MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Jelonka na papierze po raz 23.

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 18 marca 2007, 0:00
Autor: Jelonka.com
Fot. Jelonka.com
W najnowszym wydaniu Tygodnika Jelonka przeczytasz:

<b>Mieszkania na bombie</b>
- Tu jest jakby ktoś położył zapalnik. Nie wiemy tylko, kiedy wybuchnie - mówią lokatorzy jednej z kamienic przy ulicy Wincentego Pola. Pochodzący sprzed przeszło 100 lat dom ledwie się trzyma. W podobnej sytuacji są setki, jeśli nie tysiące mieszkańców miasta.

<b>Wyjść z sideł szatana</b>
Tajemnicze bractwa oraz grupy wyznaniowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Jak rozpoznać, czy nie wpadamy w sidła sekty? Jak przed nimi chronić nasze dzieci?

<b>Cięcie na torach</b>
PKP znowu odchudza rozkład jazdy pociągów. Od dziś nie dojedziemy ze stolicy Karkonoszy do Szklarskiej Poręby. Jakie jeszcze połączenia zniknęły w rozkładu?

<b>Jelfa ma pecha</b>
Wstrzymano obrót serią preparatu produkowanego przez jeleniogórskie przedsiębiorstwo farmaceutyczne. Tym razem chodzi o corhydron 100.

<b>Jazda coraz droższa</b>
Rekordowe ceny benzyny w naszym regionie. Za litr etyliny 95 trzeba zapłacić ponad 4 złote. Sprawdź, jakie są przewidywania analityków.

<b>Nie odpuszczamy</b>
O planach Lotnika Jeżów na ten sezon piłkarski rozmawiamy z trenerem Markiem Herzbergiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknęli przedszkole z powodu koronawirusa

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Szef gangu zatrzymany

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~malkontent 18-03-2007 20:26
dorotko serdecznie współczuję takich warunków lokalowych !! a wydawałoby się że to stabilna i mocna kamienica.kamienica mieści się naprzeciw tunelu
~onek 18-03-2007 21:54
Pociągi do Szklarskiej Poreby beda jezdzic dalej ,likwidowane sa tylko połaczenia regionajne tj. Jelenia Góra-Szkl.Por.Grn. , nadal bedzie kursował pociąg osobowy ,,Kamieńczyk,, który kursuje codziennie z Poznania do Szkl.P. , odjazd z JG 12,36,a ze Szkl.P.G. do Poznania 14,35(polecam ten pociag ,jest komfortowy,od Wrocławia zatrzymuje sie tylko na stacjach jak pospieszny) oraz w okresie przerwy Wielkanocnej,w długi weekend majowy oraz przez całe wakacje kursowac beda składy pospieszne ,,Karkonosze,, z Warszawy ,,Wiking,,ze Szczecina oraz Gdynia. Wielka szkoda ze likwiduja połaczenia regionalne JG-Szkl.P. ale nie były zbyt popularne lecz sa potrzebne.!!!
~obserwator 19-03-2007 14:57
Uważam, że artykuł absolutnie nie oddaje sedna sprawy, wynika z niego że budynki są stare, nie ma pieniędzy na remont i dlatego się rozsypują, innymi słowami "drzewo się spaliło bo było drewniane". Kamienica przy ul W.Pola 3 była rzeczywiście mocna i stabilna. W tym akurat konkretnym przypadku, winą tego, że budynek pęka nie jest to że jest stary tylko to, że nowy lokator z parteru postanowił wyburzyć ścianę nośną w celu zrobienia sobie salonu. Intersujące jest, kto wydał zezwolenie na wyburzenie ściany nośnej na parterze w pięcio-kondygnacyjnym budynku, czyżby miała tutaj miejsce samowola budowalana?? Pytanie gdzie jest nadzór budowlany??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Próba przemytu narkotyków do aresztu w Jeleniej Górze

Dobra męska moda wcale nie musi być droga

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Wiadukty prawie gotowe

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
871
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%