MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Jeleniogórzanki uczą się samoobrony

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 listopada 2015, 8:42
Aktualizacja: 8:44
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Trwa kolejna edycja zajęć praktycznych w sali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Jeleniej Górze, w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście” realizowanym przez jeleniogórską policję.

Na zajęcia organizacje zgłosiło się ponad 60 pań, a na zajęciach praktycznych ćwiczyło już blisko 80 uczestniczek, zainteresowanych udziałem w kursie. 28 października zajęcia na sali MOS-u prowadziła psycholog oraz specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze. Dotyczyły one psychologicznych aspektów samoobrony, między innymi sprawców agresywnych zachowań wobec kobiet, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w sytuacjach zagrożenia bez użycia siły.

Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nietypowy finał Ligi Rocka

Sportowa integracja

Była radość i wzruszenia!

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~Rasista 2-11-2015 9:48
Bardzo dobrze niech sie ucza bronic przed ciapatymi brudasami :)
~gluś 2-11-2015 10:35
bardzo dobry pomysł
~9mm 2-11-2015 11:58
Strata czasu drogie panie,wystarczy że bandzior wyciągnie broń (lub nawet przedmiot ja przypaminający) i całe pajacowanie z samoobroną idzie się ... Chcecie czuć się bezpiecznie starajcie się o pozwolenie na broń,choć niełatwo je dostać w tym dziwnym kraju.
~kukuz 2-11-2015 13:00
Nie dawajcie się wciągać w policyjne pijary bo tylko to ma na celu ta akcja. Chcecie poćwiczyć samoobronę - to do klubów sportowych których jest wiele, jest tam wielu facetów, których już jako tylko znajomych więcej da niż poznanie policjantki, której kazali przeprowadzać szkolenie i robi to na odpierdziel..
~czesio 2-11-2015 16:40
Już był jeden, co stawiał na samoobronę i się wielokrotnie powiesił.
~DJ 2-11-2015 17:23
Świetne zdjęcia. Takie o niczym.
~ 2-11-2015 18:08
patrząc na te panie ,to by im się aerobik przydał a nie samoobrona...
~qqq 2-11-2015 18:18
Przeciętny street fighter z Poznania obezwładnia taką świnię w 3-6 sekund.
~nusia 2-11-2015 20:53
Ale głupole popisuja sie w tym miejscu.Pajace-hemoroidy to nie koniec świata.Można leczyc,a niekoniecznie tu się wyżywac.Jestem uczestniczka tego kursu i zapewniam wwwwas,że jest prowadzony fantastycznie.Chcielibyscie miec siłe ,spokój i profesjonalizm Ludzi.którzy z nami prowadzą zajęcia.Super,ze są takie kursy.Wiele moich znajomych dopytuje o dalsze terminy.Do zobaczenia na sali.Nie z wami baranki,bo nic was nie wyrwie od kompa.Zenada.
~kx 2-11-2015 22:04
nusia ty nie-pajacu tak sobie wmawiaj ale to kung fu ninja i tak nic nie da ,jak cię typ z partyzanta zaatakuje od tyłu to nawet nie zdąrzysz pisnąć.no chyba że chcesz walczyć z żulikami odprowadzającymi wózki pod marketem to może ci się ta nauka przyda.
~do 22:04 3-11-2015 5:15
przeciwko żulom też się przyda bo bywają namolni i agresywni ale już niedługo tak jak w innych krajach nie stawia się choinek by "nie obrazić gości" tak u nas pewnie też alkohol nie będzie sprzedawany bo allah nie pozwala pić więc żule będziecie mieli ciężko
~ 3-11-2015 7:35
bez urazy ,ale stan wyszkolenia naszej policji (poza nielicznymi wyjątkami) jest żenujący .Może dla niuniek typu nusia to są "fachowcy" ,ale ludzi zajmujących się samoobroną (sztuki walki -ogólnopojęte) takie kursy śmieszą i nie wnoszą nic dobrego.Jak taka nusia zacznie walić kopytami ,drapać i próbować się bronić to jeszcze bardziej rozjuszy napastnika .Lepiej potrenować biegi i uciekać bo po takim kursie to dopiero można "dostać".Co innego przygotowanie psychiczne tutaj mogą wskazać kierunek postępowania ....
