MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Jeleniogórzanka na Mistrzostwach Świata

Wiadomości: Świat
Środa, 15 września 2004, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 10:13
Autor: Paweł Krygier www.sportowefakty.p
Fot. archiwum portalu Jelonka.com
W środę 31. sierpnia rozpoczęły się w we włoskiej miejscowości Livigno mistrzostwa świata w kolarskim górskim MTB. Jedną z gwiazd reprezentacji Polski jest pochodząca z Jeleniej Góry zawodniczka grupy Lotto Maja Włoszczowska.

W pierwszym dniu zawodów na start ruszyły drużyny. Polski zespół - brązowi medaliści z ubiegłego roku wystartował w składzie: Marek Galiński, Dariusz Batek, Maja Włoszczowska, Adrian Działakiewicz. Naszym reprezentantom nie udało się niestety powtórzyć wyników z lat ubiegłych i ukończyli zawody na szóstym miejscu.

"Niestety nie udało się dziś zdobyć medalu. Wiedziałem, że będzie to niezmiernie trudne, ponieważ spośród wszystkich sztafet, które dziś startowały na pewno osiem mogło stanąć na podium" - ocenił wyścig na oficjalnej stronie grupy Lotto trener reprezentacji Polski Andrzej Piątek...

W wypowiedzi na oficjalnej stronie Mai Włoszczowskiej (www.majawloszczowska.pl) - prowadzonej przez samą zawodniczkę, przeczytać możemy - Kończymy dzisiejszy dzień z niedosytem, jednak staramy się na to patrzeć z dobrej strony. Z Markiem doszliśmy do wniosku, że przyczyną dzisiejszego słabszego występu mógłbyć chwilowy kryzys (na wysokości 1900m.n.p.m.) różne rzeczy się dzieją, lub brak ścigania, choć oczywiście powody mogą być różne. Bardzo się cieszę, że dziś wystartowałam, gdyż było to doskonałe "przepalenie się" przed wyścigiem indywidualnym, w którym mimo wszystko zamierzam walczyć o medal!

Kolejny indywidualny start Mai Włoszczowskiej już w najbliższą niedzielę. Nasza zawodniczka bronić będzie zdobytego przed rokiem tytułu Wicemistrzyni Świata.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Stalowe rumaki w Karpaczu

Za nami drugi turniej

Co z dużą ilością nakrętek?

Nie ma rady na wandali?

Kolejny sukces, Kasia Tkacz mistrzynią Mazowsza!

Wraki wróciły po przerwie

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
657
Tak
19%
Nie
75%
Nie wiem
5%