MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Jelonka od poniedziałku w kioskach

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 27 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 27 maja 2007, 18:58
Autor: RED
Fot. Jelonka.com
W najnowszym wydaniu Tygodnika Jelonka (nr 33) przeczytasz:

<b>Skandal brukowany</b>
Miejski Zarząd Dróg i Mostów chwali się ogólnopolskim wyróżnieniem za wzorową organizację prac remontowych, a kierowcy na dziurach w jeleniogórskich zaniedbanych jezdniach urywają koła!

<b>Ćpanie na całego</b>
Potężną plantację konopi indyjskiej ujawniono w ubiegłym tygodniu w jednej z jeleniogórskich willi. To tylko wierzchołek góry lodowej w produkcji i dystrybucji środków odurzających.

<b>Służba nie drużba</b>
Kiedyś o pracę w Straży Miejskiej zabiegały dziesiątki młodych mężczyzn. Teraz jest jest problem z obsadą wolnych etatów.

<b>Nie daj się nabrać</b>
Sezon wakacyjnych wojaży już się zaczął. Uważaj na nieuczciwe biura podróży!

<b>Misja z biegunką</b>
Dziewięciu żołnierzy zawodowych przygotowujących się do misji w Afganistanie trafiło w czwartek do jeleniogórskiego szpitala z objawami zatrucia pokarmowego.

<b>Zabrakło szacunku</b>
Dlaczego radni Prawa i Sprawiedliwości chcieli opóźnić nadanie nazw ulic na terenie byłej szkoły radiotechnicznej?

<b>Zawsze widoczni</b>
Setki młodych mieszkańców miasta i powiatu weszły w piątek na górę Chojnik w Sobieszowie, aby zakończyć w ten sposób akcję &#8222;Bądź widoczny&#8221;. Dzięki takim działaniom dzieci są mniej narażone na ryzyko wypadków na drogach.

<b>Teraz Jelenia Góra</b>
Wygraliśmy z Gdynią, Koszalinem i Katowicami. Jelenia Góra znalazła się w dziewiątce laureatów XVII Edycji Konkursu &#8220;Teraz Polska&#8221;.

<b>(Nie)znośna moc przemiany</b>
O tym, jak niemiecki Hirschberg stawał się polską Jelenią Górą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Dla turystów

Polsko–czeski Poranek Rodzinny w niedzielę

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Danwil 27-05-2007 20:10
W sprawie "wymierającej" straży miejskiej. Proponuje by za przykładem niektórych wysoko postawionych strażników z Zabobrza, posostali porozkładali sobie stragany, najlepiej ze styropianu. Może zobaczą co to znaczy żyć z własnej pracy, i być niepewnym jutra.
~"Teraz Polska" dla folwarku Obrębalskiego 27-05-2007 22:16
Jelenia Góra została laureatem 1 edycji Konkursu "Teraz Polska" w kategorii Gmin Miejskich. Prócz naszego miasta wyróżniono jeszcze osiem gmin o różnej wielkości. Prezydent M. Obrębalski odebrał statuetkę Godła Promocyjnego "Teraz Polska" podczas gali w Teatrze Wielkim w Warszawie. Retransmisję Koncertu Galowego można było obejrzeć we wtorek (22.05) w TVP1 o godzinie 22.00. W roli prezentera wystąpił nasz „ziomek” Tomasz Kammel. Dzień wcześniej, w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów gratulacyjnych przedstawicielom laureatów przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Celem tej edycji Konkursu było wyłonienie oraz wyróżnienie Godłem „Teraz Polska" najlepszych, pod względem gospodarności oraz atrakcyjności dla mieszkańców i przedsiębiorców, gmin w Polsce z podziałem na kryteria administracyjne i wielkościowe. W trakcie ocen Komisja Ekspertów szczególną uwagę zwracała ponoć na zagadnienia: polityki inwestycyjnej gminy, dostępność do infrastruktury technicznej, sposoby realizacji polityki społecznej, organizację i formę zarządzania Urzędu, oraz zakres działań Urzędu związanych z promocją gminy. Złośliwi mówią, że jedynym warunkiem nominacji było wniesienie opłaty rejestracyjnej w kwocie 500 zł oraz uiszczenie opłaty weryfikacyjnej, która dla Jeleniej Góry wynosiła 5000 PLN. Dodają przy tym, że jest to wyróżnienie fikcyjne, symboliczne, a koszty pośrednie są znacznie wyższe. Inni komentują, iż jest to sukces mieszkańców, albo poprzedniego prezydenta Józefa Kusiaka, po którym śmietankę spija tylko dr Obrębalski. Patriotyzm lokalny nakazywałby mi powściągliwość w krytyce tego przypadku, ale Bóg jeden wie jak wyglądał wniosek złożony do kapituły konkursu. Rzeczywistość Jeleniej Góry jest bowiem taka, że gospodarność oraz atrakcyjność dla mieszkańców i przedsiębiorców jest tragiczna. Inwestycje najlepiej widać na rozgrzebanych od pół roku drogach miejskich (nota bene któryś raz z kolei ze względu na niedomagania infrastruktury technicznej), politykę społeczną realizuje się również sposobem sobie tylko znanym (nie mającym nic wspólnego z terminami kpa), organizacja i forma zarządzania Urzędu jest także wiecznie w powijakach, a zakres działań Urzędu związanych z promocją gminy najlepiej mogą podziwiać turyści i kibice sportowi wchodzący na Stadion Miejski od ul. Złotniczej. Mieszkańcy odrapanej kamienicy, zaułek W. Pola/Złotnicza, planują zgodnie z przysługującym Laureatom Konkursu uprawnieniem powiesić flagę z napisem „Teraz Polska” na ścianie budynku od strony podwórza po prawej stronie stadionu. Wizytówka będzie ciekawa, godna naśladowania... Gn
~pietruszka 28-05-2007 8:14
rzeczywistość jest jeszcze smutniejsza
~ap 28-05-2007 8:19
Co to za kapituła? Wielu z tych, którzy otrzymali kiedyś statuetkę "TP" dziś siedzi już w więzieniach...
~ do "Teraz Polska" dla folwarku Obrębalskiego 28-05-2007 9:10
No i właśnie dlatego między innymi uważam,że planowana obwodnica, w tym kształcie, jest kolejnym przykładem takiej właśnie polityki,o jakiej piszesz. Obwodnica jest niezbędna,ale na Boga,kogoś poniosła fantazja! To projekt dla bogatego miasta, sprawnych władz samorządowych i sprawdzonych fachowców –budowlańców.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świętowali złote gody

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Identyfikacja wizualna

Radni Koalicji Obywatelskiej zdecydowali – chcą połączyć muzea

Nowa trasa przyrodnicza

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
817
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%