~ 3-11-2015 11:44
Uczą się? co to będzie, jeśli naprawdę się nauczą! Strach się bać!
~pff 3-11-2015 14:09
Chciałbym zobaczyć internetowych znawców i nacieszyć oko ich apollińskimi sylwetkami,to byłby śmiech :) Najfajniejszy był kolo od "poznańskich street fighterów" :D hahahahah :D kiedys,w latach 90 w Jeleniej było kilku kozakó z Chełmońskiego,któzy zabawiali się dręczeniem steryda :) krótko mówiąc oklepywali -a były to wyjątkowe z...hlaki- puszących się na bramkach dyskotekach łysoli :) i setnie siębawili widokiem kolesia,któremu pary starcza na trzy wymachy łapami.Fakt,że trzeba się od tych wymachó jakos uchylić,bo kaleka,albo trup,ale ogólnie,dobrze,że baki coś robią :) A przeciętny policjant to i tak kondycyjnie lata świetlne przed przeciętnym polskim koemntującym w internetach:) spuśćcie powietrze bubki :)
~qqq 3-11-2015 17:46
Street fighterzy to są młodzi ludzie w wieku 17-25 lat z biednych dzielnic w dużych miastach. Są bardzo agresywni i zdesperowani. Dni spędzają w siłowniach i klubach walki a wieczorami wychodzą na ulice szukać zadym Każdy ma na koncie po kilkadziesiąt stoczonych walk, na gołe pięści, często na noże. Jak myślisz, że taka niusia po kursie broniłaby się dłużej niż kilka sekund przed takimi to nie masz pojęcia o czym piszesz.
~do ~pff 3-11-2015 18:22
Takiś ,sam znawca internetowy jak i inni-hehehehe.A przeciętnego policjanta to możesz sobie obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=jdg8Sp1HUKM niestety wytrenowanych ,prawdziwych i zaangażowanych jest niewielu ale są np.pan Nowosielski lub Pawlikowski.
~pff 3-11-2015 23:03
qqq ....Jesteś gejem marzycielem ??? Bo tak jakos mi zasmierdziało z tego posta :D Ze mnie żaden znawca,ale 10 km przebiegam bez zadyszki i "szukającego zadymy biednego,agresywnego i zdesperowanego 17-25 lat" dałbym jeszcze radę do kąta postawić :) W dziwnej sytuacji można każdego sfilmować i cieszyć się klikami na yt ,wciąż uważam,że o wiele łatwiej ośmieszyć stan kondycji przeciętnego kowalskiego,niż przeciętnego posterunkowego kowalskiego.Panowie Darek i Marcin to mistrzowie w swoich dziedzinach,miałem zaszczyt trenować z nimi,ale przykład jest kiepski,bo nie są to "przecietni" w sensie sprawności fizycznej policjanci.Pytanie o zaangazowanie wydaje się też nietrafione,bo ktoś zaangazowany w treningi ma byc może mniej czasu na robotę policyjną,nie można być alfą i omegą
~ 4-11-2015 10:53
Jeżeli ktoś wybiera zawód policjanta ,żołnierza,strażnika miejskiego,sok-isty,ochroniarza,strażaka, itp to pomiędzy mistrzostwem a pokazaną" sprawnością " z filmiku na yt nie powinno być tak kolosalnych różnic, które można zaobserwować patrząc po ulicach i widząc jak niewielka jest przestrzeń pomiędzy kierownicą a brzuszyskiem w radiowozach. A kto ile przebiega , z kim trenował i kogo może porozstawiać po kątach niech pozostanie po właściwej stronie monitora.Jak dla mnie taki wpis jest delikatnie mówiąc obciachowy.
~pff 10-11-2015 16:54
Uwazasz,że to wielki wyczyn przebiec 10 km ,albo skarcić byle ulicznego chuligana ? Nie zaglądam w radiowozy,nie miewam okazji.Wywołałeś po nazwisku dwóch policjantów,okazało się,zę t owspólni znajomi,czym sie tak podniecileś :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
683
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%