MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Jelfa: zarząd spotkał się z pracownikami. Co będzie dalej?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 9 marca 2012, 7:48
Aktualizacja: Sobota, 10 marca 2012, 8:12
Autor: Angela
Około sześciuset pracowników jeleniogórskiej Jelfy boi się o swoje miejsca pracy. Ponad sto osób już straciło zatrudnienie, a wiadomo, że na tym się nie skończy.
Fot. Angela
Wczoraj odbyło się spotkanie zarządu jeleniogórskiej Jelfy z pracownikami. Dotyczyło ono toczącego się sporu zbiorowego oraz restrukturyzacji zatrudnienia pracowników. Jakie jest stanowisko zarządu Jelfy?

Jak czytamy w komunikacie prasowym, zarząd Jelfy, w tym Marek Wójcikowski, prezes i Waldemar Olbryś, członek zarządu, podtrzymuje swoje stanowisko, że proponując wzrost wynagrodzenia zasadniczego oraz premii motywacyjnej o 4.3% dla każdego uprawnionego pracownika wypełnia dyspozycję z art. 10 protokołu dodatkowego nr 4 do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.

- Zarząd zaproponował stronie związkowej podział zwiększonego funduszu na wynagrodzenia także według metodologii: dla pracowników zarabiających poniżej 4675 zł – 200 zł (5.5%), a dla pracowników zarabiających powyżej 4675 zł – 174 zł (2,8%). Średnia kwota zaproponowanej podwyżki to 192 zł (wzrost o 4,3%). Propozycja ta również nie znalazła akceptacji organizacji związkowych” – czytamy w komunikacie.

W odniesieniu do wypłaty nagrody za dostępność zarząd Jelfa uznaje ten postulat sporowy za niezasadny, bo zdaniem zarządu, żądanie to nie może być przedmiotem sporu zbiorowego – jest niezgodne z art. 1 ustawy o rozwiazywaniu sporów zbiorowych. Zarząd Jelfy podkreśla, że ewentualna wypłata obejmuje 8 osób z pionu handlowego, a kwestia ta była przedmiotem kontroli Państwowej Inspekcji Pracy i zgodnie z zaleceniami PIP nagroda zostanie wypłacona ww. pracownikom.

Zdaniem zarządu, pracodawca dwukrotnie zwracał się do przedstawicieli związków zawodowych z prośbą o spotkanie w celu rozważenia propozycji zawieszenie układu zborowego, jednakże przedstawiciele związków nie przyjęli zaproszeń na spotkanie i nie wysłuchali propozycji zarządu.
- Należy zaznaczyć, iż zawieszenie układu zbiorowego może odbyć się jedynie w drodze porozumienia z organizacjami związkowymi i bez tegoż porozumienia nie może mieć miejsca. Należy wyraźnie zaznaczyć, że zawieszenie układu zbiorowego nie jest w żaden sposób zbieżne z jego wypowiedzeniem. Propozycja pracodawcy obejmowała m.in.: rozszerzenie uprawnień gwarancyjnych, dodatkowe środki na ZFŚS, korzystne warunki odejścia dla pracowników.

Proponowane zawieszenie (części lub całości układu) miało objąć jedynie rok 2012 r., a jego celem było wyrównanie warunków odejścia wszystkich pracowników i zlikwidowanie nierówności społecznych w zakresie odpraw z tytułu zwolnień. Tak więc samo podjęcie inicjatywy przystąpienia do rozmów nie może być uznane za działania mające na celu naruszenie postanowień układu zbiorowego. Tym samym należy uznać, że prowadzenie sporu zbiorowego w tym zakresie stoi w sprzeczności z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, w szczególności z art. 1 ustawy – przekonuje zarząd Jelfy.

Zarząd tłumaczy również, że restrukturyzacja zatrudnienia w Jelfie prowadzona w związku ze zmianami organizacyjnymi oraz wdrożeniem nowych modeli biznesowych objęła dwa etapy. I etap dotyczył zwolnień 103 osób w strukturze komercyjnej czyli z działów sprzedaży, marketingu i rozwój biznesu. II etap restrukturyzacji zatrudnienia obejmie około 100 osób i będzie dotyczyć głównie administracji, logistyki oraz obszarów produkcyjnych i technicznych.

