MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórzanki kończą kurs samoobrony

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 27 czerwca 2014, 7:34
Aktualizacja: 7:36
Autor: 112
3 lipca o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbędzie się zakończenie kursu samoobrony dla kobiet, realizowanego w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”. Organizatorem była policja jeleniogórska.

Uczestniczki, które dotrwały do końca kursu otrzymają certyfikaty potwierdzające jego ukończenie. Certyfikaty uczestniczkom wręczy komendant miejski Policji w Jeleniej Górze – mł. insp. Zbigniew Markowski oraz prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, który objął kurs patronatem honorowym.

Zajęcia praktyczne odbywały się w sali gimnastycznej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze. Już na pierwszych zajęciach uczestniczki ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony. W ramach kursu odbyły się również zajęcia z psychologiem policyjnym oraz z funkcjonariuszem ds. prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

- Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Z uwagi na duże zainteresowanie kursem prawdopodobnie w przyszłym roku odbędzie się jego kolejna edycja – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Wykorzystał okazję i ukradł torebkę

W trosce o zwierzęta złamał prawo?

Wpadka z narkotykami i bronią

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~to prawda 27-06-2014 21:50
Tak trzymać. Niestety, nasz region nawiedza coraz więcej hołoty z Wrocławia. Nasze dziewczyny muszą się bronić przed tym napastliwym, zakompleksionym, agresywnym bydłem. Chyba nikomu nie trzeba przypominać zabójstwa warszawianki dokonanego w filharmonii przez zwyrodniałego słoika z Wrocławia, który przyjechał tu za pracą. Równie dobrze mogłaby to być nasza dziewczyna, choć oczywiście każdej kobiety szkoda. Oby takie patologiczne przypadki więcej się nie powtórzyły.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Znęcał się nad kuną

Kończy się referendum strajkowe

Zatrzymani na kradzieży klimatyzatora

Wszyscy za strajkiem

Brakuje rodzin zastępczych

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
1091
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%