MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórzanki uczą się, jak się obronić

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 31 marca 2017, 8:05
Autor: 112
Fot. Użyczone/Archiwum Policji
Już od 20 marca trwają zajęcia praktyczne w sali sportowej MDK w Jeleniej Górze, w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”, realizowanym przez jeleniogórską policję wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji –IPA Region Jelenia Góra.

W środę (29.03) zajęcia na sali MDK prowadził policyjny instruktor samoobrony asp. Krzysztof Karkowski wspólnie z st. sierż. Beatą Sosulską-Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze. Uczestniczki ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony, dowiedziały się, jak bronić się w przypadku ataku sprawcy, bądź kradzieży torebki na tzw. „wyrwę”.

- Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Seniorzy na scenie

Mazolewski show!

Pożar baraku przy Kolberga

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ciekawe 31-03-2017 10:54
Czego lub kogo Panie zamieszkujące region jeleniogórski mogą się obawiać?
~ 31-03-2017 12:52
prócz tych kursów , rządowe odstrzały meneli bardzo wskazane i dałyby korzyści na bardzo wielu płaszczyznach
~sajmon 31-03-2017 17:29
Hmmm... Czyli Siłę przeciwstawiaj sile Anarchij jeszcze większą Anarchię :) A niema innych rozwiązań niż posunięcia siłowe ? Czyżby policja szkoliła obywateli bo na policję nie ma co liczyć ? Może według policjantów lepsza jest walka o torebkę za 30 zł i może środek za 100 zł niż jej polubowne oddanie ? Może lepiej jest kosę nosić i szlachtować jak popadnie :) Hmmm...
~sajmon 31-03-2017 17:35
Może jakiś policjant się wypowie jakie są procedury co do ataku terrorystycznego może powiecie że kobieta powinna obezwładnić terrorystę :) No chyba nie :) Sprecyzujcie swoje założenia bo na ulicy bywa różnie :(
~myk 31-03-2017 20:22
Policja ich uczy...szkoda gadac oni umia tylko bąka puscic. Jak vos sie dzieje to uciekaja albo po akcji przyjezdzaja
~sajmon 1-04-2017 18:25
Hmmm... Nieraz widziałem funkcjonariuszy S.Miejskiej jak za rogiem się kitrali nie interweniując gdy krwawa bójka trwała w najlepsze :) Może to ich by było lepiej przeszkolić :) Albo może lepiej powinni się kitrać jak biją skutego w kajdanki :) Bo typ drze japę że go pobiła S.miejska na placu ratuszowym a strażak miejski jedyne co potrafi to się przyznać mówiąc że jak się nie zamknie to mu drugi raz p..yjebie :) żenada :)
~Kadry OTK 5-04-2017 8:56
Proponuję jeszcze zajęcia ze strzelania z pistoletu oraz kałacha. Ministrowie sobie organizują to i społeczeństwo powinno. Najciekawsze to temat takiego szkolenia: zachowanie się w obliczu aktywnego strzelca.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Próbował ucieczki

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Spór o edukację seksualną

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Wypadek przy sądzie

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
20
Tak
60%
Nie
30%
Nie wiem
10%