Proces ten zostanie przeprowadzony w ciągu całego roku – więc nie będzie konieczności przeprowadzenia procedury zwolnień grupowych. Pracodawca ustali indywidualnie z pracownikami warunki odejść, przy czym przewiduje również możliwość tzw. dobrowolnych odejść – czytamy w komunikacie.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Debata o odpadach

40 lat pracy Stanisława Firszta

Komentarze (63) Dodaj komentarz

~ 9-03-2012 8:14
To faktycznie biedaki zarabiajacy ok 5tys podwyzek chca jeszcze,a niech sie zwolnia i znajda lepsza prace skoro malo im.Popracuja za 1500brutto to sie przekonaja buraki!
~anonimus 9-03-2012 8:31
prawda jest taka że w dzisiejszych czasach związki dbaja o siebie swoje stołki i posadki dla rodzin a zwykłych ludzi reprezentują hahahahah pozal sie boze nie wiem jak w jelfie ale związki straciły mysl przewodnia że pomagaja ludziom
~pracownik 9-03-2012 8:41
pracowałem 30 lat e Jelfe, za 1.700 zł, pracowałem bardzo ciężko, niestety musiałem także odejść, odeszłem z podniesioną głowa, ale w zaopatrzeniu pan który jest ciągle w niedyspozycji a,,,,,,,, pracuje , dostaje wolne na leczenie k... i dalej ciągnie, jak długo jeszcze będzie taka niesprawiedliwość, my mamy rodziny, dzieci, które teraz musimy je utrzymać za 1.300 zł i ja nie mogę strajkować i wołać bo i to stracę co mam, czego wy ludzie jeszcze chcecie macie ponad 4.500 i wam mało?, popracujcie za 1.300 zł
~:) 9-03-2012 8:52
Skąd ta zawiść?? Niech zarabiają jak najwięcej. W końcu to jeden z ostatnich zakładów w mieście, który jakoś płaci i dostarcza pieniędzy na rynek dla innych podmiotów w mieście (sklepy, usługi itp). Odrębna sprawa to "związkowcy" (zazwyczaj "pracusie" którzy byli pierwsi do odstrzału) oraz fakt, że jak się Kanadyjczycy wkurzą to zrobią tu paczkowalnię albo magazyn i tyle będzie po Jelfie.
~Zainteresowa 9-03-2012 8:54
Ale pazerny naród a dać im zniżkę o 50 % i wtedy pogadajmy o pracy i podwyżkach ludzie honoru nie macie inni w Jeleniej Górze zarabiają średnio po 1500 zł na rękę (tak ja ja ) i się cieszą że w ogóle jest praca a tu tacy wybrańcy ale tak jest czym mniej robisz to więcej chcesz zarobić. Dla Jelfy podwyżki stanowczo - NIE !!!
~sqandal 9-03-2012 8:57
może na początku odniose się do wypowiedzi tego pana ( ~pracownik ) Pan nie odszedł z Jelfy z podniesioną glową Pan poprostu stchórzył..... a tera o Jelfie , jedyny zakład na terenie Jelonki i co , chca zwalniać ( bo ekonomia ) i dobrze bo co to za zakład co przynosić ma straty ale ..... ano wlasnie takiego zakładu należy bronić i tu pracownicy mają racje tylko gdzie , ratusz > gdzie Pan prez. miasta Oni ( samorządowcy ) powinni być na takim zebranie ale po co/ ano wlasnie mają ciepłe posadki więc olewają NAS a do wyborów jeszcze daleko więc po co mają się przemęczac , przyjdzie czas wyborów wtedy wyjdą i będą nam wszystko zalatwiali ( a po wyborach ) to wiadomo , swięty spokój
~Iza 9-03-2012 9:02
Hehe, polskie piekiełko się odezwało... Jak ktoś zarabia 2x więcej ode mnie, to nie "Panie Boże, daj mi tyle samo, co jemu", tylko "Pani Boże, sprowadź go do mojego żałosnego poziomu". Typowe... niestety. Przy takim narodzie tu nigdy nie będzie lepiej. Sami się sprowadzimy do parteru, żaden diabeł przy tym kotle nie jest potrzebny. Może byście tak zauważyli prosty fakt, że zdaniem tych ludzi ktoś tu nie dotrzymuje umowy i obietnic? Co za różnica, czy obiecał paczkę chrupek, czy Mercedesa? Słowo jest słowem, i tyle, dotrzymuje się albo się jest ostatnią szują. Czy ludzie mają rację, nie wnikam, nie moja broszka - mówię o zasadzie.
