MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jerzy Pokój o western i rodeo oraz polityce

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 23 sierpnia 2009, 3:19
Autor: komor
komor
Fot. komor
W cyklu Dialogi Jelonki zapraszamy Państwa do obejrzenia kolejnego wywiadu. W studio Jelonka.tv Wiktor Marconi rozmawia z szeryfem Western City w Ściegnach oraz przewodniczącym Sejmiku Dolnośląskiego, Jerzym Pokojem. Rozmawiają o świecie dzikiego zachodu przeniesionym pod Karkonosze przez naszego gościa i o tym skąd się wziął tytuł szeryfa. Również o polityce wojewódzkiej, nowym wicemarszałku województwa, nowym zastępcy prezydenta i nowych inwestycjach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nauczyciele dzieciom

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Spotkanie ze Smarzowskim

Komentarze (41) Dodaj komentarz

~~ 23-08-2009 6:38
wielki pastuch
~x 23-08-2009 8:17
zgadzam sie
~olo 23-08-2009 9:23
nasze góry i western....tragedia gorsza od kiczu z Podhala
~Freeworld 23-08-2009 11:56
Najlepszy jest telefon na ścianie - macie gorącą linię z Kaczyńskim, Tuskiem czy jak? ;-)
~DJ_Kassandra 23-08-2009 15:03
I mnie jest żal, że Pan Pokój zamiast szeryfować w Western City, szeryfuje w dolnośląskim ( nie lubię sformułowania "dolnośląskiem" ). Przez to stał się kacykiem partyjnym, znienawidzonym podobnie, jak kiedyś sekretarze KW. Ale tak to z szeryfami bywa, jak większość, określił się po stronie zła. O tych dobrych zrobili zaledwie kilka filmów, o złych - mnogo. Czekam na Godota.
piipi 23-08-2009 19:32
-- Pan Wiktor to ma cierpliwosc do mezczyzn ! (.. *anielska)
~Piłsudski 23-08-2009 20:42
Kury mu szczać prowadzać a nie politykę robić.
~czechna 23-08-2009 22:16
I tak to Panie Jurku, niektóre miernoty dorwały sie do internetu i bedą Pana opluwać ,bo w tym mają całą radość. Pokazałeś Waść,żeś nie wypadł sroce spod ogona, bo masz głowę na karku, więc działasz na różnych poziomach życia społecznego.To nic dla nich nie znaczy,że dajesz Waść pracę młodzieży zaprawiającej się w kowbojskim fachu, a okolicznym chłopom rynek zbytu na produkty rolne. Ludziska odwiedzające nasze góry mają dzięki W.City dodatkową atrakcję. Okoliczni włodarzę miast i gmin się cieszą ,ale smucą się ci ,którym tacy jak Pan, lub inny aktywny radny, są cierniem w oku. Niestety -żaden szeryf nie miał lekko.
~członek PSL 24-08-2009 9:25
Panie Jerzy - czy to prawda, że przyjął Pan do Platformy Obywatelskiej Ryszarda Bareja, który skacze po partiach.
~ 24-08-2009 9:25
Nie oceniam tutaj sukcesów biznesowych pana przewodniczącego. Kotlina jeleniogórska obfituje w atrakcje turystyczne, których animatorzy dają zatrudnienie wielu osobom. Gdyby każdego z nich za ten wkład w zmniejszenie bezrobocia beatyfikować mielibyśmy liczny panteon świętych. Mój niesmak budzi jednak wykorzystywanie pozycji politycznej do osiągania doraźnych korzyści. Osobiście uważam Pana Pokoja za personę wyjątkowo szkodliwą dla regionu, skupioną na własnych interesach i pozbawioną elementarnej przyzwoitości.
~Kazdej 24-08-2009 13:00
