Jelenia Góra: Jelfa nie dała rady

Czwartek, 17 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:59
Autor: Patryk
Jelfa z góry skazana przez większość kibiców na porażkę przegrała ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu Polski, ze Zgodą Ruda Śląska Bielszowice 23:27 przegrywając do przerwy 11:14.

Wynik otworzyła w 2 minucie Marta Oreszczuk. Chwilę później podwyższyła Mirela Kaczyńska i w 5 minucie było 2:0 dla Jelfy i niestety było to ostatnie prowadzenie miejscowego zespołu w tym spotkaniu. W 8 minucie po dwóch trafieniach Oleny Pohrebnyak i jednym Joanny Bogusz Zgoda wygrywała 2:3. W odpowiedzi trafienie zaliczyła Ewelina Przygodzka i w 9 minucie był remis 3:3. Później pięć rzutów Zgody znalazło drogę do bramki bronionej przez Beatę Kowalczyk i na tablicy widniał wynik 3:8. Po pierwszym kwadransie Jelfa przegrywała 4:9. W 17 minucie Małgorzata Liwa (Zgoda) otrzymała 2 minutową karę i w czasie jej nieobecności Jelfa rzuciła 3 bramki przy tylko jednym trafieniu przyjezdnych. W 23 minucie karę za zbyt ostrą grę w obronie otrzymała Marta Gęga (Jelfa), ale skuteczna obrona miejscowych sprawiła, że przez 2 minuty podopieczne Romualda Szpota straciły tylko jedną bramkę i na tablicy widniał wynik 10:12. Chwilę później 2 minutową karę otrzymała Barbara Jasińska i Jelfa w konfrontacji 7 na 6 wychodzi na remis 1:1. Tuż przed przerwą karę otrzymała jeszcze zawodniczka Jelfy - Mirela Kaczyńska, a tuż przed końcową syreną ostatnią bramkę pierwszych 30 minut zdobyła Barbara Jasińska (Zgoda) i Jelfa przegrywała 11:14.

Drugą połowę celnym trafieniem rozpoczęła Marzena Buchcic (Jelfa). Po powrocie wykluczonej jeszcze w I połowie Mireli Kaczyńskiej bramkę z karnego zdobywa Marta Gęga. 2 minuty później za zbyt brutalną grę sędziowie znowu odesłali na ławkę kar Barbarę Jasińską bardzo mocno strofowaną przez całe spotkanie przez Martę Oreszczuk. Jelfa jednak nie potrafiła wykorzystać przewagi i straciła w ciągu 2 minut 2 bramki odpowiadając tylko 1 i na tablicy po 40 minutach widniał wynik 15:18. Przez kolejne 10 minut gra toczyła się "bramka za bramkę" i na 10 minut przed końcem spotkania Jelfa przegrywała 18:22 i wiadomo było, że tylko cud może doprowadzić miejscowe do zwycięstwa w tym spotkaniu. Przez ostatnie 10 minut bramki zdobywały najbardziej widoczne w drużynie Jelfy zawodniczki tj. Mirela Kaczyńska (3 bramki), Marta Oreszczuk (1 bramka) oraz Ewelina Przygodzka. Zgoda nie pozostała bierna i także odpowiedziała 5 trafieniami i po końcowej syrenie na tablicy mieliśmy wynik 23:27.

Skazane na porażkę podopieczne Romualda Szpota nie sprawiły niespodzianki i nie zwyciężyły. Gra miejscowych także pozostawiała wiele do życzenia o czym świadczą pomeczowe statystyki prezentowane poniżej. Dziewczyny wykazały jednak chęć walki i w początkowej fazie spotkania nawiązały równą walkę z przyjezdnymi.

<B>Składy:<B>

MKS VITARAL JELFA Jelenia Góra:

Kowalczyk, Czarna | Oreszczuk 5, Bąkowska 1, Czekaj, Dąbrowska, Wasiucionek, Kocela, Buchcic 2, Bogusławska, Kaczyńska 8, Przygodzka 3, Gęga 4, Augustyniak.

KS ZGODA Ruda Śląska Bielszowice:

Musioł, Baryłka, Krzymińska | Pohrebnyak 4, Ślusarz 1, Pawlik 4, Bogusz 3, Brachmańska, Flizikowska 2, Liwa 5, Bruśnik 3, Jasińska 5.

<B>Sędziowie:<B>
Kałużny i Stankiewicz

<B>Kary:<B>
Jelfa: 6 minut,

Zgoda: 10 minut.

<B>Wyróżnienia:<B>

Jelfa: Mirela Kaczyńska, Marta Oreszczuk.

Zgoda: Olena Pohrebnyak, Anna Pawlik, Barbara Jasińska.

<B>Przebieg spotkania:<B>

I połowa |

1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 3:5, 3:6, 3:7, 3:8, 4:8, 4:9, 5:9, 6:9, 6:10, 7:10, 8:10, 9:10, 9:11, 10:11, 10:12, 11:12, 11:13, 11:14
| II połowa |

12:14, 12:15, 13:15, 13:16, 13:17, 13:18, 14:18, 15:18, 16:18, 16:29, 17:19, 18:19, 18:20, 18:21, 18:22, 18:23, 19:23, 19:24, 19:25, 19:26, 20:26, 20:27, 21:27, 22:27, 23:27 | koniec spotkania |