~belkot 9-03-2012 9:10
bełkot... dla niektóych tragedia a w praktyce może się okazać, że 100 domów pojawi się na rynku wtórnym w okazyjnej cenie bo przy dochodach 1 osoba 5000 + druga osoba 1500 to rata 2500 można płacić... ale z pustego nie naleje
~raf 9-03-2012 9:18
brawo Iza słusznie zauważyłaś a reszta krzykaczy mogła zatrudnic sie w jelfie czy jeszcze polfie i zarabiali by teraz tez po 4700
~Zdegustowany 9-03-2012 9:46
Widzę że niektórych ludzi już gryzie bo przeczytali że zarobki ponad 4 tyś ale umówmy się Jelfa dobrze płaci ale sprzątaczki 4 tyś tam nie zarabiają są to już lepiej wykwalifikowani ludzie. Po2 Jelfa nie jest już od dawna państwową firmą wiec kolejny powód zdziwienia że ludzi gryzie ile tam się zarabia spokojnie to nie z waszych podatków im płacą. Po3 Każdy jest kowalem swojego losu pewnie ci co piszą ze zarabiają po 1500zł pewnie nie są farmaceutami czy chemikami czy innymi bardziej lub mniej wyspecjalizowanymi zawodami trzeba było się uczyć wtedy i pensja była by wyższa i nie piszcie że w JG nie ma pracy nie ma tutaj niestety taki świat trzeba szukać gdzie indziej są inne miasta kraje.
~Iza 9-03-2012 10:18
Tak w ogóle, to Wy dziękujcie Bogu, że jeszcze ktoś w tym mieście zarabia przyzwoite pieniądze - i oby takich było jak najwięcej... Bo inaczej z...hną z głodu wszyscy usługodawcy i sklepikarze handlujący czymś więcej niż chlebem i margaryną. Ja tam moim klientom szczerze życzę dobrobytu - nie będą oglądać trzy razy każdej złotówki, którą mają zostawić u mnie. :)
~ 9-03-2012 10:44
jelfa ma iść do zamknięcia czy tego chcecie czy nie , zgodnie z kodeksem o nazwie PO - POLSKĘ ODSPRZEDAMY
~Zdegustowany 9-03-2012 11:02
Dla informacji Pana wyżej Jelfe dawną Polfe sprywatyzowano za rządów PIS na wielkim przekręcie wiec przestań wierzyć że jakaś strona jest wybawieniem, wszystkie partie zawsze będą robić dla siebie czy to będzie PIS PO SLD taka prawda.
~ 9-03-2012 11:16
do zdegustowany - mnie tylko chodzi o to że oni czyli PO powinni to przerwać a nie dalej rozwalać nasz kraj - nieładne komentarze mają na celu sprowokować abyśmy sami myśleli i byli świadomi, co w konsekwencji powinno doprowadzić do upadku całego systemu który jest przeciwko zwykłym ludziom ale niestety większość na razie jeszcze poddaje się propagandzie medialnej która jest dostarczana codziennie poprzez TV i radio. Wiesz że ten rząd poparł wojnę która jest w tej chwili na wzgórzach Golan - nic w mediach o tym nie piszą więc ludzie uważają że nic się nie dzieje - spójrz kto doradza prezydentowi i premierowi są to ci sami ludzie z początku lat dziewięćdziesiątych jak nie pogonimy pejsatych to rozwalą cały ten kraj bo nie jest ich.
~pietrek1 9-03-2012 11:22
kolego wyżej, a jakiego Ty jesteś wyznania?? Boo coś mi się wydaje, ze głęboko praktykujący katolik z Ciebie. Moje wnioski wypływają z Twojego niewiarygodnego szacuknu dla ludzi innych narodowosci/wyznań.
