MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Jelonki u wód” na wielkim ekranie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 5 października 2009, 8:37
Aktualizacja: Czwartek, 8 października 2009, 7:56
Autor: TEJO
Fot. Ania
Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Dziennikarze na scenie”. Tym razem będzie można obejrzeć filmową impresję z letnich warsztatów teatralnych, których gospodarzem był ZTA

Teatrzyk Jelonka Górskiego po raz drugi zebrał się podczas wakacji, aby w ramach warsztatów „Lato w teatrze” w Zdrojowym Teatrze Animacji przygotować i wystawić premierę: „Chlapanie, pluskanie, Cieplic odwiedzanie”. Ta sztuka przeszła już do historii, ale nie do końca.

Wydarzenie stało się pretekstem dla Konrada Przezdzięka, który towarzyszył z kamerą młodym adeptom sceny oraz artystom – ich opiekunom. Owocem tego współuczestnictwa w kreacji wydarzenia jest film dokumentalny „Jelonki u wód”. Autor utrwalił dzieło dzieci oraz ich dorosłych Mistrzów na taśmie filmowej.

Obraz ilustruje obcowanie dziewcząt i chłopców z teatrem, rodzące się przyjaźnie, powstającą fascynację sztuką sceniczną – w końcu: emocje, tremę i radość z sukcesu, smutek i nostalgię pożegnania po dwóch tygodniach wspólnych zajęć.

Film będzie można obejrzeć w Zdrojowym Teatrze Animacji w ramach cyklu „Dziennikarze na scenie”, 7 października o godz. 18. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tracimy nie tylko na wizerunku...  

Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty

Remont bez zakłóceń

Komentarze (1) Dodaj komentarz

teessi 7-10-2009 22:25
Ciekawe, czy będzie powtórka. Trudno było się rozdwoić, a nawet roztroić w dzisiejszym dniu. Były jak rzadko, aż trzy ważne imprezy. I film i spotkania teatralne, i wernisaż - o tej samej godzinie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O samorządności

Protest oświaty

Wsparcie strajkujących

Wpadka z 1,5 tony suszu tytoniowego

Uliczny taniec... do Tancbudy

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
64
Tak
78%
Nie
20%
Nie wiem
2%