MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Jelonka.com – Mikołajem! Za uśmiech najmłodszych

Wiadomości: JELENIA GÓRA REGION
Wtorek, 7 grudnia 2010, 7:43
Aktualizacja: Środa, 8 grudnia 2010, 8:11
Autor: Angela
Fot. Angela
Przez dwadzieścia dni zbieraliśmy zabawki, słodycze, przybory szkolne i inne rzeczy dla dzieci. W minioną niedzielę to, co udało nam się zebrać dzięki wielu ludziom dobrej woli, przekazaliśmy wychowankom z Domu Dziecka w Kaczorowie. Uśmiech, jaki zobaczyliśmy u dziewczynek i chłopców, był potwierdzeniem, że było warto!

Akcję „Jelonka dzieciom” rozpoczęliśmy w tym roku od Mikołajek, ale na tym nie skończymy. Wszystkie zebrane prezenty były przynoszone do nas przez czytelników, osoby prywatne i stowarzyszenia, a nawet spółkę. Finał tych działań przekonał nas o tym, że w Jeleniej Górze jest wielu wspaniałych ludzi, którzy chcą i potrafią się dzielić.

Do końca akcji naszą niespodziankę trzymaliśmy w tajemnicy nie zdradzając, do jakiej placówki trafią upominki. Chcieliśmy by było to miłe zaskoczenie. Wybraliśmy Dom Dziecka w Kaczorowie ponieważ tam pomoc dociera znacznie rzadziej.

Zebraliśmy słodycze, przybory do szkoły oraz zabawki pluszaki. I to wystarczyło, by obdarowane dzieci rozbłysnęły uśmiechem. W rolę Świętego Mikołaja, który rozdał dzieciom upominki, wcielił się Ryszard Kiełek, wolontariusz i Kawaler Orderu Uśmiechu.

Na skromną ceremonię przekazania prezentów pojechała też zaangażowana w akcję cała sercem czwórka przedstawicieli Zespołu Szkół Przyrodniczo- Żywieniowych z Sobieszowa: Karolina Jankowska – pedagog szkoły, dwie uczennice: Weronika Kowalska i Justyna Sadło oraz szkolny kierowca.

Po rozdaniu paczek Mikołaj przeczytał dzieciom „Balladę o Kocie Psocie”, a z dziećmi „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Nie zabrakło też wspólnej „ciuchci” oraz zabawy w kalambury. Słowa podziękowania za ogromne serce i zaangażowanie się w akcję należą się pani Ani Porębie, Januszowi Wojtasowi i Stowarzyszeniu Sympatyków Sobieszowa, Spółce Kupieckiej Zabobrze na czele z panią Danutą Wójcik i Stanisławem Sudołem, Zespołowi Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych ze wspomnianymi już wolontariuszami.

Nie sposób też nie wspomnieć o Izersko-Karkonoskim Towarzystwie Kolarsko-Narciarskim, Magdzie Florczykowskiej z firmy Box 3, Marcinie Zawile, pracownikach Książnicy Karkonoskiej i Jelonki.com, Państwu Grażynie i Jerzym Kwaśniewskim, 13 Jeleniogórskiej Drużynie Harcerek „Czarna 13” im. Batalionu Parasol z Cieplic na czele z Kasią Patek i Kornelią Budzyńczuk, jeleniogórzance o nicku Ciotkaz i wielu osobach, które przekazały swoje prezenty anonimowo.

Wszystkim z serca i w imieniu dzieci z Kaczorowa składamy gorące podziękowania!

Ogłoszenia

Czytaj również

Maraton zumby w Siedlęcinie

Powstanie plac zabaw

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (9) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 7-12-2010 10:53
~BRAVO ! .. dzieci mają swoją Angelę w Kaczorowie !
~Mieszkaniec 7-12-2010 11:22
Bardzo gratuluję pomysłu i realizacji całej inicjatywy! Takich nam trzeba coraz więcej.
~@@@ 7-12-2010 11:42
GRATULUJĘ POMYSŁU!!! UŚMIECH DZIECKA-BEZCENNY...
~ 7-12-2010 12:01
fajnie, tak trzymać!
~vega 7-12-2010 12:46
Dzięki Bogu, że dzieci nie mają swojej Piipi gdziekolwiek!
diablica 7-12-2010 17:58
uśmiech dzieci jest bezcenny!
~Do ~ 7-12-2010 21:57
Pani Redaktor! Z całego serca dziękuję za Pani serce i oddanie się tej rzeczy całej. Radości w życiu prywatnym i zawodowym. To była naprawdę dobra bezinteresowna robota.
~ptys 7-12-2010 22:02
a gdzie adwentysci? podobno to ludzie o najwiekszej wierze- ale chyba bez serca
~amanda 9-10-2011 15:38
witam ale stare zdjecie . .. hah bardzo za wami tesknie :*

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porządki przy cmentarzu

Z Leszkiem na Śnieżkę

Senator zachęca do głosowania na maszty

Strategia rozwoju

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
974
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%