~Zdegustowany 9-03-2012 11:27
Zawsze były i będą tzw interesiki w takim razie zapytam cię co dalej jak przerwiemy ? kto ich zastąpi ? Prześledź historie chyba wszyscy już rządzili AWS/SLD/PIS/PO i PSL nie zauważyłem by jakiekolwiek rządy wyróżniały się na tle innych :D
~ 9-03-2012 11:35
żadnego i nie jestem też katolikiem bo ci tez są winni wielu tragedii, znam bardzo wielu porządnych żydów którzy nie lubią żydów syjonistycznych bo ci ubzdurali sobie że są lepsi i mają prawo niszczyć innych więc .. co tu komentować i uwierz że oni też są przeciwni temu co obecnie wyrabiają
~ 9-03-2012 11:38
należy zrobić to co zrobiono w ISLANDII w 2008 roku i będzie po sprawie - ale nie wiem czy w Polsce nie obyło by się bez wojny domowej którą wiemy kto by wywołał i w jakim celu, agenda działa na całym świecie i nie pozwoli tak łatwo wykończyć systemu niewolnictwa niewinnych szarych ludzi
~historia 9-03-2012 11:53
Nniech się koszalek -machalek wytłumaczy kto i za ile sprzedał Jelfę za czasów rządów kaczorów.
~Zdegustowany 9-03-2012 12:16
Jelfe sprzedał polski rząd za czasów rządów Pisu biznesmenom z Litwy za pieniądze które owi biznesmeni dostali od PKO BP pewnie dzięki stawiennictwu kogoś z rządu jako kredyt pod zastaw i co śmieszniejsze Jelfy :D takie są fakty o tym się nie mówi w mediach.
~Baba 9-03-2012 13:05
Jelfa sprzedana 3 lata temu,pamiętam jak pracownicy byli dumni że kupił ich Litwin.Już wtedy łapałam się za głowę ,ze to następny zakład do rozbioru i miałam rację.To pracownicy powinni wykupić zakład i by on funkcjonował dla POLSKI ,a teraz pójdzie na czynniki pierwsze.Szkoda ludzi pracy bo to oni będą cierpieć i ich rodziny.Dziś zastanawiam się gdzie ludzie mieli oczy wybierając ,,PO" teraz widać ile jest korupcji oni żyją w luksusach ,a my ? Brak pracy a i emerytury zabiorą.Czy tego chciała POLSKA.
~zabobrzanin 9-03-2012 14:00
Jelfa to ewidentny przykład pozostałości komunistycznego zakładu pracy. Przywileje, różnego rodzaje dodatki, własna służba zdrowia i na dodatek wysokie (w porównaniu do zarobków w Jeleniej), na poziomie średnim 5-6 tys zł (dane podane przez firmę). A w dodatku przerost zatrudnienia. Podobną sytuację mamy np. na kolei. Ostatnio przeczytałem, że jednym z postulatów związkowców jest dostęp do radiowęzła (sic!), pozostawię to bez komentarza. W tej sytuacji to potwierdzenie, że tak naprawdę w głównej mierze o utratę przede wszystkim swoich przywilei boją się jak zawsze związkowcy. Niestety w dzisiejszych czasach, żeby firma była rentowna w przyszłości, trzeba ponieść jakieś straty, tylko pracownicy Jelfy tego nie rozumieją, oni widzą tylko swój interes.
~BabaNIE musi 9-03-2012 14:00
Być głupia? Po nie sprzedało a PIS.i NIECH MACHAŁEK z tego tłumaczy.
~zabobrzanin 9-03-2012 14:04
cd. Ale cóż z takich przywilei ciężko zrezygnować. Nie mówiąc już o podwyżce min 200 zł. Rozumiem jakby zarobki były na poziomie 2 tys., ale 5-6 tys. to po prostu zwykłe pazerstwo. I oby wygrał Zarząd Jelfy, tego im życzę.
~do zabobrz.. 9-03-2012 14:35
Człowieku! Chory jesteś? Co ci szkodzi, że zarabiają. Już kilka osób pisało tu że dobrze bo to ostanie pieniądze w Jeleniej. Co z ciebie za frustrat ohydny!!! (nie mam nikogo w Jelfie, zarabiam mniej).
