MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórzanin szefem Młodzieżowego Sejmiku

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 listopada 2015, 7:52
Aktualizacja: 9:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. przymknietaprzyslona.pl
Ernest Obaz – syn radnego Rady Miejskiej Jeleniej Góry Roberta Obaza – został wybrany na przewodniczącego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. To kolejny krok młodego działacza w karierze społecznej.

Ernest Obaz dotychczas czynnie działał i wspierał rożne stowarzyszenia w Jeleniej Górze i na Dolnym Śląsku, był wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej Jeleniej Góry, następnie czynnie działał w samorządzie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze.

W Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego jest od dwóch lat, czyli od samego powstania sejmiku. Początkowo był przewodniczącym Komisji ds. Rad Młodzieżowych, gdzie współtworzył sieć współpracy pomiędzy radami gmin, miast, powiatów oraz sejmiku na Dolnym Śląsku. Z czasem został wiceprzewodniczącym MSWD. Ponadto ma doświadczenie jako lider wielu projektów młodzieżowych, takich jak np. „Jelenia Ma Talent”.

Od minionego weekendu Enrest Obaz pełni funkcję przewodniczącego MSWD. - W najbliższym czasie chciałbym bardziej zmobilizować młodzież do udziału w życiu społecznym, zaangażować młodych Dolnoślązaków do kreowania własnej polityki. Moim celem jest doprowadzenie do brania pod uwagę zdania młodych ludzi przez naszych decydentów oraz stałego kontaktu pomiędzy MSWD a Sejmikiem Województwa Dolnośląskiego. Zadaniem na najbliższe miesiące dla młodzieżowego sejmiku jest jak najszersze rozpromowanie Manifestu Młodzieży Dolnego Śląska oraz dotarcie z nim do naszych władz – podkreślił Ernest Obaz.

Manifest młodzieży, o którym wspomniał jeleniogórzanin dostępny jest pod adresem: http://www.petycjeonline.com/manifest_modziey_dolnego_lska

Ogłoszenia

Czytaj również

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Kontrole palenisk

Spór o edukację seksualną

Komentarze (5) Dodaj komentarz

kazimierzp 25-11-2015 13:01
Niedaleko pada jabłko od jabłoni! Choć Roberta Obaza do jabłonki raczej trudno przyrównywać. Prędzej do rozłożystego dębu...
~Tuiteraz 25-11-2015 14:11
I co z tego? jak sejmik ten nie może nic zrobić.Typowe dla naszej społeczności.Pogadają,pokrzyczą a i tak będzie jak władze chcą.
~Hę? 25-11-2015 17:19
A tu wcale nie chodzi o pogadaniu i pokrzyczeniu ale wpisaniu do ankiety i karty identyfikacyjnej JAJAKOBYŁY ( ja jako były - informacja dla cenzora) działalności w organizacji politycznej ściśle tajnej ( brak zdeklarowania się " kto zacz ? ?) w skonkteryzowanej organizacji (
~ 25-11-2015 21:34
Dawniej rolę przedszkola dla przyszłych politykierów sprawowała ZMP...
~/-/ 27-11-2015 7:03
Czy w Jeleniej Górze nie było innego mądrego młodego człowieka? ale tatuś już otwiera wrota dla synka, a w następnych wyborach samorządowych synuś wystartuje na radnego. Tak samo jak powstała Rada Cieplic czy oni coś zrobili? ale już niektórzy są rajcami miasta, jak szybko można dostać się do koryta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak użytkować soczewki dwutygodniowe w trybie przedłużonym?

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Złoty Krokus dla...

Ślubowały pierwszaki

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
311
Tak
56%
Nie
36%
Nie wiem
8%