Do DJ Kasandra. Coś się komuś po kumkało!! Co znaczy znienawidzony! Przez kogo? Niestety znowu polska ocena rzeczywistości. Dzięki temu facetowi i jego pomysłom to: mają się dobrze taksówkarze, hotelarze, przewodnicy i cała gromada innych ludzi. A, że partyjny? Tak na razie wygląda nasza demokratyczna rzeczywistość. Na szczęście facet ma jaja i grubą skórę. Więc pewnie przetrzyma te idiotyczne ataki. Pani zdrowie
~do Kazdej 24-08-2009 13:26
Nie mam namacalnych dowodów,że dzięki p.Pokojowi dobrze się mają taksowkarze,hotelarze, przewodnicy i inni ludzie. Przecież zaden z w/w nie płaci podatków od takiego dobrobytu. Jeśli to fałsz to PIT roczny do wglądu a ja dobrowolne poddam się karze.
~DJ_Kassandra 24-08-2009 14:35
Mówią o mnie, że jak siedzę pomiędzy mężczyznami, to jestem jedynym chłopem z jajami. Nic mi się nie pokumkało. Chwła kowbojom za kowbojenie, ale wara im od polityki. Co to znaczy: "tak na razie wygląda nasza demokratyczna rzeczywistość". Za nieboszczki PZPR malkontenci też tak mówili i przetrwała przeszło 50 lat. Nie mam najmniejszego zamiaru tyle czekać. I dlatego spuszczę Pokoja w try miga natychmiast jak będzie to ode mnie zależało. Już niedługo !!!
~Józef 24-08-2009 16:24
Ty "Piłsudski"! Nie nadużywaj wielkiego nazwiska do fałszywie rozumianych cytatów. Sroki ci doić, a nie Pokoja oceniać. A ty DJ Kasandra jak masz jakieś konkretne dowody, to idź do prokuratury, bo jak nie masz dowodów, to ja już Cię znajdę i przyjdę pogadać o oszczerstwach. Nie sądź, że jesteś anonimowy. Wara ci, fałszywcu, od Pokoja.
~Janinne 24-08-2009 16:25
Co za brednie głoszą ci oszczercy, którzy mówią o Pokoju, że dba tylko o prywatę. Proszę konkrety, dowody, choćby jeden poparty argumentami przykład! Nie ma! Tylko jakieś ogólniki, wszawe pomówienia, zacieranie rączek lewych obu i lepkich od brudu. Pokój jest przykładem lokalnego polityka o niebywałej od dawna skuteczności i rzetelności. Dziękujcie Bogu, że go macie, oszczercy, bo jego zapobiegliwość i wam przyniesie korzyści.
~hahahahaha 24-08-2009 20:33
Ależ się obrońcy Jerzego Pokoja znaleźli i jak pokojowo go bronią. Ale mleko już się rozlało... i tyle
~do członek...PSL 25-08-2009 1:39
Barej skacze po partiach? Swój chłop! Wzorem Pana Przewodniczącego... Pamięć wyborców jest krótka, niestety.
~i jeszcze 25-08-2009 8:06
Proszę zobaczyć jak wyglądają :budy"p.Pokoja vis a vis hotelu Skalny w Karpaczu gdzie niedaleko jest nowootwarta Sandra Spa!!!!Jeśli przeciętny Kowalski miałby to w posiadanie to wszystkie władze budowlane na mocy prawa odebraliby w try miga.Ale jeśli to ma ON to wsiem haroszo!!!To jest dopiero DZiki Zachó z kowbojowaniem na politycznym stołku.
~Kazdej 25-08-2009 10:13
Te budy to nie Pokoja tylko PTTK. Prawdą jest, ze kiedyś nimi zarządzał.Była tez tam bardzo ciekawa Szkoła.
~kosmetyczka 25-08-2009 11:24
Od zaraz potrzebna kosmetyczka, wizażystka, fryzjer, krawiec, bo na razie to wielki wstyd!!!!!!!!!!Typowe "rancho w dolinie"
~albert cwajsztajn 25-08-2009 12:51