~mega 9-03-2012 14:56
myslicie ze wszyscy zarabiaja 4.500zl? zarabiaja ale umyslowi co siedzia w cieplutkim i malo tego jezdza jeszcze samochodami sluzbowymi do pracy i w swoich prywatnych sprawach
~Zdegustowany 9-03-2012 14:57
Hehe ale Jelfa jest jak najbardziej rentowna Litwini za kasę którą generowała wybudowali sobie nową fabrykę u siebie :D Zwolnienia są spowodowane przejęciem przez kanadyjską firmę która ma już zakład farmaceutyczny w Rzeszowie i tam ma główną bazę wiec niepotrzebne działy które już są tam jak np księgowość,logistyka itp sa likwidowane. Ludzie jak ktoś nie ma pojęcia to proszę się nie wypowiadać :D Po2 Ci ludzie od tych dużych pensji płacą dużo większe podatki wiec więcej robią dla kraju niż ci co zarabiają 1500 Po3 masakra czy nikt w tym kraju nie potrafi cieszyć się szczęściem innych ?
~mega 9-03-2012 15:01
Jestem za tym aby dac podwyzke dla pracownikow Jelfy ,ale dla tych co najmniej zarabiaja ,a nie dla biurokratow co zarabiaja 2 razy wiecej od fizycznych
~danka1 9-03-2012 15:10
cicho- macie costa chcieli- zawołajcie swoją solidarność- niech Wam pomoże- w latach 80 i dalej tak była chwalona, chcieli,ście po równo-mamy takie same żołądki- kto to mówił-już nie pamiętacie, nie chcecie pamiętać-komuna wszystko zniszczyła, nie dała normalnie żyć- a co teraz jest??!!
~szkoda gadać 9-03-2012 15:14
Niedługo w Jelonce będą zniektórzy azdrościć wysokości zarobków pań na kasach w hipermarketach.
~kier 9-03-2012 15:44
ja dostaje 6400 i pracuje jako kierownik w jednym z wiodących hipermarketów w JG. za takie pieniądze jak oni dostają w tej jelfie to bym nie pracował - zamknięci jak owieczki w zagrodzie od 6 do 14, katastrofa.
~do14:00 Baba 9-03-2012 17:15
W czerwcu 2006 r. spółka została przejęta od Skarbu Państwa przez litewską grupę farmaceutyczną Sanitas, a wtedy były rządy Marcinkiewicza: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rz%C4%85d_Kazimierza_Marcinkiewicza. Rządy PIS były dopiero od 14 lipca 2006r. - w tym dniu zaprzysiężono Radę Ministrów. Źródło - wikipedia. http://pl.wikipedia.org/wiki/Jelfa.
~do kier 9-03-2012 17:19
Wójt Gminy w jednym naszych grajdołów zarabia 14000 z naszych podatków, i pewnie nie chciałby być kierownikiem bidnego marketu.
~do 8:14 9-03-2012 17:40
praca za 1500 brutto jest dla takich nieudaczników jak ty dostajesz tyle bo na więcej buraku nie zasługujesz ,twoje myślenie jest typowym myśleniem zakały prawda jest taka że każdy ma to na co zasługuje
~Rentier 9-03-2012 18:27
Socjalną!! Z podatków!! Podad 400 PLN!! Zawistniki:-)
~ 9-03-2012 18:31
Rentę znaczy mam... Aaa, taki tam bonus na viagrę.
~dyro 9-03-2012 18:53
fakt te pieniadze to kiszka!! mam na łape 8200 a tam marny kierowniczuniunio wewtej Jelfuniniu ma mniej moze jakas rucha..ka sie nareszcie zrobi bo za te bine pare groszy to sie nie opłaca wstawać rano ( o 9 -tej)
~$ 9-03-2012 18:54
dobrze ze Ci ludzie walcza o swoje Wy kasy na to nie dajecie .Wlasnie ile taki kierownik w TESCO zarabia?a ile kasierka?to wlasnie jest ta wasza uczciwosc,Zaloga dajcie spokuj pracownika JELFY maja racje walcza o swoje .Ile wlasnie zarabiaja kierownicy innych firm ;np;TESCO,OPEL,CZY MZK kazdy szarak moze liczyc tylko na resztki spadajace kierownikom i derektorom ze stolow [my szaraki sie cieszymy ze zostalo nam 2zlote do pierwszego .JELFA TAK TRZYMAJCIE JESTEM Z WAMI pozdrawiam cala zaloge
~stefan czaro 9-03-2012 18:55
dwiesta złotych na waciki
~ 9-03-2012 20:03
moja kolezanka w Jelfie na produkcji zarabia 2500 zl anie 4500 chyba ze sobie dorobi w soboty i niedziele
~ 9-03-2012 20:09
metanabol produkowac mniam mniam
~paradise 9-03-2012 20:35
Pracownicy Jelfy to w większości elektorat PO paprańców. Mają to na co głosowali......
