MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Jelonki u wód” na wielkim ekranie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 5 października 2009, 8:37
Aktualizacja: Czwartek, 8 października 2009, 7:56
Autor: TEJO
Fot. Ania
Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Dziennikarze na scenie”. Tym razem będzie można obejrzeć filmową impresję z letnich warsztatów teatralnych, których gospodarzem był ZTA

Teatrzyk Jelonka Górskiego po raz drugi zebrał się podczas wakacji, aby w ramach warsztatów „Lato w teatrze” w Zdrojowym Teatrze Animacji przygotować i wystawić premierę: „Chlapanie, pluskanie, Cieplic odwiedzanie”. Ta sztuka przeszła już do historii, ale nie do końca.

Wydarzenie stało się pretekstem dla Konrada Przezdzięka, który towarzyszył z kamerą młodym adeptom sceny oraz artystom – ich opiekunom. Owocem tego współuczestnictwa w kreacji wydarzenia jest film dokumentalny „Jelonki u wód”. Autor utrwalił dzieło dzieci oraz ich dorosłych Mistrzów na taśmie filmowej.

Obraz ilustruje obcowanie dziewcząt i chłopców z teatrem, rodzące się przyjaźnie, powstającą fascynację sztuką sceniczną – w końcu: emocje, tremę i radość z sukcesu, smutek i nostalgię pożegnania po dwóch tygodniach wspólnych zajęć.

Film będzie można obejrzeć w Zdrojowym Teatrze Animacji w ramach cyklu „Dziennikarze na scenie”, 7 października o godz. 18. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Najczęstsze problemy pożyczkobiorców – jak sobie z nimi radzić?

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Nastrojowo w „Muflonie”

Komentarze (1) Dodaj komentarz

teessi 7-10-2009 22:25
Ciekawe, czy będzie powtórka. Trudno było się rozdwoić, a nawet roztroić w dzisiejszym dniu. Były jak rzadko, aż trzy ważne imprezy. I film i spotkania teatralne, i wernisaż - o tej samej godzinie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak skutecznie walczyć ze smogiem  

Jubileusz Dni Lajtowych

Dla obrońcy ojczyzny

Barbórkowa feta

To grozi tragedią  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
582
Tak
21%
Nie
69%
Nie wiem
9%