MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Jerzy Lenard o pierwszych tygodniach pracy

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 4 października 2009, 2:40
Autor: komor
komor
Fot. komor
W cyklu Dialogi Jelonki zapraszamy Państwa do obejrzenia kolejnego wywiadu. W studio Jelonka.tv Wiktor Marconi rozmawia z zastępcą prezydenta Jeleniej Góry, Jerzym Lenardem o kolejnych inwestycjach, powodach opóźnień przy rozbudowie skrzyżowania obok Castoramy. Również o niezrozumiałym uporze Tesco i lepszych umowach inwestycyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał na lawecie

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~ 4-10-2009 9:40
Panu Redaktorowi proponuję dokładnie zapoznać się z kompetencjami przypisanymi przez prawo zastępcom Prezydenta, Burmistrza, Wójta! Od 2002 roku po nowelizacji ustawy samorządowej nie ma już "wiceprezydentów", "wiceburmistrzów",... Prezydent Miasta, czy Burmistrz są wybierani w wyborach bezpośrednich, a nie przez Radę Miejską i ten wybrany powołuje swoich zastępców o ograniczonych w stosunku do poprzednich zapisów prawa kompetencjach! W poprzednich latach "wice" wybierała też Rada i od tej Rady byli oni głównie zależni (Radni wybierali też członków Zarządu!)i! Teraz głównym zarządzającym miasta jest Prezydent Miasta który w swoich rękach ma wszystkie uprawnienia poprzednich Zarządów Miast! Np. pytanie do zastepcy Prezydenta czy już ukarał jakichś pracowników jest niewłaściwe, bo nie ma On takich uprawnień! Pracodawcą jest Prezydent i to on może ukarać pracownika jeżeli da ku temu powody (zgodnie z zapisami prawa). Nie może Prezydent karać np. pracownika za to, że postepuje ściśle z zapisami Prawa, a które to prawo wymaga różnych przewlekających sprawę postępowań. Nowe Wydziały powołuje Prezydent i tylko od Jego woli i decyzji zależy czy będzie to szybko, czy nie!
~jędrek 4-10-2009 11:31
A co to, jeszcze nikt nie skomentował osiągnięć nowego wice. Moze i słusznie, bo i co tu komentować.
~jasnowidz 2 4-10-2009 13:54
Wydział Inwestycji Zamówień Publicznych nie powstał dlatego, że tych inwestycji w naszym Mieście tyle się pojawia, tylko na skutek totalnej awantury na jednym z ostatnich posiedzeń Komisji Rozwoju, gdy okazało się, że nikt ze służb Prezydenta- żaden z wydziałów - nie monitoruje przebiegu inwestycji polegającej na przebudowie skrzyżowania Grunwadzka-Jana Pawła przez Castoramę. Na miejscu Castoramy, przy takich zapisach w akcie notarialnym, o którym mówi pan Lenard, nie kiwnąłbym palcem, tylko zapłacił Miastu zapisaną tam karę, a Prezydent niech się martwi, jak rozwiązać ten problem i pokrywa ze swojej kieszeni dodatkowe koszty, jeśli nie umiał zabezpieczyć odpowiednimi zapisami interesu Miasta. Już współczuję tym wszystkim, którzy będą musieli przejeżdżać przez to skrzyżowanie w grudniu, kiedy to Castorama otworzy swoje podwoje, a skrzyżowanienie nie będzie przebudowane. Bo nie będzie! Dla dociekliwych: planowanych jest jeszcze kilka dużych inwestycji w rejonie tego skrzyżowania. Jakich? Niedaleka przyszłość pokaże.
~jędrek 4-10-2009 15:03
Jak to, jakich inwestycji. W miejsce obecnego dworca PKS i pawilonu KOMFORT , planuje się lokalizację kolejnej GALERII HANDLOWEJ. Azgadnijcie z jakiej ulicy planowany jest dojazd do tej galerii.
~Zdziwiony. 4-10-2009 19:59
W udzielonym wywiadzie pan Lenard informuję , że nie ma on żadnych problemów z podległymi mu służbami. W takim razie nasuwa się pytanie dlaczego tak dużo jest interesantów i czeka się w długiej kolejce ,aby być przyjętym przez pana v-ce Prezydenta ?
~Już wiedzący 5-10-2009 7:12
Niektórzy mieszkańcy tego miasta, tacy jak ja zrezygnowali z wizyt u któregokolwiek przezydencika. Szkoda czasu i zdrowia. Dzisiaj wszystko załatwia się tylko i wyłącznie w sądach. Na przykład skarga na działanie urzędnika posuwa problem do przodu szybko i skutecznie mimo opłaty za Sąd Administracyjny 100 zł to i tak mniej niż zdzieranie kół samochodu do wielokrotnych spotkań z urzędnikami. Taki mamy kierunek wybrany przez górę czyli styl angielsko- amerykański w załatwianiu spraw. Petencie musisz sądowi dostarczyć niezbitych dowodów swojej racji, wówczas wygrywasz.