Jakoś rzeczywiście nikt nie potrafi Pokojowi żadnego konkretnego zarzutu postawić. Czekam, może jednak, może jednak Pokój jakąś prywatę uskutecznił. może coś wbrew prawu postąpił? Czyżby nic? Czyściutki? Bo przecież wścibscy zawistnicy zaraz by mu wywlekli, gdyby coś na krzywy ryj zrobił. Ale nie pojawił się żaden, żaden konkret. Nawet te budy naprzeciwko Skalnego to nieprawda. Natomiast także nikt nie wspomniał z wyjątkiem Janinne o zasługach Pokoja, a są spore. Nawet bardzo duże. Obecnie rzeczywiście nie ma w regionie skuteczniejszego polityka niż Pokój.
~do Albert 25-08-2009 18:01
Albo kpisz, albo o drogę pytasz. Zadaj parę pytań o całe to miasteczko, które nawet nie jest jego, tylko żony :) Może i ma zasługi, ale my, ludność Karpacza z rady miasta go pogoniliśmy i więcej do niej nie wpuścimy. A teraz pan P. rządzi Jelenią Górą z tylnego fotela, a głupi jeleniogórzanie wszystko przyjmują jak młode boćki..
teessi 25-08-2009 18:48
do albert cwajsztajn - Czy mógłbyś wymienić te zasługi, zwłaszcza te na rzecz Jeleniej Góry? Samo zajmowanie stanowiska to jeszcze nie zasługa.
~ann 25-08-2009 20:18
I tylko koni żal
~dady 25-08-2009 21:38
Bywam w Western City przynajmnie dwa razy w roku i to przez dobrych kilka lat z rzędu. W tym roku w lipcu. Niestety wygląda to miasteczko na coraz bardziej zaniedbane. Ludzie, którzy je obsługują też nie wyglądaja najlepiej. Może by Pan Pokój zaglądnął tam od czasu do czasu i po gospodarsku popoprawiał. Pieniążków chyba im nie brakuje, bo bilety niezbyt tanie, a za każdą "atrakcję" też słono się płaci. Nie wiem czy warto jeszcze w tym roku zaglądnąć. Jakoś wstyd mi przed ludźmi, którym to pokazuję. Jedynie jest to urokliwe miejsce.
~dawid 26-08-2009 0:24
Gosć nie gada źle, jak polityk, ALE CO ON MA ZA MARYNARKE!!!!???? i CO TO ZA ŁEDAKOŁŁŁ:P???? hahahah
~Kazdej 26-08-2009 9:42
Do ludności Karpacza czyli do Albert. I zrobiliście wielki błąd. Bo p. Pokój razem z ówczesnym burmistrzem całkiem sensownie tym miastem zarządzali. A poza tym nie jestem pewny czy p. Pokój będzie chciał wrócić do władania tym miastem. Jest już bardzo wysoko. A wiele jeszcze przed nim .Szkoda, że zaślepia Was zawiść, a potrzeba tylko trochę obiektywizmu. W ostatnich wyborach miał bardzo ale to bardzo duże poparcie w swoim okręgu. Nikt nie jest prorokiem we własnym kraju a w Karpaczu na pewno.
~DJ_Kassandra 26-08-2009 9:43
Panie "Józefie", nie czyniłam Panu Pokojowi żadnych zarzutów, które wymagałyby interwencji prokuratorskiej. Proszę przeczytać moje dwie wypowiedzi dokładnie. Po prostu nie lubię działalności w myśl hasła: "Nie święci garnki lepią" oraz "Nie matura a chęć szczera zrobią z ciebie oficera", czy, że "... każdy nosi bułwę marszałkowską w tornistrze". Otóż nie, jestem zwolenniczką robienia tego, co najlepiej mi wychodzi. Dlatego też napisałam, że Kowbojom najlepiej wychodzi kowbojenie. Odniosłam się też do naszych doświadczeń z przed 1989 r.; i nie bez znaczenia są tu doświadczenia i przyzwyczajenia Pana Pokoja z tamtych lat. Pogróżek się nie boję, nie czuję się anonimowa - wystarczy zapytanie policji do mojego "prowajdera" i ustalenie adresu komputera to już betka. Podpowiem więcej, rozumiem, że Pan, Panie "Józefie" reprezentuje partię rządzącą. Żaden problem "poprosić" Właściciela mojej platformy o namiar. Kłaniam się :-)