~Cito 9-03-2012 20:42
Nie rozumiem dlaczeo zarząd Jelfy tłumaczy sie i spotyka z załogą -przecież nastał kapitalizm i oni rządzą bo zapłacili i żadają, a kapitalizmu chcieli pracownicy i cały lud roboczy ,więc mają. I tak dobrze trafili bo żle nie zarabiają jak na nasze warunki zupełnego bezrobocia i zasiłków- biją ich tylko w zarobkach w naszym mieście urzędnicy na posadach budżetowych i mundurówka bo w tych formacjach pozostał i umocnił sie tolerowany socjalizm ,dlatego że tam nie pracuje sie w oprciu o rachunek ekonomiczny i efekty , tylko o lansuje sie prawo wymuszenia przywilejów , grożąc demonstracjami i palonymi oponami. Inne grupy społeczne są poza tym marginesem wymagań , bo nie posiadają pracodawcy i nie moga sie użlać i strajkować. To jest demokracja kapitalistyczna i jej smak.
~Remirt 9-03-2012 21:03
Niech wreszcie zapadnie Boża sprawiedliwośc - bo przepracowałem w Polfie 13 lat w warunkach najwyższej grupy szkodliwości - otrzymywaliśmy w tym czasie podłe zarobki bo Jelfa inwestowała w rozwój , majatek sie powiększał dzięki pracownikom którzy wypracowywali te zyski na poczet inwestycji. Potem przekształcono Jelfę z majątkiem - wypłacono akcje tylko tym którzy ustalili warunki pod siebie o innych zapomnieli , pominieto zwłaszcza tych co mieli inne poglądy ustrojowe i musieli opuścić zakład a swój wkład w wartośc firmy posiadali.Tam zawsze były matactwa i wyciąganie forsy dla niektorych . Obecny system przeciął te machinacje ,tylko liczne związki chcą poprzedniogo dojenia firmy co im sie nie udaje. Niech rozliczą sie najpierw z weteranami pracy z Jelfy którzy budowali wartość Jelf
~OGIN DWA TRI 9-03-2012 21:21
Zarząd ma chyba coś z błędnikiem. Ciągle podejmuję błędne decyzje.
~Jasnowidz 9-03-2012 21:23
Ja mam czworo dzieci i zonę na utrzymaniu - a jakoś sobie radzę z pensją do 2000-2500 zł na łapę i to nie co miesiąc, bywa i mniej. i co mam zrobić, nie użalam się nikomu bo nikogo to nie interesuje. - taka odskocznia dla wszystkich cierpiących na małe zarobki czytelników.
~sportowiec 9-03-2012 21:23
Zapomnieliście? Jak Jelfa była państwowa i wspierała sportowców w Jeleniej Górze, jak pomagała różnym pozarządowym organizacjom i korzystali z tego wszyscy. A co teraz macie ... rozkopany stadion - czy PO czy PIS. Ludzie wspierajcie ten czy inny zakład, bo to nasz region - zachowujecie się jak przysłowiowy "pies ogrodnika".
~pręgierz 9-03-2012 21:34
W takim GRAJDOLE jak Jelenia, "Jelfa" to prawdziwy rodzynek! Zarobki zwykłych fizycznych odbiegają od standardów miejscowych,lecz jak wynika choćby z treści artykułu,związki /za przyzwoleniem załogi/ podcinają gałąź na której siedzą! Brak chęci do dialogu,wyczerpie cierpliwość "góry" i będzie to co z resztą zakładów! Przez osobiste rozgrywki paru "szmojdków",załoga pójdzie z torbami! A wtedy..."ale będzie ryk..". I znowu mnie to jakoś nic,a nic, nie dziwi..Typowo polskie..,jak co niektóre komenty powyżej! JAD i ZAWIŚĆ aż tryska..
