę być złośliwy ,ALE co z innymi niepracującymi? Dorabiają korepetycjami. Do tej pory uczyli innych a sami nie mogą się dokształcać.Czy ktoś mi dał wsparcie jak się firma rozwaliła? Znów ktoś zgarnie forse za szkolenia .
~ika 23-05-2014 10:16
niech się przekwalifikują albo dać im psychologa (poradę) za darmo.
~Cwaniaki 23-05-2014 11:58
Przecież to bezczelne nabijanie kasy Wrocławiowi. Po co komu te głupawe szkolenia. Przybędzie od nich pracy dla nauczycieli. Wrocław musi zacząć podejmować konkretne działania na rzecz tworzenia nowych miejsc pracy w oświacie a nie truć słowem i opowiadac bajki bezrobotnym nauczycielom.
~Człowiek Koń 23-05-2014 14:32
Będąc poniżany przez nauczycieli, wiecznie miałem same dwuje... byle zdać.... Teraz prowadzę własną działalnoźć, mam dom pod miastem i jeżdżę mercedesem. hehehe i kto się teraz śmieje drodzy nauczyciele. Takie inteligenty z was a roboty ni mata. hehehe wcale mi was nie żal!
~Łoś Wolski 23-05-2014 15:38
Proszę o projekty dla bezrobotnych kioskarzy, florystów, ratowników basenowych, sprzątaczek, stolarzy, bankowców (tu z obowiązkową opieką psychiatryczną po przejściach w nie polskich bankach) itp, itd.....
~popieram 23-05-2014 16:58
Łosia Wolskiego co do tych szkoleń to mam mieszane uczucia często szkolącym daleko z umiejętnościami i wiedzą do tych których mają szkolić, tylko że im to rybka bo im płacą w ramach projektu nie za jakość a za odbębnienie i zebranie listy z podpisami i ankiet na koniec
~ 23-05-2014 18:51
A czy nauczyciel nie moze zatrudnic sie do prac sezonowych na zachodzie? Czy raczki nie do tego bo mgr z przodu i ambicja ea nie pozwala. Spotkalem tam rozne persony, nawet bylego dyrektora. Trzeba miec haryzme by nie bac sie zadnej pracy.
~Jork. 23-05-2014 19:49
Jakiś czas pracowałem w oświacie. To "zgniłe" środowisko. Dlaczego tak napisałem??? Bo mam 60 lat i nie z jednego pieca jadłem CHLEB.
~ 23-05-2014 21:01
D E B I L I Z M jak zwykle nauczycielowi trzeba w dup... wchodzić oj jacy oni biedni.porombany kraj!!!!!!a co z innymi ludzmi???!!!!!
~nie uczę 23-05-2014 21:47
Do ~Człowiek Koń i anonim 23-05-2014 21:01 | ~ | zapamiętajcie: dwóje, działalność, porąbany - widać ortografia dalej leży...
~kłam 23-05-2014 22:36
za jaki trud wynagradzać korupcyjna nacja i interesowna szuka tylko znajomości u rodziców dzieci.......powołanie do zawodu żadne
~zorientowany 24-05-2014 0:11
Przecież widać czarno na białym, że znowu ktoś postarał się o niezły przekręt i pod pozorem różnych szkoleń z psychologii i innych modnych hasełek zgarnąć publiczne pieniądze. Wrocław akurat słynie z takich działań. Jest tam pełno różnych podejrzanych firemek, które organizują nikomu nieprzydatne pseudoszkolenia i zgarniają kasę z Unii, która dość bezkrytycznie wydaje środki na takie cele. Nie wiem, czy w tym Wrocławiu jest naprawdę tak źle, że miejscowi cwaniaczki walczą za wszelką cenę o przetrwanie w ten sposób? Moja znajoma nauczycielka jeździła kiedyś na takie "szkolenia" do Wrocławia i potem stwierdziła, że straciła jedynie czas. Ciekawe jakie byłoby bezrobocie we Wrocku, gdyby ci wszyscy fachoffcy od psychologii i innych niepotrzebnych dziedzin nie zarabiali kasy w ten sposób.
~ 24-05-2014 10:41
przekształcić szkolnictwo wyższe tak żeby tylko najzdolniejsi i ci którzy są tego warci mieli do niego dostęp wtedy będzie mniej bezrobotnych nauczycieli a ci pracujący będą o wiele lepsi już nie wspomniawszy o tym że znacznie większa liczba obywateli zaczęłaby pracę zaraz po szkole ponadgimn. zamiast przedłużać sobie dzieciństwo na koszt podatników i można by obniżyć wiek emerytalny
~z innejbajki 24-05-2014 14:22
Szkolący maja stawkę godzinową jak w Unii. Przeszkalani muszą dojeżdżać za własną kasę, potem dają się wkręcić w zakładanie własnej firmy -- szkolący obiecują pomoc w pisaniu biznes-planu. Niby to żadna filozofia go napisać ale na końcu i tak idzie plotka o osobie, która to napisze "bardzo tanio" i tak że nie odrzucą. Jeździłam na szkolenie organizowane na tych samych zasadach do Legnicy. Miałam pomysł na ambitny, ciekawy i niespotykany biznes. Tylko że dla szkolących to była za trudna - zbyt profesjonalna - działalność. Więc postanowiono wyciąć mnie już przed biznes-planem (może mysleli że nie podołają). Na rozmowie ze "spacjalistką-psycholożką-pracownicą poradni zawodowej" pani bardzo mnie komplementowała przeprowadzając półtoragodzinną ankietę-wywiad (pytania np : jakie wyznaje pani trz
~z innejbajki 24-05-2014 14:31