~paradise 26-08-2009 10:07
Słyszałem, że konie w tym westernowym miasteczku są zaniedbane. Czy to prawda?
~riposta 26-08-2009 14:31
Obywatel Pokój trzyma 10 srok za ogon i wszystkie są niedopieszczone. Jak to u chłopa bywa.
dolnoślązak 26-08-2009 21:05
DOLNOŚLĄZAK. Jerzy Pokój to kolejny "pozytywnie zakręcony", który swoją działalność zlokalizował po za Karpaczem. Jego upodobania polityczne są mi obojętne. Nietuzinkowa postać w Kotlinie Jeleniogórskiej. Swoją działalnością gospodarczą nie zrujnował naszego regionu. Natomiast na niwie pozagospodarczej nie doprowadził do jakichkolwiek zniszczeń. Myślę, że warto tego faceta pozyskać dla ratowania zagrożonej wschodniej części naszego kociołka. Karpniki i okolice czekają na wsparcie Panie Jurku - Przewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego. Wesprzyj Starostę.
~olo001 27-08-2009 8:43
PAN POKÓJ NA PREZYDENTA albo najpierw na premiera. Miał być premier z Krakowa ale go Niemcy pobili to może być też premier ze Ścięgien
~Ciekawe... 27-08-2009 10:38
Panie Dolnoślązaku! Pisze Pan "nie zrujnował naszego regionu, nie doprowadził do jakichkolwiek zniszczeń". To zbyt małe "zasługi". Może warto sprawdzić, dlaczego w Karpaczu przegrywał wybory do rady, czym się naraził mieszkańcom?
~olo 27-08-2009 12:19
Pokój niech zawsze będzie z Wami ......
~Zmiana dat i godzin!!! 27-08-2009 13:11
Olo, co kombinujesz? Po co kręcisz?
~olo 27-08-2009 20:08
Olo, co kombinujesz? Po co kręcisz? ???????????????????????
~normalny 28-08-2009 23:16
znam Jurka P. od dawna, kiedy jeszcze polityka nie byla mu w glowie. Z przyjemnoscia patrzalem na jego skuteczne dzialanie, w niektorych go wspieralem. I czy to źle, że czlowiek, który potrafi uczciwie pracujac rozwijać swoje przedwsięwzięcia, wdrapal sie tak wysoko w samorządowej hiererchii? Osobiście uważam, że jest dobrze, kiedy do zarządzania krajem, czy tylko regionem, biorą się ludzie sukcesu, ludzie, którzy udowodnili swoim dzialaniem, że przede wszystkim potrafią zarządzać swoim wlasnym życiem. A nie jacyś nieudacznicy...
teessi 29-08-2009 9:02
Do |~normalny|: wymień zasługi pana Pokoja dla Jeleniej Góry. Posiadanie własnej firmy to nie zasługa, wielu je posiada. Wszyscy posługują się ogólnikami, a nikt nic konkretnego nie napisze. Co spowodował dobrego dla naszego miasta? Jeśli wiesz coś o tym, to po prostu NAPISZ. Masz okazję uczynić coś dobrego dla tego człowieka. Ludzie chętnie czytają wypowiedzi innych internautów.
~? 29-08-2009 10:50
Uczciwie?
~migacz 20-09-2009 8:06
Ło,matko ! Ten pan Markoni to jakiś nie stąd,chyba... Co za polszczyzna!Jakiś importowany?
~? 12-10-2009 21:13
Moze Pokoj napisal by cos jak byl naczelnikiem GOPR-u .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Droga po remoncie

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rok niespełnionych obietnic

P. Miedziński: Potrzebny efekt świeżości

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
831
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%