MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jesienne pieczenie ziemniaków u Hałabały

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 24 września 2016, 7:25
Aktualizacja: 11:27
Autor: AP
Fot. AP
Przy pięknej słonecznej pogodzie dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 11 im. „Krasnala Hałabały" w Jeleniej Górze bawiły się na festynie „Jesienne pieczenie ziemniaków". Miłym zaskoczeniem był specjalny gość – Pani Jesień, barwnie przystrojona kolorowymi liśćmi z pięknym jesiennym bukietem.

Festyn uświetnił niekonwencjonalny ekologiczny pokaz mody. Dzieci zaprezentowały kreacje, wykonane z pomocą rodziców z różnych materiałów przeznaczonych do recyklingu: kartonów, worków, gazet, butelek plastykowych czy folii spożywczych. Małe modelki i modele odważnie i stanowczym krokiem przechadzali się po przedszkolnym wybiegu - czerwonym dywanie w towarzystwie Pani Jesieni. Pokaz został nagrodzony gromkimi brawami przez licznie przybyłych rodziców i przedszkolaków. Za występ w pokazie mody ekologicznej i zaprezentowanie swojego stroju uczestnicy otrzymali nagrody.

Akcent ekologicznej mody, był jednak tylko jednym z elementów festynu. Jak na piknik przystało, nikogo nie ominął poczęstunek. Można było spróbować pieczonych ziemniaków przygotowanych przez szkolnych kucharzy, owocowych sałatek czy różnorodnych wypieków przygotowanych przez rodziców wszystkich grup. Swoją muzyką czas umilał wszystkim pan Leon.

- Bardzo doceniamy zaangażowanie wielu "domowych krawców" i czas poświęcony na wykonanie tych uroczych, zabawnych, zaskakujących i ekologicznych ubrań. Przyjemność widzów - niemal jak na paryskich pokazach mody - haute couture – mówiła dyrektor przedszkola Monika Sołek. - Małe modelki oraz modele będą miały długo w pamięci "czerwony dywan", po którym w towarzystwie Pani Jesieni musiały przejść, ale najważniejszy i najcenniejszy był czas rozmów, wykonywania i przedstawiania tych kolorowych "cacek".
Bogaci o wiedzę ekologiczną i przyjemności - czekamy już na prawdziwą jesień - dodała pani dyrektor.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O kształceniu zawodowym

Spór o edukację seksualną

Integracja w Trzynastce

Współpraca KPN z Muzeum Śląskim

Ślubowały pierwszaki

Niezwykła książka dla przedszkolaków

Wegańskie warsztaty

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
382
Tak
55%
Nie
38%
Nie wiem
7%