MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

„Jesień ze sztuką w Bukowcu”

Wiadomości: Region
Piątek, 15 września 2017, 7:15
Aktualizacja: Niedziela, 17 września 2017, 13:13
Autor: Joanna
Fot. Organizator
Każdy, kto choć trochę interesuje się historią Śląska powinien odwiedzić w ten weekend Bukowiec. To już czwarta edycja „Jesieni ze sztuką w Bukowcu”. Będzie dużo muzyki, literatury a także fotografii. Festiwal jest projektem polsko– niemieckim, popularyzującym dziedzictwo historyczne i kulturowe Kotliny Jeleniogórskiej.

Program zbliżającego się weekendu w Bukowcu jest niezwykle bogaty. W sobotę oficjalne otwarcie festiwalu odbędzie się o godzinie 13.45 w Pałacu w Bukowcu. Następnie na godzinę 14.00 zaplanowano seminarium dotyczące 180 rocznicy osiedlenia się Tyrolczyków w Kotlinie Jeleniogórskiej. Tego dnia także będzie można zwiedzić park w Bukowcu z przewodnikiem. Następnie w Stodole Artystycznej odbędzie się koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Na godzinę 18. 30 zaplanowano poetycki wieczór na przystani stawu „Kąpielnik”, a na zakończenie dnia, o godzinie 20.30 w auli pałacowej, odbędzie się gala wręczenia tytułów Ambasadorów Karkonoszy.

W niedzielę w Bukowcu już od 10.30 można będzie ponownie zwiedzić park z przewodnikiem (zwiedzanie może trwać do dwóch godzin). O 10.30 będzie można wziąć udział w nabożeństwie Ekumenicznym w Kościele w Mysłakowicach. W pałacu w Bukowcu o 14.00 dr Józef Zaprucki poprowadzi wykład (Zillertalczycy i Schwenkfeldyści na Śląsku) oraz będzie miała miejsce promocja książki Fedora Sommera „Zillertalczycy”. Następnie zostanie wyemitowany krótki, 30 minutowy film pt „Chililczycy z Doliny Zillertal”. Na zakończenie zagra Kowarska Orkiestra Rozrywkowa.

W czasie festiwalu będą odbywały się warsztaty dla dzieci i przejażdżki bryczką. Ekspozycję fotograficzną pt. „180 rocznica osiedlenia się Tyrolczyków w Kotlinie Jeleniogórskiej” będzie można oglądać na korytarzu pałacowym. Natomiast wystawa pt. „Zillertalczycy w Karkonoszach” będzie dostępna w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu od 17 października do 31 grudnia. Szczegóły dotyczące festiwalu znajdują się na plakacie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek

Zapuszczone okolice Drzymały

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~wesoły Romek 15-09-2017 14:43
Znowu ambasadorem zostanie biskup?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zobacz eksponaty z Muzeum Zabawek

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Będzie nowa biblioteka w Wojkowie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2066
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%