MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jelonka.com wśród Ambasadorów Ludzi Otwartych Serc

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 grudnia 2014, 9:59
Aktualizacja: Niedziela, 7 grudnia 2014, 8:06
Autor: Angela
Fot. Angela
Podczas wczorajszej (4.12) IV Karkonoskiej Biesiady Integracyjnej "Spotkajmy się mimo wszystko" redakcja Jelonki.com otrzymała statuetkę i tytuł Ambasadora Ludzi Otwartych Serc. Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w tym roku przyznał sześć takich nagród za „szczególną troskę i zaangażowanie na rzecz osób z niepełnosprawnością”. – Kto dziękuje, ten dwa razy prosi – mówił Stanisław Szubert, prezes KSON–u, który dziękując za dotychczasowe działania – prosił o więcej.

W tym roku statuetki z tytułem oraz wyjątkowym dzwonkiem odebrali: ks. Marian Matula czyli Ksiądz Kubek, w imieniu Rotary Club - Jelenia Góra nagrodę odebrał prezydent Wiktor Marconi, w imieniu Rotary Club - Karpacz Karkonosze - prezydent Artur Muckus, w imieniu Rotary Club - Jelenia Góra – Cieplice – prezydent Wojciech Jurdyga, a w imieniu Telewizji Dami – prezes Krzysztof Błażejczyk. Dla redakcji Jelonki.com nagrodę odebrali: red. naczelna Bożena Bryl – Chrząszcz oraz wydawcy: Marek Tkacz i Wiktor Marconi.

- Jesteśmy zaszczycenie tym tytułem, bo jest on dla nas nie tylko wyjątkowym wyróżnieniem, ale również zobowiązaniem do kontynuowania działalności na rzecz osób niepełnosprawnych – mówił Marek Tkacz. – Mogę zapewnić, że nadal będziemy wspierać Państwa działania i pomagać, jak potrafimy najlepiej – dodał.

Było to już drugie rozdanie tytułów Ambasadora Ludzi Otwartych Serc przez KSON. W minionym roku otrzymali je: Jerzy Owsiak oraz Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Bartosz Kamuda i Kazimierz Klimek.

Tegoroczną uroczystość rozdania nagród poprowadził Paweł Gluza, sekretarz Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, a laudacje dla nagrodzonych odczytał aktor: Jarosław Góral.

W części artystycznej uroczystości dla uczestników zagrali: Mikolaj Bakhur z Ukrainy, który m.in. dzięki pomocy KSON-u pozostał w Jeleniej Górze i rozpoczął tutaj studia.

- Dziękuję za okazane mi serce i pomoc – mówił Mikolaj tuż przed występem. Drugim artystą, który zaprezentował się na scenie był Piotr Barszczewski - gitarzysta, DJ i animator zabaw Karkonoskiej Biesiady Integracyjnej.

Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych osób niepełnosprawnych współpracujących z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych, a także radnych.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

O jeleniogórskim rynku

Zauważyłeś zieloną wodę? – DZWOŃ

Wielka Paka dla Dzieciaka po raz 11!

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~klaudio 5-12-2014 15:26
A czemu to na zdjęciach nie uwieczniono nowo wybranych władz, czyli Prezydenta Zawiłę, albo kogoś z Ratusza. A poza tym brawa.
~JG24 5-12-2014 17:34
Zdjęcie nr 97.Czyż nie ładnie wyglądają nasi wolontariusze?
~uczestniczka 5-12-2014 18:37
Bardzo pieknie odczytał laudację pan Jarosław Góral z Jagniątkowa - tu również należą się słowa pochwały. Pan Góral jest bardzo zdolnym aktorem, o czym zresztą wszyscy zainteresowani doskonale wiedzą.
~topaz 5-12-2014 19:14
zgadza się, pan Góral to bardzo zdolny aktor. Szkoda, że takich nie zatrudniają w teatrze Norwida, no ale tam rzadzą znajomości i układziki.
~ 5-12-2014 20:16
Makaroniarz przed talerzem pełnym makaronu - bezcenny widok!
~zorientowany 5-12-2014 21:47
Pan Góral to klasa sama w sobie. Niestety takich nie lubią w teatrze Norwida. Mierni ale wierni - to naczelna zasada, jaka przyświeca tam w zatrudnianiu. Mało inteligentni nie lubią krytyki mądrzejszych od siebie, co także widać na forach.
~Niezorientowany 5-12-2014 22:38
Góral to przeszłość, i to niezbyt chlubna, i tam zostanie... On już pisze sam o sobie, to smutne, współczuję... Zamilczmy nad tą trumną... Amen
~ha,ha 5-12-2014 22:43
... w sumie sami przegrani: Marconi, Sarzyński, Góral itd. itp.
~Matylda 5-12-2014 23:54
Odezwał się znany hejterek z teatru Norwida. Tak czekałam, kiedy da głos. Jeszcze pisze pod kilkoma nickami, ale ten sam adres IP go zdradza. Zazdrościsz panu Góralowi? Jakim trzeba być żałosnym człowieczkiem, żeby w taki sposób opluwać człowieka. Nawet nie masz odwagi żeby nie tylko się przedstawiać, ale nawet pisać pod jednym nickiem. Widać prawdą jest to, co pisze wiele osób, że teatr Norwida do dno.
~ha,ha,ha 6-12-2014 0:04
Przegrany to jest obecny dyrektor Norwida - Jędrzejas.
~gluś 6-12-2014 11:11
jeśli środki na tę biesiadę kolejny raz pochodziły nie jedynie ze środków własnych KSON a w dużej mierze ze środków publicznych np. budżetu miasta, to szkoda że nie doszło do faktycznej integracji oraz święta całego środowiska osób z niepełnosprawnością, oglądając zdjęcia z przykrością stwierdzam, że kolejny raz nie znalazło się miejsce dla tych którzy wymyśli ideę oraz doprowadzili do powstania KSON
~jjj 7-12-2014 1:41
i ta cenzura, żałosne...
~kson 7-12-2014 17:44
Nie potrzebnie ,glusiu, ukrywasz sie za nickiem.Zidentyfikowano Twoje IP wcześniej.Ale tym razem masz rację.Imprezy dofinansowane ze środków publicznych winny być dostępne dla wszystkich lub reprezentantów pozarządowych organizacji. To nasz dobry zwyczaj zapraszania innych środowisk na wydarzenia powinien stać się praktyką wszystkich.Szkoda oczywiście, że na nasze zaproszenia nie reagują liderzy organizacji historycznie tworzących przed 14 laty Sejmik.
~kson 7-12-2014 17:57
ciąg dalszy do ,glusia,Ale cieszy nas, że współpracujemy na bieżąco z kołami emerytów, rencistów i inwalidów, członkami z PZN i TWK, z niesłyszącymi z PZG, a w ogóle jesteśmy otwarci na wszystkich. Może przyjdzie czas i na liderów. A na naszym Dniu Wolontariusza było 8 organizacji nie zrzeszonych w KSON i nie mogło być więcej z uwagi na pojemność sali. Bez względu na intencje, pozdrawiamy i na tak zadawane pytania będziemy odpowiadali

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

TPD ze św. Mikołajem w kinie LOT

Zakończenie XLIX Rajdu na Raty 2019

Chcą powtórki wyborów!

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Dzieją się cuda

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
718
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
8%