MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Jesienny spacer po rewitalizowanym Parku Zdrojowym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 4 listopada 2010, 7:59
Aktualizacja: 10:17
Autor: Coolazooch
Fot. Coolazooch
Część splantowanego terenu i niektóre wytyczone już nowe alejki to pierwsze sygnały postępu prac przywracających dawną świetność największemu i najstarszemu parkowi w Uzdrowisku Cieplice.

Utrzymująca się póki co ciepła aura sprzyja ekipom dokonującym rewitalizacji Parku Zdrojowego. Prace trwają już od pięciu miesięcy. Sam teren wciąż jest wielkim placem budowy, tylko częściowo dostępnym dla spacerowiczów i kuracjuszy. Tych – mimo sąsiedztwa maszyn i hałasu – w tym miejscu nie brakuje.

Zapowiadano, że jesienią Park Zdrojowy zostanie zamknięty ze względu na planowaną wycinkę niektórych drzew i na bezpieczeństwo ludzi. Póki co niektóre fragmenty alejek są wciąż otwarte. Nie można też zapomnieć o zapewnieniu dostępu do remontowanego Teatru Zdrojowego oraz Kawiarni Zdrojowej.

Postęp prac widać już w niektórych częściach parku: to splantowane grunty, ma których zostanie zasiana trawa i powstaną klomby, oraz nowe alejki, których układ ma nawiązywać do historycznego planu. Projekt pod nazwą „ Uatrakcyjnienie turystyczne Uzdrowiska Cieplice poprzez rewitalizację parków zdrojowych” ma przywrócić dawną świetność tego urokliwego miejsca.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 - 2013 . Inwestorem jest miasto Jelenia Góra, wykonawcą firma Anti S.A. Prace rozpoczęto w maju bieżącego roku a ukończenie remontów planowane jest na 30 września 2011r.

Zarówno mieszkańcy Jeleniej Góry, jak i turyści tłumnie odwiedzający uzdrowisko nie wierzą, że prace remontowe zakończą się pod koniec przyszłego roku. Niektórzy jednak dają szansę temu projektowi.
– Jestem pod wrażeniem materiałów jakie będą użyte do wyremontowania parku. Granitowe krawężniki, to nie jest często spotykane. Mimo to powinni się sprężyć przed zimą i zrobić jak najwięcej zanim spadnie śnieg – powiedział przechodzący turysta.

Miejmy nadzieję, że wykonawcy wywiążą się z umowy i przyszłej jesieni cieplicki Park Zdrojowy zachwyci swoim urokiem i bogactwem natury turystów z całej Polski i z zagranicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Wstrzymane prace przy oczyszczalni ścieków

Miastu na urodziny

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~rumcajs54 4-11-2010 8:39
Ten przechodzący turysta pomylił chyba marmur z granitem. I Autor nie sprawdził...
rymcycymcy 4-11-2010 8:44
Taki turysta patrzy potem na swoją starą i widzi Naomi Campbell ...;))
~mm 4-11-2010 9:02
To ci kuracjusze z ostatniego zdjęcia tacy rozmowni? na razie widac jedną butelke po piwie, a po ilu kolejnych udzielali wywiadu?
~rust 4-11-2010 11:00
Atrakcja turystyczna za 15mln. Turysta poświęci 20 minut na przejście parku i tyle go widzieli. Trochę drogi ten zachwyt.
~hala 4-11-2010 12:56
Super będziemy mieli piękny park!!!!!!!!!!
~Tomy M 4-11-2010 14:28
Rozebrali kostkę brukową ... teraz alejki będą żwirowe. A gdzie będzie kostka? Przed domami "swoich ludzi". Ten remont parku to wałek, śmierdzi na kilometr. Jak można z Państwowej kasy inwestować w Park dla Zdroju? Uzdrowiska niech odkupią cześć parku i niech sobie tam inwestują WŁASNĄ KASĘ!
~ 4-11-2010 14:52
tylko ciekawe kto pomyslal gdzie beda zalatwiac sie pieski mieszkajace na placu piastowskim, jesli nie beda mial wstepu do parku. nie wydaje mi si zeby wlascicielowi chcialo sie o 6 rano zapieprzac do drugiego parku, lub zeby nagle zaczal sprzatac. widac ze lepiej jak g...o bedzie lezec na placu piastowskim niz w parku pod krzakiem
~do Noweego 5-11-2010 1:19
Prezydenta. Zagłosuje na tego kandydata ,który pozwoli rowerzystom jeżdzić po parku

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Rój wiedzy

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
31
Tak
48%
Nie
48%
Nie wiem
3%