~5-Tytan 9-03-2012 22:00
Zarząd winien ogłosić upadłość - pozbyć sie w ten sposób pasożytów w Jelfie jak to są liczne związki zawodowe, które są zarazą dla postępu w świetle nowych zagmatwanych przepisów skarbowych , a likwidacja tego dziadostwa pozwoli na obniżenie koszów firmy a zatem i cen leków , potem należy odnowić produkcję pod potrzeby rynku i nowe aspekty sprzedaży i nowości wyrobów , na konkurencyjnym rynku farmaceutycznym .A w/g tych fermętów protestujących należy zakład rozwiązać i powołać nowy na innych rynkowych konkurencyjnych rozwojowych warunkach ,bez możliwości powstania zarazy związkowej i etatowcami związkowców jako pasozytów. Obecnie robole w Jelfie maja eldorado i jeszcze drapią włascicieli, ale nie ochodzą jak im sie nie podoba, tylko walą tradycyjnie motyką niby o swoje.
~nie_wrócę_tu 9-03-2012 23:33
Czytając komentarze jestem w stanie uwierzyć, że Jelfa jest nadal Państwowym zakładem – przynajmniej tak wynika ze świadomości co niektórych. Właśnie niech załoga WALCZY o swoje. Takie zarobki jak oni mają szokują tylko tutaj. We Wrocławiu czy Poznaniu to norma. Dziwi mnie, że mieszkańcy zamiast dążyć do takich zarobków, woleliby wszystkich pracowników zdegradować do 1200 zł. Jasne – w imię zasady Ja mam żle – on też niech ma. Ciekawie ile padłoby miejsc pracy w drobnym biznesie i handlu, gdyby zlikwidowano Jelfę. Niestety, ale ich NIEBOTYCZNE pensje to niezły zastrzyk gotówki dla lokalnego rynku. Śmieszy mnie myślenie co niektórych, że zmniejszenie ich wynagrodzeń obniży cenę leków. Ciekawe ilu mieszkańców wie co oni produkują za leki? Szkoda, że zabrakło w artykule obiektywizmu – to wy
~nie_wrócę_tu 9-03-2012 23:36
Czytając komentarze jestem w stanie uwierzyć, że Jelfa jest nadal Państwowym zakładem – przynajmniej tak wynika ze świadomości co niektórych. Właśnie niech załoga WALCZY o swoje. Takie zarobki jak oni mają szokują tylko tutaj. We Wrocławiu czy Poznaniu to norma. Dziwi mnie, że mieszkańcy zamiast dążyć do takich zarobków, woleliby wszystkich pracowników zdegradować do 1200 zł. Jasne – w imię zasady Ja mam żle – on też niech ma. Ciekawie ile padłoby miejsc pracy w drobnym biznesie i handlu, gdyby zlikwidowano Jelfę. Niestety, ale ich NIEBOTYCZNE pensje to niezły zastrzyk gotówki dla lokalnego rynku. Śmieszy mnie myślenie co niektórych, że zmniejszenie ich wynagrodzeń obniży cenę leków. Ciekawe ilu mieszkańców wie co oni produkują za leki? Szkoda, że zabrakło w artykule obiektywizmu – to wy
~grumpy 10-03-2012 1:12
a czmu jelonka nie pisze nic o nowej biedronce atakujacej cmentarz ewangelicki w maciejowej?
~lizard 10-03-2012 1:29
a ja mam 2800 ojro na reke miesiecznie i zyje niezle, poletzam motzno! tylko trzeba sie bylo najpierw nauczyc jezyka i wyjechac z tego grajdola
~jelfuś 10-03-2012 12:43
Żal wam że komuś jest lepiej od was bo pracuje w JELFIE , to nie mazgajcie się nieudacznicy tylko do roboty nikt wam pieniędzy za nic nie da ,my musimy ciężko pracować na swoje pensje
~^^ 10-03-2012 15:27
zlikwidowac JELFE postawic BIEDRONKE
~nn 10-03-2012 17:47
tam nie pracują ludzie przy obrobce buraka ty buraku jeden zbierz troche dokładniejsze informacje na temat wymogów pracy a pózniej porównuj zarobki .