jakie wyznaje pani trzy najważniejsze wartości w życiu ? - a widząc moje zdziwienie, bo to już było kolejne pytanie z dziedziny wyznawanych poglądów i badajacych moją mo...lność - podpowiedziała : - no religia, rodzina, pokój - czy w innej kolejności ? sic !! Moja odpowiedź że uczciwość i prawdomówność, tolerancja oraz przyjaźń wprawiły ja w zakłopotanie). Na koniec rozmowy wygłosiła pean na mój temat, na temat mojej przedsiębiorczości oraz ciągłej i realizowanej chęci dokształcania (pomimo studiów podyplomowych). Po czym dowiedziałam się po tygodniu, że skreślono mnie z dalszego szkolenia (i mozliwości dofinansowania), bo pani specjaliska okresliła że wcale się nie nadaję, brak mi przdsiębiorczości i wytrwałości co potwierdza do dzisiaj nieokreślona wizja samej siebie, bo ciągle kształcę s
~z innejbajki 24-05-2014 14:39
bo ciągle kształcę się w różnych kierunkach i pracowałam do tej pory w tak rozbieżnych zawodach jak specjalista ochr. środowiska, nauczyciel, pracownik redakcji w TVP, urzędnik urzędu miejskiego więc mogę sobie osobowościowo nie poradzić jak biznes mi nie pójdzie. Oprócz tego znalazło się tam wiele kłamstw - dokładnie odwrotnych stwierdzeń niz podawałam. Nie mogłam uwieżyć że cos takiego jest możliwe i że za to ta kobieta dostała porządną unijną stawkę za umowę zlecenie. Pojechałam do Legnicy, by się zkonfrontować z tą panią ale nic z tego. Była 'kryta". Pamiętajcie Państwo - ewentualni kursanci - Wasza droga kariery, decyzje o zmianie pracy i wybory coraz lepszej są dla prowadzących dowodem Waszego nieprzystosowania i słabej osobowości !!!
~też zoriento 24-05-2014 15:03
w Jeleniej też znajdziesz takie organizacje które zgarniają publiczna kasę na bzdurne pseudo szkolenia i niby działania integracyjne itp. tak jest w całym kraju NIESTETY
~ 24-05-2014 16:37
To jest bardzo korzystny projekt dla nauczycieli, zwłaszcza że mogą korzystać całkowicie bezpłatnie ze studiów podyplomowych, które są zwykle dużo droższe niż studia zaoczne (opłata za semestr).
~ 25-05-2014 1:39
Najwięcej takich pseudoorganizacyjek wyłudzających pieniądze w tym stylu jest we Wrocławiu. Bo tam też jest największe nagromadzenie różnych "humanistów" z dochtoratami po rozmaitych psychologiach, socjologiach i innych markietingach, którzy muszą sobie dorabiać w ten sposób. Tak naprawdę nie mają żadnej wiedzy na dany temat, przeczytają kilka książek, nauczą się paru regułek i już wydaje im się że mogą robić "szkolenie". Jeszcze wydaje im się, że mają wyższość nad innymi bo ich wiedza jest teoretyczna. A tak naprawdę to banda nieudaczników, która z...ła by z głodu gdyby nie owe "fuchy" załatwiane sobie po znajomościach.
~ 25-05-2014 8:19
do ~z innejbajki Może gdybyś chciała się z tą psycholożką skontaktować a nie "zkonfrontować" coś by z tego wyszło.Skonfrontuj Ty lepiej to co piszesz ze słownikiem ortograficznym, może wtedy ktoś uwierzy (nie "uwieży") że warto w Ciebie inwestować.
~do 08:19 25-05-2014 17:59
A kto to jest "psycholożka"? Taka podróba psychologa? Może sam wpierw kup słownik, zanim zaczniesz kogoś pouczać, nieuku.
~ 25-05-2014 18:03
Nie pomoc, tylko wyłudzanie kasy od naiwnych. Wszystkie te "szkolenia" organizowane są na jedno kopyto, tzn. te same zagadnienia wałkowane przez tych samych ludzi bez względu na temat szkolenia, np. trening interpersonalny, komunikacja międzykulturowa, doradztwo biznesowe itp. Całe klany we Wrocławiu z tego żyją, przeważnie są to naukofcy-nieudacznicy, którzy dorabiają sobie w ten sposób do uniwersyteckich pensyjek.
~ 27-05-2014 11:54
| ~do 25-05-2014 17:59 | ... takiego określenia tego zawodu użyła osoba, do której to napisałam, ja tylko wiernie powtórzyłam. Ty pewnie nawet nie przeczytałeś tego tekstu, a jeżeli przeczytałeś to nie rażą Cię błędy robione przez osobę ze studiami podyplomowymi, która była nauczycielem boś sam nieuk, który lubi komuś przywalić tym epitetem poprawiając sobie samopoczucie.
~do 11:54 27-05-2014 21:11
Jeśli bezmyślnie powtarzasz czyjeś sformułowania, nawet nie zastanawiając się nad ich sensem, to tylko sama zaświadczasz, jaka jesteś tępa. Pretensje możesz mieć tylko do siebie. I to ty najpierw "przywaliłaś" czytelnikowi, zakłamana istoto, wytykając mu błędy, a sama takie popełniając. Teraz też nawet nie wiesz, że zdania zaczyna się dużą literą, a o czymś takim jak interpunkcja nie słyszałaś. Do szkoły uczyć się, a nie "wymondrzać" się na forach!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Oddawali krew pamięci Kresowian

Tak nie wolno parkować!

Synoptycy: burze, deszcz i silny wiatr

Ciepło bardziej eko

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
822
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%