jgajewski 5-10-2009 9:58
Szanowni Państwo ! Byłem /jako mieszkaniec tego miasta/, na posiedzeniu tej Komisji, o której wspomina jasnowidz 2 . Pisałem juz wczesniej, iż na kompetentne i profesjonalne argumenty przedstawiciela castoramy, tylko Pan mec. Słomski /prawnik Urzedu/, umiał cokolwiek powiedzieć !!! Wszyscy - powtarzam wszyscy uczestnicy, nie mieli zielonego pojęcia o co chodzi !!! Nie dziwcie sie zatem, że Castorama nie przebuduje skrzyżowania ! Oni są profesjonalistami, tak w negocjacjach, jak i wykonastwie robót. Krótko mówiąc, nasi WŁADCY zostali /delikatnie mówiac/, wykolegowani !!!!
~Szary 5-10-2009 14:49
Drogi panie Lenard. Kilka uwag. W polskim języku, w wypowiedziach ustnych nie mówi się "ę" gdy występuje na końcu wyrazu. Mówi się krótko: "e". Trochę nie uchodzi to powadze pańskiego stanowiska. Pozostałe uwagi, co do stylu, darujmy sobie. Słuchając tego, co pan opowiadał chciałem zapytać na ile jest pan samodzielny w swoich decyzjach? Czy nad pańską działalnością nie wisi groźny cień byłego wiceprezydenta Łużniaka? Czy konsultuje pan swoje posunięcia z Łużniakiem?
~MAX 5-10-2009 19:34
Mnie zastanawia coś innego : dlaczego dzisiaj na ul. Sudeckiej w godzinach szczytu komunikacjnego maluje się pasy na jezdni, dlaczego miasto jest takie brudne i zaśmiecone, dlaczego nie obcina się gałęzi z drzew i krzaków, które zasłaniają widoczność i powodują zagrożenie, dlaczego w wielu miejscach znaki drogowe są źle ustawione, dlaczego nie wycina się stojących suchych drzew i krzewów, oraz nie usunięto jeszcze wszystkiego co powaliła lipcowa wichura tyle i aż tyle - nie wiem kto za to odpowiada, ale pewnie Pan Prezydent
~Co pan na to? 6-10-2009 8:59
Proponuję panie Lenard, by pan jakoś uczcił dokonania swego poprzednika. Koniecznie należy na środku planowanego ronda koło Castoramy osadzić na solidnym postumencie wysoki na 20 metrów pomnik Łużniaka
~ws 6-10-2009 13:29
Pomnik Lenina zza pianina albo Łużniaka zza pniaka z opisem na tablicy "Jedziesz w dobrym kierunku"
~ 7-10-2009 6:48
"głowy Lenina znad pianina" - jeśli już. Swoją drogą, ciekawe, kto był autorem hasła z tym "dobrym kierunkiem".
~jędrek 7-10-2009 10:51
Rok temu nasze miasto stało nad przepaścią. Od tamtej pory zrobiliśmy WIELKI KROK NAPRZÓD.
Wind 7-10-2009 14:07
do ~Szary: w jakich źródłach mogę znaleźć potwierdzenie zasady nie wypowiadania "ę" na końcu wyrazu?
~ 10-10-2009 0:09
Nie chciałbym tu obrazić Pana Lenarda, jednak po miesiącu pracy rzekome sukcesy są tylko wizjami w/w realizowanymi za pieniądze podatników. Znów tworzy się kolejny wydział, nie a...lizując, czy pracujący urzednicy po prostu nie zaniedbali swoich obowiązków. Moim zdaniem vice prezydent powinien zacząć od kontroli podległych mu podmiotów. Bo nic się nie zmienia. To nieprawda, że w ZGL- lach jest lepiej. Bałagan i niekompetencja są tam dalej. Pan Lenard opowiada bajki o rondach we Francji. Wystarczy pojechać do Czech. Truttnov, Harachow.......... Jest tam czysto, tanio , przejżyście. Nasze władze nie potrafią nawet sprzątać. Jelenia Góra brudem i haszczami zarasta. Niestety mamy kolejnego wizjonera we władzach miasta, którego kolesie znaleźli pracę w nowym wydziale, który zapewne kolejny wizjoner w ramach jakiejś reorganizacji zlikwiduje. I tak karuzela się toczy, biznesmeni z zewnątrz robią władze w balona, a my g. z tego mamy. Tylko pensje pseudo fachowców mają się dobrze. No i rodzinka wzajemnej adoracji, do której nikt z zewnątrz bez rekomendacji się nie przebije.Pozdrawiam: EBEE
Cień 10-10-2009 12:42
W ratuszu, to wszyscy są nieudacznikami!
teessi 10-10-2009 13:33
Przejrzyste chaszcze bałaganu i niekompetencji...;-) Pozdrawiam Pana EBEE.:-)
ebee 17-11-2009 12:20
Bardzo dziękuję TESSI za pozdrowienia: To miłe ! EBEE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Trwa budowa punktu widokowego

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2138
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%