~tak tylko.. 10-03-2012 18:49
Z danych Głównego Urzędu Statycznego (za Wirtualnymi Mediami) wynika, że w telewizji TVN średnia płaca miesięczna brutto wynosi 8,1 tys. zł, w Telewizji Polskiej - 6,9 tys. zł, a w Polsacie - 6,6 tys. zł. Te dane coś pokazują. Nie jest tajemnicą, że nad każdym programem czy kanałem informacyjnym pracuje sztab ludzi. Większość z nich nigdy nie pojawia się na antenie
~inny 10-03-2012 20:53
Cikawe, ze widzicie zarobki ludzi którzy uczciwie pracują w Jelfie i wypracowują wysokie zyski, najpierw dla Litwinów a teraz dla Kanadyjczyków i przy tym uda im się trochę więcej zarobić. Szkoda że nie widzicie co robi tyle lat w Jelfie jedyny emeryt, major z WKRu i za to, że donosi zarządowi Jefy co robią Związki Zawodowe i kabluje na innych pracowników bierze grubo ponad 7000 patoli mieśęcznie. Obudż się Złogo Jelfy czy nie macie w zakladzie TACZEK, żeby go wywieżć za bramę, najwższy już czas, najwższy czas !!!
~rozsądeket 10-03-2012 22:29
ludziki z tego co czytam to nie tylko w Jelfie zarabiają pożądnie każdy zarabia na ile zasługuje a skoro uważają że im mało i walczą o swoje to mają racje dlaczego mają zarabiać mniej od polskich IRLANDCZYKÓW czy ANGLIKÓW oni opuścili kraj za pracą żeby żyć na jakimś poziomie a Polska dla Polaków niech walczą by Kanadyjczycy Ich niepozbawili różnych praw i większej kasy i nie zazdrościć i opluwać tych ludzi tylko wziąść się do roboty a jak tu jej nie ma to wyjechać
~horyzont 10-03-2012 23:15
Zaczeła bym od tego, że podwyszki zostały w artykule podane dla przedziałów płacowych, a nie podano, że to jest minimalna płaca w Jelfie, więc jeżeli jest przedział do 4700, to on dotyczy również wych którzy zarabiają 1500,-. A co do artykułu to jest tylko podana informacja, że na podstawi komunikatu Zarządu, a co z informacjami z drugiej strony? Nie można niczego ocenić mając informacje tylko z jednej strony. Trzeba pamiętać, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. My siedzimy przed komputerami i nie mamy przed sobą wizji, że nas zawołają do kadr i położą dokumenty o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron i nawet zasiłek się nam nie będzie należał. A ci ludzie mają po doświadczeniach pierwszych 103 osób zwolnionych taka właśnie wizje. Niech walczą jeżeli, mają szanse wygrać.
andi 11-03-2012 15:23
Do inny z 10-03-2012 20:53 zapomniałeś/aś jeszcze napisać, że ten emerytowany major z WKR oprócz zarobków grubo ponad 7000zł. miesięcznie ma jeszcze do dyspzycii służbową nową FABIĘ ful-wypas, żeby se dojeżdżał z domu do pracy. Za takie przywileje to musi nieżle KABLOWAĆ, popieram twój pomysł na taczki gościa i za bramę. Przecież emeryturka wojskowa wystarczy mu do życia.
~do andi 11-03-2012 15:30
Jak już chcecie tego gościa wywozić na taczkach to najpierw sprawdzcie jego papiery z okresu wojska. Ale będzie wesoło!
~PLEBAN-1 ŁAN 15-03-2012 20:47
NORMALNE JAJA!!!!! , a świętniki blisko, ale jaja!!! Może padną na twarz?? Na miejscu właściciela przeniósł bym produkcję do Mogadiszu. Związki na bruk , ewentualnie na trotuar , nie będzie tak bolało !!?? ALLE JAJAAA!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Gra Miejska w Piechowicach – 3 października

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Skarpeta z metamfetaminą

Manewry medyczne

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
933
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%